'

Життя й діяльність Д. І. Менделєєва

Понравилась презентация – покажи это...

Слайд 0

Життя й діяльність Д. І. Менделєєва Виконала: Студентка 13 групи Коваль Світлана


Слайд 1

План роботи: Біографія Д. І. Мєндєлєєва Наукова діяльність


Слайд 2

Дмитро Іванович Менделєєв народився в 1834 р. у м. Тобольську. Після навчання в Тобольській гімназії він навчався у Петербурзькому педагогічному інституті, який закінчив із золотою медаллю. Будучи студентом Д. І. Менделєєв почав займатися науковими дослідженнями. Мєндєлєєв Д.І.


Слайд 3

Роберт Бунзеа Після навчання два роки Д.І.Мєндєлєєв провів за кордоном в лабораторії відомого хіміка Роберта Бунзена.


Слайд 4

В 1863 році був обраний професором спочатку Петербурзького технологічного інституту, а згодом і Петербурзького університету.


Слайд 5

Менделєєв проводив дослідження в області хімічної природи розчинів, стану газів, теплоти згоряння палива. Він цікавився різними проблемами сільського господарства, гірничорудною справою, питаннями металургії, працював над проблемою підземної газифікації палива, вивчав нафтову справу.


Слайд 6

Найбільшим вагомим результатом творчої діяльності, що принесла Д. І. Менделєєву всесвітню славу, було відкриття в 1869 році Періодичного закону і Періодичної системи хімічних елементів.


Слайд 7

Відкриття періодичного закону і створення Періодичної системи хімічних елементів — найбільше досягнення науки 19 століття. Експериментальне підтвердження змінених Д. І. Менделєєвим відносних атомних мас, відкриття елементів з передбаченими їм властивостями, розташування відкритих інертних газів в періодичній системі призвели до загального визнання періодичного закону.


Слайд 8

Д.І. Мєндєлєєв написав близько 500 статей з хімії, фізики, техніки, економіки, геодезії. Організував і був директором першої російської палати мір і вагів, уклав початок сучасної метрології.


Слайд 9

Винайшов загальне рівняння стану ідеального газу, узагальнив рівняння Клапейрона (рівняння Клапейрона-Менделєєва). Бенуа Поль Еміль Клапейрон рівняння Клапейрона-Менделєєва


Слайд 10

Менделєєв прожив 73 роки. За свої досягнення був обраний членом 90 закордонних академій наук і почесним доктором багатьох університетів. На його честь названо 101-й хімічний елемент (Менделевій).


Слайд 11

Дякую за увагу! ?


×

HTML:

Ссылка: