'

Де найкраще живеться комп’ютерним вірусам? 

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Де найкраще живеться комп’ютерним вірусам?  Підготувала Богуцька О.О.


Слайд 1

Мета дослідження: Що таке комп'ютерний вірус і яку загрозу вони несуть? Як захиститися від вірусів?


Слайд 2

Комп'ютерний вірус - Комп'ютерний вірус (англ. computer virus) — комп'ютерна програма, яка має здатність до прихованого саморозмноження. 


Слайд 3

Що він може? Одночасно зі створенням власних копій віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатність операційної системи комп'ютера


Слайд 4

Трішки історії Перший комп’ютерний вірус, який поширився за межі машини автора, отримав назву Elk Cloner. Написаний він був в 1982 році Річем Скрента і орієнтувався на комп’ютери Apple. Перше спамерське повідомлення було відправлено в 1978 році в мережі Arpanet 400 підключеним користувачам. Воно включало невеликий патч від Dіgіtal Equіpment Corporatіon для нових комп’ютерів Decsystem-20, який далеко не всім був потрібний.  Комп’ютерний хробак CodeRed, який вийшов у світ 19 липня 2001 року, за 14 годин заразив більше 300 тисяч комп’ютерів і обійшовся компаніям в 2,6 мільярда доларів.  Перший комп’ютерний баг був знайдений Грейс Мюррей Хопер, яка працювала з комп’ютерами Mark ІІ. Під час збою, жінка перевірила реле й виявила міль, яка залетіла туди і стала причиною неполадки. Це був перший випадок, коли слово “баг” використовувалося для позначення різних проблем у софті або залізі. Першою людиною, арештованою за спам у системах миттєвих повідомлень (типу ІCQ) став 18-літній Ентоні Греко 21 лютого 2005 року.  В 1991 році відомий вірусмейкер Dark Avenger зарелізував MtE (Mutatіon Engіne) - алгоритм, що дозволяє вірусам мутувати у більш ніж 4 мільярди різних форм, значно утрудняючи їхнє знаходження антивірусами.  В 2004 році компанії Mіcrosoft і SCO Group пообіцяли виплатити по 250 тисяч доларів кожному, хто допоможе владі заарештувати автора комп’ютерного хробака Mydoom. У січні цей черв’ячок вразив увесь світ швидкістю поширення, а основною його метою було здійснення DoS атак на комп’ютери вищезгаданих компаній. Незважаючи на те, що різні версії Mydoom виходили аж до лютого 2005 року, автора так і не знайшли.


Слайд 5


Слайд 6

Новинки Вірус WinLock - комп'ютер або Windows заблокований часто проникає на комп'ютери через уразливості браузера і його компоненти, коли оновлення занадто довго не проводилося (перевірити безпеку браузера) і через слабку антивірусний захист. Блокування комп'ютера подібними вірусами WinLock Windows або комп'ютер заблокований стає можливим, коли, крім проникнення вірусу-програми WinLock на жорсткий диск комп'ютера, вірусу WinLock стає доступним зміна ініціалізації входу в операційну систему. Змінюється і підміняється вікно входу, Привітання Windows на вікно комп'ютер або Windows заблокований таким чином, що навіть завантажуючи комп'ютер у безпечному режимі виникає генерованої вірусом WinLock вікно блокування Windows або комп'ютер заблокований.


Слайд 7

Ознаки зараження вірусом Зменшення вільної пам'яті Уповільнення роботи комп'ютера Затримки при виконанні програм Незрозумілі зміни в файлах Зміна дати модифікації файлів без причини Незрозумілі помилки Write-protection Помилки при інсталяції і запуску Windows Відключення 32-розрядного допуску до диску Неспроможність зберігати документи Word в інші каталоги, крім Template Погана робота дисків Файли невідомого походження Ранні ознаки зараження дуже тяжко виявити, але коли вірус переходить в активну фазу, тоді легко помітити такі зміни: Зникнення файлів Форматування HDD Неспроможність завантажити комп'ютер Неспроможність завантажити файли Незрозумілі системні повідомлення, звукові ефекти і т. д.


Слайд 8

Що роботи? Обов'язково встановіть антивірус (безкоштовного AVG, avast!, Avira, Comodo абоMicrosoft Security Essentials буде цілком достатньо).  При бажанні доповніть захист за допомогою файрвола. Оновлення браузер до останньої версії. Не запускайте незнайомих програм без антивіруса або з виключеною захистом. Не погоджуйтеся на інсталяцію супутнього ПО, запропонованого сайтом, якщо на 100% не впевнені в його необхідності. Перевірки ім'я ресурсу перед введенням даних на ньому. Для оплати в Інтернеті краще оформити додаткову карту і переводити на неї грошіз основною перед покупками.


Слайд 9

Використані джерела http://virusinfo.info/


×

HTML:

Ссылка: