'

Тема уроку: “Основи здорового способу життя”

Понравилась презентация – покажи это...

Слайд 0

Тема уроку: “Основи здорового способу життя”


Слайд 1

Оцінювання тесту: “Моє здоров’я” Затримка дихання: понад 40 с – здоровий; від 20 - 40 с - здоров’я послаблене; менш ніж 20 с – є захворювання.


Слайд 2

Ми всі однаковою мірою перебуваємо в небезпеці, і коли ми усвідомимо цю небезпеку, то залишиться надія, що спільними зусиллями ми зможемо подолати її. А. Ейнштейн


Слайд 3

Визначення здоров’я за різними авторами. “Здоров’я – це стан, … в якому ми не відчуваємо болі і який не заважає виконувати функцій нашого щоденного життя: брати участь у керівництві, митися, пити та їсти і робити все, що ми хочемо.” Гален. “Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад”. ВООЗ, 1958. “Здоров’я є умовою гармонійного розвитку людини і в той самий час показником рівня соціально – економічного розвитку суспільства.” О. М. Анохін.


Слайд 4

Українські приказки та прислів’я про здоров’я. Аби моя голова здорова була, то все гаразд буде. Без здоров’я не має щастя. Без здоров’я ніщо людині не миле. Бережи одежу з нова, а здоров’я з молоду. Було б здоров’я, а все інше наживем. Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив. Здоровому все здорово. Здоров’я – найдорожчий скарб. Ліпше здоров’я, як готові гроші. Не просімо хліба у Бога, а просімо здоров’я. Щоб ти був здоров, як вода. Світ великий, було б здоров’я. Той здоров’я не цінить, хто хворий не був. Щоб ти був здоров, як вода. Як хочеш здоров’я мати, мусиш рано вставати, а звечора рано лягати.


Слайд 5

Здоровий спосіб життя – це спосіб життєдіяльності людини, метою якого є формування, збереження і зміцнення здоров’я.


Слайд 6

Складові здорового способу життя: Рівень культури суспільства й особи; Місце здоров’я серед потреб людини; Мотивації збереження і зміцнення здоров’я; Настанова на довге, здорове життя; Навчання засобам збереження і зміцнення здоров’я.


Слайд 7

Показники здорового способу життя: Рухова активність. Харчування. Відсутність шкідливих звичок. Безпечна сексуальна поведінка.


Слайд 8

Негативні явища життя: тютюнопаління наркоманія, алкоголізм, ранні статеві стосунки, венеричні хвороби, СНІД.


Слайд 9

Звички Кожен має свої звички: гризе нігті на руках; облизує пальці після їжі; надмірно захоплюється комп'ютером. До шкідливих звичок відносяться: паління; вживання алкоголю; наркоманія Звички має кожен, та погано, коли вони - шкідливі…


Слайд 10

Що таке куріння. Куріння - це шкідлива звичка, що полягає у вдиханні диму тліючого тютюну; це одна із форм токсикоманії. Паління сьогодні – одна з найсерйозніших проблем, з якою борються в усьому світі. Найстрашніша з них рак!!!


Слайд 11

В чому, на думку учнів сенс паління?


Слайд 12

Розподіл молоді що палить, за віком та статтю.


Слайд 13

Статистика:


Слайд 14

Як ми почуваємо себе поряд з людиною, що палить?


Слайд 15

Курці-початківці. У людей, що починають курити, в т.ч. у школярів виникають: - головокружіння; - м’язова слабкість; - розширення зіниць; - слиновиділення; - блідність шкіри; - зниження артеріального тиску; - прискорене серцебиття; - зниження апетиту; - вони не можуть скоро заснути.


Слайд 16

Як впливає куріння на здоров’я людей? Із 100 випадків захворювання туберкульозом 95 припадає на курців; розвивається рак легень та рак нижньої губи; уражуються судини серця, мозку та кінцівок; виразка шлунка; знижується статева функція у чоловіків; смертність від раку легенів на 100 тис. чоловік : У тих, хто палить сигарети – 11,4%; У тих, хто палить люльку – 28,1%; У тих, хто палить сигари – 78,6%.


Слайд 17

Якщо пропонують, ВІДКАЖИСЬ!!!


Слайд 18

Так виглядає мозок колишнього курця.


Слайд 19

Так виглядають легені курця.


Слайд 20

Обличчя жінки, яка курить.


Слайд 21

Зупинись! Поки є ще можливість!!!


Слайд 22

Алкоголь та його роль у суспільстві


Слайд 23

Чому вживаються спиртні напої?


Слайд 24

Де вживаються спиртні напої?


Слайд 25

Якому спиртному напою надається перевага?


Слайд 26

Вплив алкоголю на організм: Відбувається закупорювання капілярів головного мозку і клітини мозку гинуть. Руйнуються клітини серцевого м’яза, розвивається серцева недостатність. Кровоносні судини втрачають еластичність, а різке коливання артеріального тиску може призвести до розриву кровоносних судин мозку. Алкоголь подразнює голосові зв’язки, голос стає грубим. Печінка збільшується в розмірах. Частина клітин печінки гине, а функції її погіршуються – цироз печінки. Порушується функція нирок. Прискорюються процеси старіння людини. Алкоголь знімає гальмування кори головного мозку, тому в стані сп’яніння людина може вчинити будь – який злочин. У людей, які постійно вживають алкоголь, спостерігаються розлади психічного здоров’я.


Слайд 27

Прояви алкогольного отруєння: 1. Блідність шкіри; 2. Багаторазова рвота; 3. Головокружіння; 4. М’язова слабкість; 5. Ускладнене дихання; 6. Тахікардія.


Слайд 28

Дослідження показали, що: 32% алкоголіків звикли до алкоголю у віці до 10 років; 64% - 11 – 15 років; 96% - у дитячому і юнацькому віці. Таким чином, ми знаходимося в проблемному віці і повинні чітко визначитися у своєму відношення до алкоголю.


Слайд 29

НАРКОТИКИ


Слайд 30

НАРКОМАНІЯ – ЩО ЦЕ ?


Слайд 31


Слайд 32

НАРКОМАНІЯ В УКРАЇНІ За останні роки кількість осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби і психотропні речовини, в Україні подвоїлась. У 2001 році становила 107, 1 тис., з них: 68% - молодь віком до 30 років; 5,4 тис. – неповнолітні. За даними незалежних соціальних досліджень, сьогодні в Україні кожний п’ятий підліток у віці 15 – 18 років уже мав знайомство з якимось із наркотиків.


Слайд 33

Середній вік звикання до наркотиків в Україні складає 15-17 років, але збільшились випадки першого вживання наркотиків дітьми 11-13 років. Є випадки вживання наркотиків дітьми 6-7 років. Наркомания в Україні продовжує «омолоджуватись". За останніми даними, більше 60 % наркоманів - люди у віці 18-30 років і майже 20 % - школярі.


Слайд 34

Особливо школи і місця масових розваг молоді, в першу чергу дискотеки, являються сьогодні основними місцями розповсюдження наркотиків. За три роки наркоманія серед дітей і підлітків виросла майже в 6 раз.


Слайд 35

Наслідки наркоманії. В першу чергу наркотики впливають на психіку, призводять до духовної деградації і повного фізичного виснаження організму.


Слайд 36

Наркоман - раб наркотику; заради нього він піде на любу підлість і злочин, що рано чи пізно призведе до смерті. Навіть одного прийому достатньо, щоб стати "залежним".


Слайд 37

«У кого є здоров’я, у того є надія. У кого є надія, у того є все». Східна мудрість


Слайд 38

ПРАВИЛА ЗДОРОВ’Я Дбати про чистоту довкілля. Раціональне харчування. Загартовування. Рух. Дотримання режиму дня. Навчитися володіти емоціями. НІ – шкідливим звичкам.


Слайд 39

Десять заповідей для здорового життя: Навчіться дбати про своє здоров’я. Пам’ятайте: ніхто не в змозі розсердити вас, якщо ви цього самі не хочете. Умійте вислуховувати інших. Тримайте в чистоті ваші думки, душу і тіло. Ніколи не приймайте рішення, коли знаходитеся в стані роздратування, емоційного збудження чи пригнічення. Не забувайте, що зло повертається бумерангом, а добро воздається сторицею. Посмішка і почуття гумору – чудова зброя. Навчіться влаштовувати собі свято. Не повертайтеся в минуле і не заглядайте в майбутнє – краще подбайте про теперішнє. І не забувайте поради Св. Августина: “Любов – понад усе. Коли мовчиш – мовчи з любові. Коли говориш – говори з любові. Коли виправляєш – виправляй з любові. Май завжди в глибині серця корінь любові. І нехай з того кореня виростуть тільки добрі справи”.


×

HTML:

Ссылка: