'

Багато виробів, якими користується людина, виготовляють із листових деревинних матеріалів, виготовлених на деревообробних підприємствах. До таких матеріалів належить шпон, фанера, деревоволокнисті (ДВП) та деревостружкові (ДСП) плити. Шпон - це тонкі листи деревини, які використовують для виготовлення фанери, оздоблення виробів, виготовлення сувенірів тощо.

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №1 Багато виробів, якими користується людина, виготовляють із листових деревинних матеріалів, виготовлених на деревообробних підприємствах. До таких матеріалів належить шпон, фанера, деревоволокнисті (ДВП) та деревостружкові (ДСП) плити. Шпон - це тонкі листи деревини, які використовують для виготовлення фанери, оздоблення виробів, виготовлення сувенірів тощо.


Слайд 1

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №2 Розрізняють струганий і лущений шпон. Струганий шпон отримують струганням деревини


Слайд 2

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №3 Лущений - зрізують ножем з колоди, що обертається.


Слайд 3

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №4 Для утворення фанери склеюють непарну кількість листів шпону. На кожен лист шпону наносять клейовий розчин, накладають їх один на одного волокнами під прямим кутом (мал. 38), стискують під пресом за високої температури і витримують кілька хвилин.


Слайд 4

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №5 За кількістю шарів шпону розрізняють тришарову, п'ятишарову і багатошарову фанеру.


Слайд 5

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №6 Залежно від виду обробки поверхні фанера може бути гладенькою (шліфованою) з одного або з двох боків. Для оздоблення стін будівель, виготовлення меблів та інших виробів підприємства випускають фанеру спеціального призначення. Її обклеюють (облицьовують) струганим шпоном з красивим візерунком та фарбують прозорим лаком. Основні породи дерев для виготовлення фанери - береза, тополя, вільха, горіх. Деревина цих порід м'яка, легко обробляється.


Слайд 6

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №7 В деревообробній промисловості все більше застосовують деревні пластики. Їх виготовляють так: деревину (березовий шпон) насичують спеціальними хімічними речовинами та склеюють під великим тиском (до 150 атмосфер) при температурі 140—150°С. Деревні пластики дуже міцні, їх використовують не лише в будівництві та меблевому виробництві, а й для виготовлення таких деталей машин, як підшипники, вкладиші, зубчасті колеса, втулки та ін.


Слайд 7

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №8 У столярній справі широко застосовують столярні та стружкові плити. Столярні плити — це дерев'яні щити, виготовлені із склеєних або не склеєних між собою рейок, обклеєних з обох боків шпоном (сорочками). Столярні плити мають високу міцність і використовуються для виготовлення дверей, шаф тощо.


Слайд 8

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №9 Стружкові плити застосовують для виготовлення вузлів меблів (двері, бокові стінки, перегородки, горизонтальні щити та ін.). Ці плити виготовляють з подрібнених відходів гарячим пресуванням із зв'язуючими речовинами.


Слайд 9

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №10 Деревоволокнисті (ДВП) та деревостружкові (ДСП) плити виготовляють гарячим пресуванням просочених клеєм дрібних частинок з відходів деревини. Вони добре обробляються різальним інструментом (пилками, рубанками, рашпілями тощо), легко піддаються фарбуванню. Найчастіше їх застосовують у меблевій промисловості, де вони замінюють фанеру, а також у будівництві як обшивальний матеріал. Їх особливістю є те, що вони мають однакову будову, міцність у всіх напрямках.


Слайд 10

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №11 Яка технологія виготовлення фанери?


Слайд 11

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №12 Для утворення фанери склеюють непарну кількість листів шпону. На кожен лист шпону наносять клейовий розчин, накладають їх один на одного волокнами під прямим кутом, стискують під пресом за високої температури і витримують кілька хвилин.


Слайд 12

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №13 Для чого під час виготовлення ДВП і ДСП застосовують гаряче пресування?


Слайд 13

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №14 Деревоволокнисті (ДВП) та деревостружкові (ДСП) плити виготовляють гарячим пресуванням просочених клеєм дрібних частинок з відходів деревини для кращого скріплення дрібних частинок.


Слайд 14

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №15 Чим відрізняється фанера від ДВП і ДСП?


Слайд 15

Листові деревинні матеріали. Технологія виготовлення шпону, фанери, деревоволокнистих та деревостружкових плит №16 Яка перевага ДВП та ДСП над деревинними матеріалами?


×

HTML:

Ссылка: