'

Web 2.0

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Web 2.0


Слайд 1

Технологія Веб 2.0 – це мережне програмне забезпечення, що підтримує групові взаємодії та діяльність. Web 2.0 – друге покоління мережних сервісів, що діють в Інтернеті. Дає можливість користувачам спільно працювати із сервісами, створювати та обмінюватися даними.


Слайд 2

Соціальні сервіси Веб 2.0 – це сучасні засоби, мережне програмне забезпечення, що підтримує групові взаємодії та групові дії користувачів мережі Інтернет. Ці групові дії включають: персональні дії учасників: записи думок (блог); замітки та анотації чужих текстів, мережні закладки; розміщення аудіо-, фото- та відеофайлів (Пікаса, Ютьюб тощо); Комунікації учасників між собою, обмін повідомленнями: пошта, чат, форум, коментарі у блозі, відеоскайп.


Слайд 3

Основні типи соціальних сервісів Web 2.0 Мережні щоденники (блоги) Вікі Засоби для збереження закладок Соціальні сервіси збереження мультимедійних ресурсів Карти знань Соціальні геосервіси Соціальні пошукові системи


Слайд 4

Блог (англ. blog, від web bloging, “мережний журнал або щоденник подій”) – це веб-сайт, основний зміст якого – записи, що регулярно додаються і можуть містити зображення або мультимедіа.


Слайд 5

Критерії класифікації блогів: за автором (авторами); за наявністю/виду мультимедіа; за особливістями континенту; за технічною основою.


Слайд 6

За автором (авторами) розрізняють: особистий (авторський, персональний) блог – ведеться однією особою (як правило – його власником); “примарний” блог – ведеться від імені чужої особи невизначеною персоною; колективний або соціальний блог – ведеться групою осіб за правилами, які визначає власник; корпоративний блог – ведеться усіма співробітниками однієї організації.


Слайд 7

За наявністю/виду мультимедіа розрізняють: текстовий блог – блог, основним континентом якого є тексти; фотоблог – блог, основним континентом якого є фотографії; музичний блог - блог, основним континентом якого є музичні файли; подкаст і блогкастинг - блог, основний континент якого надиктовується та викладається у вигляді МР3-файлів; відеоблог - блог, основним континентом якого є відеофайли.


Слайд 8

За особливостями континенту розрізняють: континентний блог – блог, який публікує первісний авторський континент; моніторинговий блог – блог, основним континентом якого є відкоментовані посолання на інші сайти чи блоги; цитатний блог – блог, основним континентом якого є цитати з інших блогів; сплог – спам-блог.


Слайд 9

За технічною основою розрізняють: stand-alone блог – блог на окремому хостингу та движку (CMS); блог на блог-платформі – блог, який ведеться на потужностях блог-служб (LiveJournal. LiveInternet та ін.); моблог – мобільний веблог, який містить контент, який розміщується в мережі з мобільних чи портативних пристроїв.


Слайд 10

Різновиди блогів: Колективний Особистий


Слайд 11

Програмне забезпечення для створення блогів: bBlog; WordPress та ін. Безкоштовні служби: Blogger (http://www.blogger.com/); LiveJournal (http://www.livejournal.com/).


Слайд 12

Служба Blogger Створення блога Публікація повідомлень у блозі Настроювання параметрів блога


Слайд 13

Етапи створення блога: Завантажити веб-браузер, відкрити, наприклад, сайт http://www.blogger.com. Для авторизації сеансу роботи необхідно ввести ім’я користувача та пароль. Після успішної авторизації перейти власне до створення блога. Якщо користувач вперше працює у середовищі, то система запропонує зареєструватися. При повторному входженні відкривається сторінка Панель інструментів. Слід заповнити відповідні поля – назву та адресу блога. Необхідно вибрати шаблон оформлення. У разі правильного виконання дій система видасть повідомлення про успішне створення блога.


Слайд 14


×

HTML:

Ссылка: