'

Презентація на тему: “ Халцедони ”

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Презентація на тему: “ Халцедони ” Підготувала студентка І курсу 12.2 групи


Слайд 1

Халцедон – прихованокристалічний вид кварцу. Назва походить від назви міста в Малій Азії. Загалом мінерали цього класу мають твердість 6…7. Вважається напівювелірним каменем.


Слайд 2

Якщо кольорові контрасти шарів невеликі, то говорять про агат. Різкі межі шарів кажуть про онікс. Власне халцедони – камені блідих відтінків. Цей камінь згадується у Новому Завіті при описі Небесного граду. Підвидів халцедону дуже багато. Їх виділяють за кольором. Наприклад: геліотропами зазвичай називають халцедони з яскраво-червоними плямами, сердоліками — рожеві халцедони. Карнеол має червоний колір; сардер — буруватий; хризопраз — смарагдово-зелений.


Слайд 3

Агат Формула: SiO2 Колір: зазвичай бліді, в сірих, жовтих і бурих тонах, рідко із зеленим відблиском або блакитним. Блиск: скляний. Злам: нерівний.


Слайд 4

Кремінь Кремінь (рос. кремень, англ. flint, chert; нім. Kiesel m) — мінеральне утворення, що складається з кристалічного і аморфного кремнезему (опалу, халцедону або кварцу). Хімічна формула SiO2*nH2O. Кременеві стяжіння часто зустрічаються у вапняках. Вони можуть мати колір від жовтого до чорного непрозорого. К. поширений в природі у вигляді конкрецій, жовен, лінз і пластів, що залягають узгоджено серед вапняків і крейдових відкладів або у січних нашаруваннях. Особливо поширений в осадових породах. Утворюється при діагенезі осадів, катагенезі гірських порід і при вивітрюванні. Твердість 7. Злам раковистий.


Слайд 5

Різновиди кременю Розрізняють: кремінь бурокам'яний (застаріла назва спесартину); кремінь волокнистий (1. волокнистий силіманіт; 2. волокниста відміна кварцу); кремінь залізистий та кремінь залізний (відміна кварцу, яка містить домішки оксидів заліза); * кремінь малахітовий (застаріла назва хризоколи); кремінь нільський (бура яшмова галька з Єгипту); кремінь плаваючий (пористий опал, або кварц, в округлих конкреціях у суміші з халцедоном органічного походження).


Слайд 6

Онікс Мінерал класу силікатів, різновид халцедону – халцедоновий волокнистий різновид кварцу – SiO2. Містить (%): SiO2 – 98-100; Fe2O3 – 0-2. Кальцитовий онікс у розрізі Сингонія тригональна. Трапецоедричний вид. Зустрічається у розсипах, у вигляді натічних форм, які заповнюють порожнини. Утворює суцільні маси, лінзовидні окремості. Прихованокристалічний. Густина 2,5-2,6. Твердість 6,5-7. Блиск скляний. Злам раковистий. Розчиняється тільки у плавиковій кислоті. Піддається дії лугів. Знаходиться спільно з агатом і кварцом у змінених лавах основного складу (у порожнинах цих порід). Заповнює жили пізніх стадій. Утворює крупні гальки при вивітрюванні мигдалекам’яних лав.


Слайд 7

Онікс


Слайд 8

ясно-зелений, прозорий (халцедон і опал) і напівпрозорий (халцедон і кварц) камінь. Цей камінь рекомендується носити всім молодим людям, оскільки він допомагає знайти своє місце в житті, визначити мету і досягти її. Зелений хризопраз є кращим талісманом для ділових людей. Хризопраз з різними вкрапленнями не слід носити, краще прозорі або однорідні камені — саме вони допомагають людині. Хризопраз допомагає при нервових і очних хворобах. Хризопраз


Слайд 9

Фото хризопразу


Слайд 10

Кривавник (рос. сердолик, англ. carnelian, нім. Karneol m) – мінерал: 1) Стара українська назва сердоліку. 2) Непрозорий і напівпрозорий халцедон або відміна кварцу зеленого чи сірувато-зеленого кольору з червоними плямами оксидів заліза.


Слайд 11

Вироби із сердоліку


Слайд 12


×

HTML:

Ссылка: