'

Твоє здоров’я у твоїх руках

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Твоє здоров’я у твоїх руках Мета: ознайомити учнів із визначенням понять “здоров’я”, “здоровий спосіб життя”; визначити фактори, що сприяють здоров’ю; виховувати прагнення берегти своє здоров’я як найдорожчий скарб; вести здоровий спосіб життя.


Слайд 1

Бережи здоров’я змалку, Бо хазяїн тіла – ти. Щоб життя прожити довге, Себе треба берегти. В. Стебенєв


Слайд 2

В і д г а д а й: 1) Повен хлівець білих овець (1 літера відповіді). 2) Один із чинників, що впливає на здоров’я ( 4 літера відповіді). 3) Інфекційне захворювання людини, що пере-дається повітряно – крапельним шляхом ( 10 літера відповіді). 4) Що дістає зубами потилицю? ( 2 літера від-повіді). 5) У якому овочі найбільше вітаміну А? ( 2 літе-ра відповіді). 6) Пристрій для гасіння пожежі ( 1 літера від-повіді). 7) Знижена рухова активність ( 1 літера від-повіді).


Слайд 3

Що таке життя?


Слайд 4

Наші предки вважали, що хвороби людям приносять злі духи або чорні сили ( відьми, чаклуни). Ще хвороби пов’язували з карою небесною, рятуючись від якої, люди намагалися задобрити богів дарами й жертвоприношеннями. Що таке хвороба?


Слайд 5

Український фольклор про здоров’я Здоров’я не купиш – його розум дарує. Як немає сили, то й світ немилий. Здоровому все добре. Подивися на вид, та й не питай здоров’я. Бережи одяг, доки новий, а здоров’я – доки молодий. Без здоров’я немає щастя. У здоровому тілі – здоровий дух. Бережи голову в холоді, а ноги в теплі – будеш вік жити на землі.


Слайд 6

Здоров’я – це стан фізичного, духовного й соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб чи фізичних вад.


Слайд 7

Чинники, від яких залежить здоров’я людини: 20% - економічні умови 20% - спадковість і генетичні порушення 10% - розвиток медицини 50% - спосіб життя людини


Слайд 8


Слайд 9


Слайд 10


Слайд 11

Куріння Є така казка. У далекому минулому, коли тютюн тільки завезли у Вірменію, біля підніжжя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу не злюбив це зілля і намагався переконати людей не вживати його. Одного разу він побачив, як купці розклали свій отруйний товар. Вони кричали: — Божественне листя! Божественне листя! У ньому засіб від усіх хвороб! Навколо них зібралося багато народу. Підійшов і старий: — Це «божественне листя» приносить людям користь: у будинок курця не зайде лиходій, його не вкусить собака, він ніколи не постаріє. Купці з подивом подивились на старого: — Ти правий, мудрий діду,— сказали вони. — Але звідкіля ти знаєш про такі чудові властивості «божественного листя»? Старий усміхнувся і пояснив: — Лиходій не зайде в будинок курця, оскільки у того, хто віддає багато грошей за тютюн і стає бідним, нічого красти. Крім того, від куріння він буде кашляти всю ніч, а злодій не заходить у будинок людини, що не спить. Через кілька років людина ослабне, в неї будуть боліти ноги, вона ходитиме з паличкою. А який же собака вкусить людину із ціпком у руці? І, нарешті, курець ніколи не постаріє, тому що помре замолоду. Відійшли люди від купців. Якби всі прислухалися в наш час до порад мудрого старого!


Слайд 12

Так сталося, що мене ця шкідлива звичка оминула. І коли мої друзі-курці мене запитують: «Ти що, ніколи не курив?», а я відповідаю: «Ні», вони кажуть: «Молодець! Ми тобі заздримо. На жаль, свого часу ми вчинили інакше і тепер шкодуємо!». Так говорять 9 з 10-ти знайомих курців. Та коли ти в процесі, відмовитися непросто. Давайте не починати!» Святослав Вакарчук, гурт “Океан Ельзи”


Слайд 13

«Хоча й кажуть, що куріння - це власний вибір кожної людини, я не погоджуюсь. Людина робить цей вибір абсолютно несвідомо, під впливом багатьох факторів з оточення. Коли людина запалює свою першу сигарету, вона не бачить конкретно, що відбувається з її організмом. Я думаю, якби їй це відразу показували, коли пропонують закурити, в нас було б набагато менше курців. В курінні, як на мене, просто немає сенсу! Вибір вести нормальне здорове життя має починатися з сім’ї . Я пам’ятаю, як мій батько ще в дитинстві сказав мені, що курити - це погано. Тому нашій молоді, як майбутнім батькам, слід задуматися, який приклад вони показуватимуть своїм дітям. Я намагаюся уникати місць, де курять, але це дуже важко в Україні. У багатьох кафе, барах, ресторанах, клубах курять. Іноді це просто обурює!» Яна Клочкова, олімпійська Чемпіонка з плавання


Слайд 14

Які складові здорового способу життя?


Слайд 15

Умови здорового способу життя Духовність Збалансоване харчування Загартування Гармонія життя з природою Гігієнічні навички Відсутність шкідливих звичок


Слайд 16

Подумайте про своє здоров‘я! Зробіть правильний вибір!


Слайд 17

Ростіть здорові!!!


×

HTML:

Ссылка: