'

КУРСОВА РОБОТА з дисципліни: «Технології наукових досліджень» на тему: «Інформаційні технології і системи управління на підприємствах туризму»

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

КУРСОВА РОБОТА з дисципліни: «Технології наукових досліджень» на тему: «Інформаційні технології і системи управління на підприємствах туризму» Виконала: студентка 4 курсу ФМ групи МГКТС-2010-4 Сідора А.С. Перевірила: доц. Радіонова О.М.    ХАРКІВ – ХНУМГ ІМ. О.М. БЕКЕТОВА – 2014


Слайд 1

  РОЗДІЛ 1. ВИНИКНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ТУРИЗМУ 1.1 Загальна історія розвитку інформаційних технологій 1.2 Сучасні інформаційні технології та системи управління в сфері туризму РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СИСТЕМ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У СУЧАСНОМУ ЧАСІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ТУРИЗМУ 2.1 Аналіз системи Amadeus 2.2 Система бронювання туроператора Tez Tour РОЗДІЛ 3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ У ТУРИЗМІ ВИСНОВКИ ЗМІСТ


Слайд 2

У сучасному часі однією з найважливіших і життєво важливих для керівників будь-якого рівня проблем є використання інформаційних технологій. Об’єкт дослідження – інформаційні технології в управлінні суб’єктами господарювання у сфері туризму. Предмет дослідження – теоретичні, методологічні, науково-методичні та практичні аспекти застосування інформаційних технологій в управлінні суб’єктами туристичної діяльності. Метою курсової роботи є поглиблення теоретичних і методологічних знань та практичного огляду щодо застосування сучасних інформаційних технологій в управлінні суб?єктами туристичної діяльності.


Слайд 3

РОЗДІЛ 1. ВИНИКНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ТУРИЗМУ   1.1 Загальна історія розвитку інформаційних технологій Зміна підходу до використання інформаційних систем


Слайд 4

1.2 Сучасні інформаційні технології та системи управління в сфері туризму Комп'ютерні системи резервування CRS ( Computer Reservation System ), що з'явилися в середині 60 -х рр. XX в., дозволили прискорити процес резервування авіаквитків і здійснити його в режимі реального часу. У результаті цього підвищилася якість сервісних послуг за рахунок зменшення часу обслуговування клієнтів, збільшення обсягів і різноманітності пропонованих послуг і т.д., а також з'явилися можливості забезпечення оптимізації завантаження авіалайнерів, реалізації стратегії гнучкого ціноутворення , застосування нових управлінських методів і т.д. Висока надійність і зручність цих систем резервування сприяли їх швидкому і широкому поширенню. На українському ринку представлені в основному такі системи глобального резервування, як Amadeus , Galileo, Worldspan, Sabre, система програмного забезпечення для турагентів «Мегатек» та система українського бронювання Айті-тур. Також існують системи бронювання у туроператорів (як приклад – Тез Тур). Розглянемо історію розвитку кожної з систем у світі та на ринку України.


Слайд 5

Система бронювання Amadeus створена в 1987 р. найбільшими європейськими авіакомпаніями Air France, Iberia, Lufthansa , SAS і є однією з найбільших і поширених систем резервування. Центр мережі знаходиться в Німеччині (близько Мюнхена). Компанія Амадеус почала свою діяльність в Україні в 1997 році. Система Amadeus включає ряд стандартних і кілька додаткових модулів: Amadeus Air здійснює бронювання польотів більше 700 авіакомпаній; Amadeus Car забезпечує бронювання автомобілів в 128 країнах світу (4600 різних пунктів); Amadeus Hotel дозволяє отримати інформацію про більш ніж 51 тис. готелів по всьому світу, а також забезпечити бронювання місць у них; Amadeus Ferry (поромні переправи) надає широкий набір послуг подорожуючим на поромі ; Amadeus tickets дозволяє бронювати квитки на спортивні та культурні заходи , причому в середньому здійснюється більш 300 бронювань щоденно; Amadeus Videotext є новинкою електронного зв'язку між * турагентами та споживачами ; Amadeus Pro Tempo забезпечує пошук готелю за обраними пам'ятках ; Hotel Mapping виводить на екран монітора карту місцевості , на якій позначено місце розташування цікавить клієнта готелю.


Слайд 6

Історія Galileo веде відлік з 1971 року, коли американська авіакомпанія United Airlines впровадила автоматизовану систему бронювання Apollo, яка об'єднала в собі можливості як инверторной , так і дистрибутивної систем. Через 5 років було сформовано спеціальний підрозділ United Airlines, Apollo Travel Services (ATS), який став займатися продажами автоматизованої системи бронювання Apollo на території Північної Америки і Японії. У 1986 році Apollo Travel Services було перейменовано в Covia і стало незалежним філією авіакомпанії United Airlines. Існують два варіанти підключення до системи: стаціонарне і через Інтернет. Стаціонарна версія передбачає наступні безкоштовні додаткові програми : Frame Relay - для автоматизації трудомістких процесів; View Point - графічний інтерфейс , остання версія дозволяє працювати як зі стандартними , так і з конфіденційними тарифами авіакомпаній; E - Cruis - перегляд в режимі on - line наявності місць і цін декількох круїзних компаній; Galileo Print - для друку квитків на матричному принтері; Galileo Maps - для перегляду броніруемих готелів на інтерактивній карті; Fare - для доступу до різних тарифних груп , включаючи спеціальні. В Інтернет-варіанті підключення здійснюється за допомогою системи Focalpoint Net , яка є повним функціональним аналогом стаціонарної версії і може працювати як в одного користувача , так і розрахованому на багато користувачів режимах. Вартість підключення через Інтернет становить 200 дол на рік за перший термінал і 100 дол за наступні.


Слайд 7

Історія створення системи GDS WorldSpanСістема WorldSpan вважається наймолодшою комп'ютерною системою бронювання. Основні етапи розвитку WorldSpan : 1968 р. - створена і запущена внутрішня система бронювання для авіакомпанії "Delta Airlines" ; 1971 р. - запущена внутрішня система бронювання для авіакомпанії « Trans World Airlines » (« TWA » ) ; 1976 р. - розпочато встановлення системи PARS авіакомпанії « TWA » в турагентствах; 1982 р. - розпочато встановлення системи DATAS II авіакомпанії "Delta Airlines" в турагентствах ; 1986 р. - авіакомпанія « Northwest Airlines » придбала 50 % системи PARS , розпочато формування системи PARS Travel Information Systens ( PTIS ) і PARS Service Partnership (PSP) ; 1990 р. - досягнута угода між авіакомпаніями « Delta Airlines », « Northwest » і « TWA » про комбінуванні систем DATAS II і PTIS і створенні WorldSpan Travel Information Services ; 1993 р. - WorldSpan набуває PARS Service Partnership (PSP) . У цьому ж році центр обробки даних в Атланті стає повністю робочим ; 1994 р. - завершено об'єднання систем . Продовжено формування компаній з продажу та обслуговування системи за межами США (відкриті філії в Мексиці і Канаді). Worldspan працює в Україні з 1999 року.


Слайд 8

Створена в 1960 р. система Sabre ® перетворилася на глобальну індустрію туризму. Сьогодні Sabre Travel Network пропонує найбільшу в світі глобальну розподільну систему (GDS) і велика кількість сучасних засобів управління для використання в індустрії туризму. На сьогоднішній день користувачам пропонується кілька варіантів підключення до системи: Planet Sabre , Turbo Sabre , Net Platform . Planet Sabre надає користувачам простий і наочний графічний інтерфейс і екранні шаблонні форми , інтегрована з Інтернетом. Turbo Sabre дозволяє агентствам створити свою власну середу , зручну для роботи і підтримуючу безліч додаткових коштів - конфіденційні тарифи , призначені для користувача бази даних , електронну пошту , зв'язок з Інтернетом. Net Platform - система бронювання в мережі Інтернет , розрахована на використання малими і середніми агентствами. В даний час є комплекси програм забезпечення конфіденційності та електронна пошта.


Слайд 9

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СИСТЕМ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У СУЧАСНОМУ ЧАСІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ТУРИЗМУ Сучасний рівень розвитку бізнесу висуває принципово нові вимоги до інформаційного обслуговування, у тому числі забезпечення швидкості передачі інформації, її актуальності, достовірності та своєчасності надання кінцевому користувачеві. Застосування комп'ютерної технології в туристському процесі поліпшує керованість (прискорюються цикли управління), забезпечує зростання інтелектуальних можливостей всієї системи управління , покращує якість управління за рахунок системи використання банків даних, експертних систем та прогнозу прийнятих рішень.


Слайд 10

2.1 Аналіз системи Amadeus Air Робота в системі Amadeus Air. Для початку роботи в системі потрібно відкрити вкладку Аir, зображення якої показано на рис. 2.1:


Слайд 11

Бронювання квитка в один бік Забронювати рейс можливо з вікон Доступні рейси (польоти) або регулярні рейси (рейси за розкладом). Наявність дисплея і графіки для пари міст і авіакомпаній для дати, яку вказано. Переконатися, що кількість місць, які резервуються є правильними. Натиснути Продаж Sell (продаж) або двічі клацнути на класі служби продати.


Слайд 12

Перевірка заброньованого місця на рейсі Сегмент польоту відображається на PNR Основна (Резюме PNR) у нижній частині екрану:


Слайд 13

2.2 Система бронювання туроператора Tez Tour   Система бронювання туроператора Tez Tour включає в себе два види пошуку: звичайний та розширений, як для турагентів, так і для звичайних користувачів. Розглянемо окремо кожний вид пошуку. Звичайний пошук


Слайд 14

Потім видається список турів та готелів, які підпадають під запити:


Слайд 15

Розширений пошук для турагентів дає більш конкретний пошук за запитом, де включається: склад туру, регіон, тип розміщення (дорослі, з дітьми і т.п.), рівень та доступність авіаквитків:


Слайд 16

Після запиту видається список пропозицій на задані критерії:


Слайд 17

Звичайний пошук для клієнтів складається з трьох частин: пошук готового туру, тільки авіаквитків чи тільки готель. Пошук звичайного туру включає в себе такі запити: куди, звідки, дати, харчування, кількість ночей та кількість людей. Поки система обробляє критерії клієнтам відображається така інформація


Слайд 18

Після обробки даних система показує результати пошуку


Слайд 19

Окремо є можливість підібрати для подорожі авіаквитки за різними категоріями: туди-назад, в одну сторону, складній маршрут та уточнення :


Слайд 20

Поки система обробляє критерії клієнтам відображається така інформація:


Слайд 21

Відображення результатів запиту авіаквитків по заданим критеріям:


Слайд 22

Для клієнтів існує розширений пошук туру, де є такі критерії пошуку:відкіля, куди, дати, ночі, ціни, розміщення, параметри готелю, список готелів:


Слайд 23

Також компанія Tez Tour розробила програму для мобільних пристроїв, яка називається iTEZ і можливо її знайти на Google Play та iTunes Apple, де можливо скачати на свій пристрій цю програму безкоштовно. Опис даної програми: iTEZ – мобільний гід мандрівника. Додаток призначений для тих , хто планує відпочити і для тих , хто вже перебуває на відпочинку. Додаток складається з двох режимів роботи: «хочу на відпочинок »,« я на відпочинку».


Слайд 24

Зростання обсягів туризму впливає на транспортну і комунікаційну сфери, які внаслідок зростаючого попиту на подорожування стали одними з головних споживачів інновацій і продуктів інформаційних технологій, а саме систем комп’ютерного бронювання, електронних систем інформації і комунікацій. Зі збільшенням кількості авіакомпаній, транспортних засобів, а також зростання обсягів авіаперевезень постала необхідність створення і впровадження комп’ютерних систем бронювання, останні ж стали основним інструментом для резервування авіаквитків. РОЗДІЛ 3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ У ТУРИЗМІ


Слайд 25

Основні етапи формування та реалізації ІТ-стратегій турфірмами


Слайд 26

Проблеми інформаційних систем в Україні Слабкі комунікації. Більшість сайтів туристичних підприємств використовуються як інформаційно-рекламний канал, який надає актуальну інформацію, що постійно оновлюється. Але проведені дослідження показують, що в середньому тільки 17 % туристичних фірм України мають власний сайт. У більшості ж він взагалі відсутній або на ньому передається застаріла інформація, яка вже не є актуальною, адже з моменту створення сайт не оновлювався. Недостатній рівень підготовки менеджерів з інформаційних технологій та низька інформаційна грамотність. Основною проблемою при запровадженні використання програмного забезпечення на українських туристичних підприємствах, крім технічних питань, є недостатня кваліфікованість персоналу . Інша проблема, яка викликає недовіру туристів до систем онлайн-бронювання – це те, що більшість українських туристичних фірм надають неповну інформацію клієнтам на своїх сайтах. Також інформація про вартість послуг нерідко буває застарілою та неточною. Ще одним суттєвим недоліком, що значно впливає на темпи запровадження електронних систем бронювання в Україні є відсутність державної підтримки та забезпечення суб’єктів туристської діяльності оперативною інформацією про попит, пропозицію, ціни, тарифи та ін.


Слайд 27

Напрямки вдосконалення розширення переліку та обсягу інформації; зміна дизайну сайтів регіонального та загальнонаціонального призначення; стимулювання приватних підприємств (суб’єктів туристичної діяльності) до створення сайтів регіонального призначення; здійснення контролю за об’єктивністю інформації; включення в бюджет витрат на використання комп’ютерних технологій з метою розвитку туризму в Україні.


Слайд 28

Висновки Одним з найбільш динамічних напрямків комп'ютерних систем для індустрії туризму - комп'ютерні системи бронювання. Для турагентів існують спеціалізовані комплексні програми щодо бронювання турів для споживачів. Є всесвітні такі як: Amadeus, Worldspan, Galileo, Sabre, українські: Айти – Тур та системи туроператорів ( такі як ТЕЗ ТУР чи Аккорд-тур). Проблемами для вирішення залишаються: законодавча база в сфері захисту даних у туризмі, мало обізнаність персоналу в інформаційних технологіях, проблема постійного оновлення сайтів турфірм. Для розвитку інформаційних технологій, необхідно: створити нормативні документи, які будуть гарантувати інформаційну безпеку, покращувати практичну базу у ВУЗах, щоб студенти, які навчаються на спеціальності «Туризм» мали змогу не лише читати про інформаційні системи, що використовуються на тур фірмах, але й отримати практичні навички користування цими системами, брати на роботу тільки спеціалістів, які пов’язані з туризмом та слідкувати за сайтами тур фірми, адже це можна вважати «обличчям» фірми, коли до цієї сторінки заходить клієнт та його більше сподобається інформативний сайт з актуальною інформацією на даний момент.


Слайд 29

Дякую за увагу


×

HTML:

Ссылка: