'

Підвищення професійної компетентності кадрового складу вчителів інформатики

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Підвищення професійної компетентності кадрового складу вчителів інформатики Методист відділу інформаційних технологій Донецького облІППО Коваль Н.М.


Слайд 1

Аналіз кадрового складу вчителів інформатики


Слайд 2

Якісний склад вчителів інформатики


Слайд 3

Інформація щодо курсової перепідготовки вчителів


Слайд 4

Кількість вчителів інформатики, які не атестувалися жодного разу, як вчителі інформатики


Слайд 5

Кількісний склад вчителів предметників, які викладають предмет інформатика


Слайд 6

Проект «Використання On-line освітніх технологій у профільному навчанні» Основи комп’ютерної графіки. Основи створення комп’ютерних презентацій. Основи Інтернету. Основи веб-дизайну. Основи візуального програмування. Основи створення комп’ютерних презентацій. Microsoft Excel у профільному навчанні. Інформаційний працівник. Основи баз даних.


Слайд 7

Реалізація міжнародної програми “Партнерство в навчанні” в Донецькій області


Слайд 8

Програма «Партнерство в навчанні» має на меті допомогти освітянам та школярам реалізувати свій потенціал повною мірою шляхом доступу до найсучасніших інформаційних технологій. Використання технологій допомагає освітянам здобути необхідні навички для більш якісного та сучасного навчального процесу, а школярам дає більше можливостей проявити свої таланти в різних сферах. В Україні програму «Партнерство в навчанні» було започатковано у 2003 році. В травні 2008 року Міністерство освіти і науки України та корпорація Microsoft підписали Меморандум про взаєморозуміння, в якому домовились про співробітництво щодо розвитку освіти та науки в Україні та співпрацю в реалізації програми «Партнерство в навчанні» на наступні 5 років.


Слайд 9

Основні напрями програми Мережа «Партнерство в навчанні» Конкурс «Вчитель-новатор» Дослідження «Інновації в навчанні» Курс цифрових технологій Microsoft


Слайд 10

Програма цифрових технологій Microsoft Компанією “Майкрософт Україна” розпочато проект з навчання та сертифікації українських вчителів за програмою “Цифрові технології”. Ця програма створена корпорацією Microsoft з метою підвищення рівня комп'ютерної грамотності в усьому світі. В Україні цільова аудиторія програми – вчителі, які зовсім не володіють комп'ютером або мають початкове уявлення про ІКТ-технології.


Слайд 11

Законодавчі документи Лист МОН від 14.12.2010 №1/9-902 “Щодо проведення тренінгів” з метою підвищення рівня інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів та ефективного використання інтернет-технологій у навчальному процесі. Наказ Донецької обласної державної адміністрації управління освіти і науки України від 17.12.2010 №741 “Про реалізацію спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна” Наказ Донецького облІППО від 17.12.2010 № 63 “Про реалізацію спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна”.


Слайд 12

Реалізація в Донецькій області спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна Відповідальним за реалізацію в Донецькій області спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна призначено Волобуєву Т.Б., проректора з наукової роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  Обласним координатором програм «Цифрові технології» та «Інтернет для вчителів» призначено Глухову М.В., завідувача відділом інформаційних технологій Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Призначено тренерами 17 осіб, що пройшли навчання на майстер-класі та отримали сертифікати відповідного рівня.


Слайд 13


Слайд 14

Курс цифрових технологій Microsoft Після проходження навчального курсу “Цифрові технології” користувачі набувають стійких навичок виконання найпростіших завдань з обробки інформації на комп'ютері. Слухачі, які пройшли навчання за програмою та успішно склали сертифікаційний тест, отримують сертифікат міжнародного зразка, який засвідчує певний рівень володіння ІКТ.


Слайд 15

Курс цифрових технологій Microsoft Навчальний план із курсу цифрових технологій складається з п'яти курсів: Основи роботи з комп'ютером. Інтернет і Веб. Програми підвищення продуктивності. Безпека та конфіденційність комп'ютера. Цифровий стиль життя. Кожен курс містить модуль дистанційного навчання та оцінювальний тест. Також можна скласти сертифікаційний тест, який охоплює теми з усіх п'яти курсів. Якщо сертифікаційний тест складено успішно, можна роздрукувати персоналізований сертифікат із курсу цифрових технологій.


Слайд 16

Реалізація в Донецькій області спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна Подано заявок на проходження відповідних тренінгів з 18 міст та 6 районів Донецької області. На даний момент проведено 65 тренінга в Донецькій області. В тренінгах прийняло участь 941 освітянин Донецької області.


Слайд 17

Реалізація в Донецькій області спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна


Слайд 18

Цілі та роль методичних служб в організації тренінгів серед вчителів «Цифрові технології» Проведення роз’яснювальної роботи серед керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів про зростання ролі інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та необхідність володіння і використання кожним освітянином сучасних технологій в навчально-виховному процесі. Інформування керівників загальноосвітніх закладів про організацію та проведення тренінгів для вчителів за програмами «Цифрові технології» та «Інтернет для вчителів» в рамках спільного проекту «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України та корпорації Майкрософт Україна щодо підвищення рівня інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів та ефективного використання інтернет-технологій у навчальному процесі; Створювання банку даних вчителів, які не володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, або володіють початковими навиками використання ІКТ в повсякденному житті та педагогічній діяльності (анкетування).


Слайд 19

Цілі та роль методичних служб в організації тренінгів серед вчителів «Цифрові технології» Створення умов для проведення тренінгів у загальноосвітніх навчальних закладах: наявність сучасної комп’ютерної техніки, підключення до мережі Інтернет. Відслідкування кількості вчителів, які успішно пройшли тренінг. Залучення вчителів до мережі «Партнерство в навчанні» та он-лайн спільноти «Цифрові технології» з ціллю обмінюватися досвідом з педагогами України, підвищити педагогічну майстерність, стати учасником різноманітних освітянських конкурсів.


Слайд 20

Цілі та роль методичних служб в організації тренінгів серед вчителів «Цифрові технології» Організаційна, педагогічна та змістовна підтримка вчителів, які після проходження тренінгів активно почали використовувати новітні технології у своїй професійній діяльності. Виявлення, вивчення і поширення найбільш цінного досвіду педагогічної, інноваційної діяльності вчителів по впровадженню в навчально-виховний процес інформаційних технологій. Створення педагогічної скарбниці досвіду вчителів з використання ІКТ у навчально-виховному процесі.


Слайд 21

Цілі та роль методичних служб в організації тренінгів серед вчителів «Цифрові технології» Високий рівень роботи методичних служб по створенню умов для проведення тренінгів у загальноосвітніх навчальних закладах і залученню вчителів до мережі «Партнерство в навчанні» та он-лайн спільноти «Цифрові технології» з ціллю обмінюватися досвідом з педагогами України відзначено у містах: Донецьк (Кіровський район, Калінінський район, Петровський район, Куйбишевський район), Маріуполь, Красноармійськ, Шахтарськ, Харцизьк.


Слайд 22

Мережа «Партнерство в навчанні» «Майкрософт Україна» започаткувала перший професійний онлайн-ресурс для освітян України. Мережа «Партнерство в навчанні» — це Інтернет-спільнота для педагогів, за допомогою якої працівники освіти можуть більше дізнатися про застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для підвищення якості навчання. Онлайн-спільнота надає можливість ділитися матеріалами та ідеями, брати участь у дискусійних форумах та відкриває доступ до скарбниці ресурсів професійних знань та розвитку. Мережа «Партнерство в навчанні» відкриває доступ до освітніх програм для шкіл та університетів, у тому числі до планів уроків і практичних занять, дає можливість освітянам обмінюватися ідеями, новинами, а також власним досвідом застосування ІКТ для навчання. На сайті є можливість створювати тематичні спільноти та приєднуватись до вже створених для обговорення професійних питань. http://ua.partnersinlearningnetwork.com/


Слайд 23

Мережа «Партнерство в навчанні»


Слайд 24

Конкурс «Вчитель-новатор» Щороку програма «Партнерство в навчанні» спільно з Національною академією педагогічних наук України та Міністерством освіти та науки України організовує конкурс «Вчитель-новатор», за результатами якого відзначаються вчителі, які продемонстрували найкращі результати застосування інноваційних інструментів у навчальному процесі. Переможці конкурсу захищають честь України на Європейському форумі вчителів-новаторів, що проводиться за підтримки програми Microsoft «Партнерство в навчанні».


Слайд 25

Конкурс «Вчитель-новатор» Більш ніж 500 вчителів Донеччини є учасниками віртуальної спільноти "Партнерство в навчанні", Цього року переможцями конкурсу "Вчитель-новатор" стали 5 педагогів Донеччини, серед яких два вчителя з інформатики (І місце - Амелькін Олександр Володимирович, учитель гімназії № 92 м. Донецька, ІІІ місце - Кузнецова Ірина Василівна, СФМШ № 35 м. Донецька).


Слайд 26

Державна цільова програма впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів ІКТ “Сто відсотків”


Слайд 27

Нормативна база 27.08.2010 р. була схвалена Концепція Державної цільової програми “Сто відсотків”. Пункт 3.18 наказу МОНмолодьспорт від 11.05.11 №436 "Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року" щодо стовідсоткового оволодіння вчителями загальноосвітніх навчальних закладів основ ІКТ до кінця 2011 р. Лист МОНмолодьспорт №1/9-493 від 24.06.11 року щодо організації навчання вчителів з використання інформаційно-комунікаційних технологій. Лист Донецького облІППО від 12.08.2011 р. № 384/02


Слайд 28

Традиційні форми організації роботи з вчителями під час навчання в педагогічних навчальних закладах; під час курсів підвищення кваліфікації в Інститутах післядипломної педагогічної освіти; шляхом самоосвіти; шляхом проведення курсів окремими потужними міжнародними ІТ-корпораціями тощо.


Слайд 29

Інноваційні форми організації роботи з вчителями вчитель – вчитель школа – школа учень – вчитель


Слайд 30

Донецький облІППО пропонує: надати перевагу таким формам оволодіння вчителями основ інформаційно-комунікаційних технологій, як корпоративні курси підвищення кваліфікації та вчитель-вчитель; активізувати діяльність тренерів, які раніше були підготовлені за програмами «Цифрові технології», курсів Intel «Навчання для майбутнього», «Шлях до успіху».


Слайд 31

План заходів Провести аналіз рівня володіння вчителями загальноосвітніх навчальних закладів основ інформаційно-комунікаційних технологій. Провести тестування в загальноосвітніх навчальних закладах для визначення рівня володіння вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями. Додатково організувати систему майстер-класів для вчителів інформатики за програмою «Цифрові технології» в рамках спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства освіти і науки України, молоді та спорту та корпорації Майкрософт Україна з метою створення бази міських та районних тренерів.


Слайд 32

План заходів Скласти план заходів щодо підготовки вчителів та графік проведення тренінгів для педагогів за програмою «Цифрові технології» по містам та районам (графік подає навчальний заклад в методичний кабінет (центр), тренінг проводе вчитель інформатики закладу або регіональний тренер). За результатами тестування подати заявки на проходження тренінгів педагогами за програмами «Вчителі в онлайні» (раніше «Інтернет для вчителів») , Intel «Навчання для майбутнього» очної версії та дистанційної.


Слайд 33

План заходів Створити умови для проведення тренінгів у загальноосвітніх навчальних закладах (забезпечити підключення до Інтернету у місцях проведення тренінгів). Звітувати до 25 числа кожного місяця про дотримання графіка проведення тренінгів в Донецький облІППО. Надати підсумковий звіт до 10.12.2011 р. За про проведені тренінги із зазначенням кількості вчителів, що успішно їх пройшли в Донецький облІППО.


Слайд 34

План заходів Для отримання сертифікату "100 відсотків володіння ІКТ" керівник навчального закладу до Донецького облІППО надає список педагогічних працівників та назву документу, який засвідчує рівень володіння вчителем ІКТ. Донецький облІППО видає навчальним закладам сертифікат "100 відсотків володіння ІКТ", всі вчителі яких відповідають вимогам до рівня володіння ІКТ. Міністерство передбачає проведення моніторингу навченості вчителів.


×

HTML:

Ссылка: