«Правильні многокутники»


Презентация изнутри:

Слайд 0

Урок-гра «Правильні многокутники» Усе навколо – геометрія. Ле Корбюзьє французький архітектор


Слайд 1

«Геометрія є пізнання всього існуючого» Платон, IVст. до н.е.


Слайд 2

Що поєднує їх між собою?


Слайд 3

У ВАЖНИМИ Д ИСЦИПЛІНОВАНИМИ А КТИВНИМИ Ч ЕСНИМИ А ЗАРТНИМИ І вона чекає на вас ! Будьте


Слайд 4

1 конкурс від 1 до 5 балів


Слайд 5

2 конкурс «Теоретична розминка» (за правильну відповідь - 1бал) - 1. Дайте визначення правильного многокутника. - 2. Яке найменше число можна поставити замість «много»? . - 1. Як знайти кут правильного многокутника? - 2. Яку властивість мають правильні многокутники?


Слайд 6

2 конкурс «Теоретична розминка» (за правильну відповідь - 1бал) -1. Що називають центром правильного многокутника? -2. Що називають центральним кутом правильного многокутника? -1. Як знайти центральний кут правильного многокутника? -2. Що називають апофемою правильного многокутника?


Слайд 7

2 конкурс «Теоретична розминка» (за правильну відповідь - 1бал) - 1. Записати формулу радіуса описаного кола для правильного многокутника. -2. Записати формулу радіуса вписаного кола для правильного многокутника. -1. Записати формулу знаходження площі правильного трикутника. -2. Записати формулу знаходження площі правильного шестикутника.


Слайд 8

3 конкурс « Впізнай мене» (за правильну відповідь - 1бал) -1. а) 90°; -2. б) 60°; Розв'язати задачу в зошиті (за правильну відповідь - 2бали) -1. в) 135°; -2. г)150°


Слайд 9

РЕЗУЛЬТАТИ -1. а) 90°; -2. б) 60°; -1. в) 135°; -2. г)150°


Слайд 10

4 конкурс « Вірю – не вірю» (за правильну відповідь - 1бал) 1. Будь-який правильний многокутник є випуклим? 2.Будь-який випуклий многокутник є правильним? 1.Многокутник є правильним, якщо він випуклий і всі його сторони рівні. 2.Трикутник є правильним, якщо всі його кути рівні.


Слайд 11

4 конкурс « Вірю – не вірю» (за правильну відповідь - 1бал) 1.Будь-який рівносторонній трикутник є правильним. 2.Будь-який чотирикутник з рівними сторонами є правильним. 1. Будь-який правильний чотирикутник є квадратом. 2. Ромб є правильним многокутником.


Слайд 12

5 конкурс «Відновіть записи у таблиці» ( оцінюється від 0 до 4 балів)


Слайд 13

5 конкурс «Відновіть записи у таблиці» ( оцінюється від 0 до 4 балів)


Слайд 14

6 конкурс « Назвіть ім’я вченого» (2 бали) 1. Цього чоловіка називають батьком алгебри, хоч він був непоганим адвокатом. Він жив у XVI-XVIIст. І уперше увів буквений коефіцієнт. Його ім’ям було названо добре відому вам теорему. Хто він?


Слайд 15

6 конкурс « Назвіть ім’я вченого» (2 бали) -2. Один із перших учених – математиків, який жив у VIст. до н.е. в стародавній Греції. У молодості він багато подорожував, відвідав Єгипет і Вавілон. Саме він відкрив властивості рівнобедреного трикутника, установив, що діаметр поділяє коло на дві рівні частини. Він є автором добре відомої вам теореми про паралельність прямих. Хто він?


Слайд 16

7 конкурс «Практична робота» ??3, v2? 1,4, v3? 1,7, (5 балів) Квітники


Слайд 17

РЕЗУЛЬТАТИ Петуній -60 шт., лілій -51шт. Нарцисів-90 шт., тюльпанів84 шт.


Слайд 18

8 конкурс «Поетична пауза» ( оцінюється швидкість від 4 до 1 балів і правильність +2бали, швидко, але неправильно- 0) Математик, який не є в деякій мірі, поетом ніколи не справжнім математиком. К. Вейєрштрасс стане


Слайд 19

8 конкурс «Поетична пауза» ( оцінюється швидкість від 4 до 1 балів і правильність +2бали, швидко, але неправильно- 0) З часів Піфагора відомі вони. У них рівні сторони, рівні кути. Зустрінемо в орнаментах і на паркетах, І у віршах відомих поетів. І навіть бджоли з ними працюють, І мед для здоров’я нам пропонують!


Слайд 20

8 конкурс «Поетична пауза» ( оцінюється швидкість від 4 до 1 балів і правильність +2бали, швидко, але неправильно- 0) Квадратом чомусь його звати Красивий, як не поверни. Чотири має він вершини І рівні сторони й кути. Діагоналі рівні в нього, Ще й ділять навпіл всі кути. Одна й друга перпендикулярні, Утворюють прямі кути.


Слайд 21

8 конкурс «Поетична пауза» ( оцінюється швидкість від 4 до 1 балів і правильність +2бали, швидко, але неправильно- 0) А точка О, що в середині, Їй точно вже нема ціни: Вона є центром кіл прекрасних, І вписаного й навкруги. Тепер усім нам зрозуміло, Щоб площу зміряти, знайти, Квадрат ми можемо сміливо Обрати для досягнення мети.


Слайд 22

9 конкурс «Нас чекає ЗНО » ( оцінюється швидкість і правильність 2бали) ЗНАЙТИ ПЛОЩУ ФІГУРИ


Слайд 23

10 конкурс «Це цікаво знати » ( оцінюється оригінальність 4бали) Айріс фолдінг


Слайд 24

Підсумок уроку Про многокутники багато ще можна говорити, Та час уже настав сьогодні відпочити. Рахуємо всі бали, вітаєм переможців, Але чудес багато, ми їх пізнати хочемо!


Слайд 25

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ !


×

HTML:

Ссылка: