'

Філософи-самогубці

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Філософи-самогубці


Слайд 1

Виконав: Шешуряк Н. М. студент 23-ї групи Інституту філософської освіти і науки Перевірив: викладач нових інформаційних технологій Бакал А. М.


Слайд 2

Зі стану абсурду є лише два виходи: самогубство фізичне і самогубство філософське. Альбер Камю


Слайд 3

Едуар Мане, “Суїцид”, 1877


Слайд 4


Слайд 5


Слайд 6

Сократ: випив цикуту. «Настав час для того, щоб ми йшли далі: я — для того, щоб померти, а ви — щоб жити. Невідомо, хто обрав кращу альтернативу». * Картина Тараса Шевченка “Смерть Сократа”


Слайд 7

Йому приписують заснування кінізму, однієї з філософських шкіл Сократа. Філософ проповідував простоту життя, вміння постояти за себе, вірність і хоробрість. Образ кініка - плащ на голе тіло, сумка, посох і довга борода. Своє життя Антисфен закінчив, заколовшись кинджалом в 336 році до н.е., зрозумівши, що вже старий і не може забезпечувати себе сам. Антисфен: заколов себе кинджалом.


Слайд 8

Сенека: прийняв отруту. Нерон наказав опальному наставнику покінчити життя самогубством. Дружина Сенеки вирішила піти разом з ним. Філософ розкрив разом з нею вени на руках, але так як кров старця текла повільно, смерть все не наступала. Тоді їм були розкриті і вени на ногах. Але й це не допомогло, Сенека прийняв отруту і ліг у гарячу ванну. До останнього моменту секретарі записували кожне слово філософа.


Слайд 9

Зігмунд Фрейд: евтаназія. Австрійський психолог прожив довге життя, однією з його пристрастей було куріння. У результаті - болісний рак порожнини рота, який переслідував Фрейда протягом 16 його останніх років. Зигмунд переніс 33 операції, в кінці кінців він в 1939 році упросив друга-лікаря колоти йому смертельну, потрійну дозу морфію.


Слайд 10

Евальд Ільєнков: перерізав собі горло. Ільєнков, не витримавши затяжної депресії, викликаної нерозумінням і критикою в офіційних наукових і партійних колах, покінчив життя самогубством, перерізавши собі горло ножем.


Слайд 11

Жиль Дельоз: викинувся з вікна. Дельоз, затятий курець, страждав на виснажливі легеневі хвороби протягом останніх 25 років свого життя. Останні десять років життя ці проблеми все більш загострювалися і підсилювалися, Дельозу ставало важко дихати. Дельоз потерпав від трахеотомії, втратив дар мови і вважав що його "прикували, як собаку" до кисневого апарату. В останні роки життя, таке просте завдання, як написання кількох слів, вимагало неймовірних зусиль. У 1995 році Дельоз покінчив життя самогубством, викинувшись з вікна своєї квартири.


Слайд 12

Гі Дебор: вистрілив в себе з револьвера.


Слайд 13

Графіка: wikipedia.org community.livejournal.com/bizzare_bazar digitalgallery.nypl.org Інформація: wikipedia.org novosti.ua/history/25061


Слайд 14


×

HTML:

Ссылка: