'

Енергозбереження на малих підприємствах та в побуті: практичний досвід Європейських країн

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Енергозбереження на малих підприємствах та в побуті: практичний досвід Європейських країн Олександр Тодійчук


Слайд 1

Програма стимулювання енергозбереження у країнах ЄС,планувалось на 1997 рік: Програма «White paper» : Подвоєння частини відновлювальної енергії в загальному енергоспоживанні країн ЄС (з 5,4% в 1997 році до 12% в 2010р.); Зростання частки відновлювальних джерел енергії з 14% у 1997р. до 21% у 2010р.; Збільшити частку використання біопалива для транспорту з 5,75% у 2010 до 20% у 2020р.


Слайд 2

Енергозбереження в ЄС, орієнтири до 2020р.: Зниження енергоспоживання на 13%; Частка джерел,що поновлюються в енергетичному балансі країни -20%; Зменшення викидів вуглецю на 20%


Слайд 3

Енергозбереження в ЄС У більшості європейських країнах, понад 40% первинних енергетичних ресурсів споживається будинками; Енергетичний паспорт будинку, споруди, підприємства.


Слайд 4

Енергозбереження в ЄС


Слайд 5

Німеччина Німеччина, федеральне міністерство з питань енергетики “Енергозбереження є основним нашим енергетичним ресурсом.” http://www.resourcesaver.com/file/toolmanager/O105UF415.pdf; 70% енергії споживається індивідуальними власниками.


Слайд 6

Німеччина, оновлення будинків В Східній Німеччині в панельних будинках серійної забудови за період з 1991 по 2008 в 70% квартир була проведена санація. В Берліні 60% панельних будинків було модернізовано повністю, 25% частково. Загальні витрати 6,2 млрд. євро. Витрати на повну модернізацію однієї квартири складають приблизно 23 тис. євро, з цієї суми 8,5 тис. євро направляється на забезпечення показників енергоефективності квартири та будівлі в цілому у відповідності з сучасними стандартами.


Слайд 7

Німеччина, підтримка будівництва З початку 1995 року, було введено державний стандарт з енергоспоживання. Бажаючий збудувати енергопасивний чи енергозберігаючий будинок може отримати кредит із низькими відсотками.


Слайд 8

Німеччина, пасивні будинки Енергопасивний будинок - це будівля, в якій можна досягти оптимального мікроклімату як узимку без окремої системи опалення (або використовуючи малопотужну компактну систему опалення), так і влітку без системи кондиціювання, що вже сьогодні значно мінімізує витрати на енергоресурси.


Слайд 9

Німеччина, фінансування будівництва Власнику надається кредит на 25 років під 3% річних. Частина витрат сплачувалася з Федерального бюджету. Замовник будівництва – власник. Значна частина будинків вже сьогодні забезпечує фактичне енергоспоживання на рівні 60 КВт год.кв.м./рік.


Слайд 10

Німеччина, будівництво Енергозберігаючий будинок в Німеччині споживає 40 кВт год/кв.м. на рік, а «пасивний» - 15 кВт год/кв.м. на рік. Концепція «пасивного» будинку дає можливість досягати таких показників: споживання первинної енергії (гаряча вода, опалення, допоміжна електроенергія) не перевищує 120 кВт год/кв.м. на рік; Для порівняння у більшості будинків в Україні споживається майже 300 кВт год/кв.м. на рік.


Слайд 11

Пасивні будинки Енергоефективні будинки в Європі стають стандартом. Лише за 2006 рік в Німеччині побудовано більше 6 тис. «пасивних» будинків,а в Австрії на 2005 рік 1 тис. таких об’єктів, в 2006 ще 2 тис.


Слайд 12

Енергозбереження в будинках 60% використаної енергії йде на тепло; Поширюється заміна стандартної системи опалення тепловими насосами; Використання теплоізоляції 3 рівнів (50 см., 30 см.,25-20 см. )


Слайд 13

Швеція Цінним є досвід Швеції у сфері пасивного енергозбереження. Пасивне енергозбереження дасть можливість на одну третину зменшити витрати енергії для опалення. У шведському місті Брогаден завершується реалізація проекту пасивного збереження, де реконструюють муніципальні багатоквартирні будинки, збудовані у 1970 році і внесені до реєстру на капітальний ремонт. Проект фінансується Шведським енергетичним агентством і здійснюється в рамках програми скорочення енергоспоживання на 20%.


Слайд 14

“Пасивні будинки” - 1


Слайд 15

“Пасивні будинки” - 2


Слайд 16


Слайд 17

“Пасивні будинки” - 3


Слайд 18

Енергетичний баланс будинку: надходження


Слайд 19

Енергетичний баланс будинку: витрати Конденсатор тепла й енергії втрати втрати втрати


Слайд 20

Правильне використання батареї


Слайд 21

Енергобаланс холодильника


Слайд 22

ТРАНСПОРТ Розвиток транспортних технологій сьогодні, дає можливість скоротити споживання енергії та викидів СО2. У 2008 році концерн BMW Group за допомогою програми EfficientDynamics добився зниження середньої витрати палива і рівня викидів CO2 на 10,2 %. Сучасні моделі автомобілів застосовують паливозберігаючі технології та демонструють оптимальний баланс між низькою втратою палива і високою потужністю.


Слайд 23

Правила ощадного водіння-1 За допомогою енергоефективного стилю водіння можна знизити до 30% споживання енергії. Декілька порад, щоб їздити дешевше: перевірте багажник - автомобільні виробники підрахували, що перевитрата палива на кожні 50 кг зайвої ваги становить 5%; стартуйте плавно - якщо ви на 1500 оборотах втиснете педаль "у підлогу", не доб'єтеся нічого, крім значного перерозходу; перемикайтеся правильно - оптимальним є режим, при якому швидкість обертання коленвала знаходиться в проміжку між 2500 і 3500 оборотами (існують двигуни з іншими налаштуваннями - підберіть економічний режим експериментальним методом);


Слайд 24

Правила ощадного водіння-2 знижуйте швидкість - якщо автомобіль споживає близько 7-8 літрів на 100 км при помірній швидкості близько 80 км на годину, то на швидкості 100 км на годину, його апетит зросте вже до 9-9,5 літрів, а при 180 км / год він вже буде "їсти" як невелика вантажівка - 16-18 літрів на 100 км.; закривайте вікна – витрати палива під час руху малолітражного авто на швидкості 110 км / год з включеним кондиціонером і закритими вікнами складає близько 8 літрів. А ось відкриті вікна при вимкненому кондиціонері обійдуться в 10,5 літра. Пояснюється феномен просто: включений кондиціонер "гальмує" двигун менше, ніж аеродинамічний опір відкритих вікон.


Слайд 25

Підтримка енергозберігаючих ініціатив у бізнесі З інвестиційним кредитом в рамках ERP-Umwelt- und Energieeffizienzprogramms малі та середні підприємства можуть фінансуватися з метою енергозбереження під низькі відсотки. Мають право брати участь в програмі: малі та середні комерційні підприємства; особи вільної професії; Частка фінансування: до 100% інвестицій Сума позики: максимально 10 млн.євро


Слайд 26

Автотранспорт Середній вік машини в Європі 7-8 років; Гібридні машини; Електрозбереження.


Слайд 27

Витрати тепла В холодну погоду 24% тепла витрачається через недбало ущільнені двері і вікна, 26% - через стіни, 11% - через допоміжні приміщення (підвали, сходові клітини, тощо) і 39% - через вентиляційні отвори і димоходи.


Слайд 28

У Німеччині було експериментально встановлено: Якщо ви сплачуєте за опалення по тепловому лічильнику, чи маєте автономне опалення, пам’ятайте: підвищення температури в приміщенні на 1 градус збільшує витрати теплової енергії на 6%. Оптимальна температура в офісі для розумової праці 21-23 взимку, та 22-24 влітку, (http://www.ccohs.ca/oshanswers/phys_agents/thermal_comfort.html)


Слайд 29

Данія Данія ефективно формує свій паливно-енергетичний баланс, в якому нафта складає – 43 %, газ – 24 %, вугілля –21 %, поновлюючі джерела енергії – 12 %. Із поновлюючих джерел енергії використання дерев’яної тирси складає –44 %, енергії вітру – 27 %, спалювання соломи – 27 %, вироблення біогазу – 6 %.


Слайд 30

Данія Законами Данії встановлено, що теплопостачальні компанії повинні мати у річному балансі рівність прибутків і видатків. Якщо компанія за підсумками року отримала прибуток, то у її бюджет наступного року вводять корективи таким чином, щоб поновити баланс за рахунок зниження ціни на тепло. Якщо ж має місце дефіцит, то ціна на тепло підвищується.


Слайд 31

Польща змішане фінансування енергетичних проектів (кошти Євросоюзу, міжнародних фондів-донорів, екологічних фундацій, бюджету), Застосування податкових пільг для стимулювання енергозбереження.


Слайд 32

Велика Британія З метою покращення енергозабезпечення країни у середині 2008 року прийнято рішення розморозити свою програму розвитку атомної енергетики; Першим кроком у вирішенні цього питання став договір із французькою компанією Electricite de France SA про придбання British Energy, яка виробляє до 30% всієї електроенергії в Англії і Шотландії.


Слайд 33

Енергетичний менеджмент Автоматизовані системи освітлення,особливо спортивних арен та зал масового відвідання; Автоматизовані системи повітряного контролю.


Слайд 34

Енергетичний баланс держави http://www.enercee.net/ukraine/energy-demand.html


Слайд 35

Енергетичний баланс держави: Енергія власного видобутку Імпорт Експорт Втрати енергії: Первинна енергія; Кінцевий споживач;


Слайд 36

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!!!


Слайд 37

ДО ЗУСТРІЧІ!!! Наступна лекція: “Перспективи впровадження енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії в Україні: міфи та реалії” , КОЛИ? 11 грудня о 16 годині ДЕ? Інститут транспорту нафти, 5-ий поверх Прохання у випадку відсутності завчасно повідомляти на e-mail: saveenergy.ukraine@gmail.com


×

HTML:

Ссылка: