Текстовий процесор


Презентация изнутри:

Слайд 0

Текстовий процесор Урок 5 Використання шаблонів


Слайд 1

Повторення Назвіть переваги, які можна отримати завдяки використанню стилів. Опишіть методику вибору методу форматування тексту. Як швидко створити презентацію PowerPoint?


Слайд 2

Шаблон документа Файл із розширенням dot, у якому зберігаються набір стилів, а також настройки меню, панелей інструментів та комбінацій клавіш. Шаблон може містити текст і графіку, призначені для вставлення в усі створені на його основі документи.


Слайд 3

Шаблон документа Будь-який документ Word базується на певному шаблоні. За умовчанням програма використовує шаблон Normal.dot. Щоб застосувати до документа інший шаблон, його потрібно вибрати на етапі створення документа або приєднати згодом.


Слайд 4

Створення документа на основі шаблона Файл>Створити. Відкрити область завдань Створити документ. У розділі Шаблони клацнути посилання На моєму комп’ютері.


Слайд 5

Створення шаблона Кнопка (Створити файл) на панелі інструментів Стандартна. Кнопка (Зберегти). Вибрати тип файлу Шаблон документа (*.dot). У вікні задати ім’я шаблона.


Слайд 6

Зміна шаблона готового документа Сервіс> Шаблони та надбудови. Клацніть кнопку Приєднати. Виберіть у діалоговому вікні потрібний шаблон та клацніть кнопку Відкрити.


Слайд 7

Взаємозв’язок між стилями документа і шаблона


Слайд 8

Для допитливих Коли шаблон приєднують до створеного документа, у документ із шаблона не копіюються параметри сторінки та її оформлення (тло сторінки, підкладка тощо). Щоб у повній мірі скористатися можливостями шаблона, краще створити документ на його основі. Якщо документ вже готовий, можна створити новий на основі потрібного шаблона і скопіювати в нього текст із вихідного документа.


Слайд 9

Копіювання стилів Сервіс> Шаблони та надбудови й у вікні, яке відкриється, клацнути кнопку Організатор.


Слайд 10

Для допитливих Для створення шаблона: Створіть новий файл, збережіть його як шаблон і закрийте. Відкрийте відформатований документ, відобразіть вікно Організатор, у правій його частині клацніть кнопку Закрити файл, потім, клацнувши кнопку Відкрити файл, перейдіть до файлу створеного шаблона. Скопіюйте потрібні стилі з документа в шаблон.


Слайд 11

Створення документа за допомогою майстра Файл> Створити. Відкрити область завдань Створити документ і у розділі Шаблони клацнути посилання На моєму комп’ютері. У вікні Шаблони перейти на вкладку Інші документи.


Слайд 12

Використання стилів і шаблонів документів Практична робота Створіть у документі структуру заголовків із двох рівнів. Змініть параметри стилю заголовка другого рівня (наприклад, колір шрифту). Виконайте команду Сервіс>Шаблони та надбудови і у вікні, яке відкриється, встановіть прапорець Автоматично оновлювати стилі. Створіть власний шаблон і приєднайте його до документа, з яким ви працюєте. Створіть новий документ на основі шаблона, який пропонує програма Word, і через буфер обміну скопіюйте у нього текст із документа, з яким ви працюєте.


Слайд 13

Встановіть відповідність Зберегти >Шаблон документа Сервіс > Шаблони та надбудови > Приєднати Кнопка Організатор Сервіс >Шаблони та надбудови > Додати Копіювання стилів Доповнення набору стандартних шаблонів Створення шаблона Приєднання шаблона до документа


Слайд 14

Контрольні запитання і завдання Що таке шаблон документа? Як шаблон впливає на зовнішній вигляд документа? Як приєднати до документа інший шаблон? Опишіть порядок створення шаблона. Як скопіювати стилі з одного документа чи шаблона в інший?


Слайд 15

Висновки Шаблон документа — це файл із розширенням dot, у якому зберігаються набір стилів, а також настройки меню, панелей інструментів, комбінацій клавіш. Шаблон може містити текст і графіку, призначені для вставлення в усі створені на його основі документи. Будь-який документ Word базується на певному шаблоні (за умовчанням Normal.dot). Щоб застосувати до документа інший шаблон, його слід вибрати на етапі створення документа або приєднати потім. Під час створення документа в нього копіюються стилі з шаблона. Їх параметри і визначають початковий вигляд тексту.


Слайд 16

Пам’ятайте Параметри стилів можна змінювати. Якщо у вікні Зміна стилю не встановлювати прапорець Додати в шаблон, ці зміни не стосуватимуться стилів шаблона. Змінити приєднаний до документа шаблон можна у вікні Сервіс>Шаблони та надбудови. Ім’я поточного шаблона документа буде у верхній частині вікна. Клацніть кнопку Приєднати, і на екран буде виведено стандартне вікно відкриття файлу. Виберіть у ньому шаблон і клацніть кнопку Відкрити.


Слайд 17

І ще… Щоб створити шаблон, слід створити новий файл, виконати в ньому всі необхідні настройки стилів і зберегти файл як шаблон, вибравши відповідний тип файлу у вікні його зберігання. Усі операції з шаблонами та їхніми стилями виконуються у вікні Шаблони та надбудови, яке відкривається командою Сервіс>Шаблони та надбудови. У програмі Word для створення документів окрім шаблонів можна використовувати майстри, які допомагають вибрати зовнішній вигляд документа і ввести текст.


Слайд 18

Домашнє завдання Підготувати відповіді на питання для роздумів та виконати завдання для досліджень з підручника. Розв’язати кросворди та ребуси робочого зошита. Робочий зошит, завдання №7.


×

HTML:

Ссылка: