'

Правда про алкоголь. Алкоголь і здоров’я.

Понравилась презентация – покажи это...

Слайд 0

Правда про алкоголь. Алкоголь і здоров’я. Тема:


Слайд 1

Здоров'я - це ранок Зі свіжим повітрям. Це сонце, що гріє ласкаво й привітно. Здоров'я - це смак свіжих ягід дозрілих, Це спорт, що дає нам наснагу та силу. Та тільки на цьому шляху пам'ятай: Цурайся цигарки, від чарки тікай. І знай, любий друже, у цьому житті Чи бути здоровим вирішуєш ти!


Слайд 2

Після цього уроку ви дізнаєтеся про: значення терміна «алкоголь» дія алкоголю на організм людини, наслідки вживання алкоголю і зловживання алкоголем; перша допомога при отруєнні алклоголем;


Слайд 3

Алкоголь - від арбського «аль-кухль» - «тонкий порошок» - спирт. Національне нещастя, колективне самогубство націй, шлях до катастрофи людства - так оцінюють вчені й громадськість стрімко зростаюче зловживання спиртними напоями.


Слайд 4

Відомо, що першу пляшку горілки виготовив араб Рагез в 860 році; перегонка вина для одержання спирту різко збільшила пияцтво, не виключене, що саме це є приводом для заборони вживання спиртних напоїв засновником ісламу Мухаммедом (Магомет, 570-632) — заборона ввійшла згодом і у звід мусульманських законів — Коран (7 століття), але навіть у країнах Азії, де споживання вина заборонялося релігією (Кораном), культ вина все-таки квітнув і виспівувався у віршах.


Слайд 5

Також навчилися одержувати міцні спиртні напої в середньовіччя в Західній Європі шляхом сублімації вина. Згідно з легендою, уперше цю операцію зробив італійський чернець алхімік Валентиус. Усі спиртні напої містять алкоголь, який настільки швидко завоював мир людини, що цю тему не залишили без уваги ні письменники й поети, ні художники й композитори.


Слайд 6

Ян Стен Голландия, XVII век «Гуляки»


Слайд 7

Андриан ван Остаде Голландия, XVII век «Драка»


Слайд 8

Эдгар Дега Франция, XVIII век «Абсент»


Слайд 9

Паоло Веронезе Возрождение, XV век «Пир в доме Ливия»


Слайд 10

Поширення пияцтва на Русі пов'язане з політикою панівних класів. Була навіть створена думка, що пияцтво є нібито стародавньою традицією російського народу. При цьому посилалися на слова літопису: "Веселие на Русі - є пити". Але це наклеп на російську нації. Російський історик і етнограф, знавець звичаїв і вдач народу, професор Н.І. Костомаров (1817-1885) повністю спростував цю думку. Він довів, що в Прадавній Русі пили дуже мало. Не залишилася байдужа до цієї проблеми й народна мудрість. Костомаров Н.И.


Слайд 11

«Пиття не доводить до пуття»; «Горілка буз вогню розум спалить»; «Вино людину веселить, а розум забирає»; «Хміль до лихого людей доводить»; «П’яному й калюжа по вуха»


Слайд 12

Дітям і підліткам не варто, не тільки дружити, але й знайомитися з напоями, які хоч якоюсь мірою містять алкоголь. Тому що дитячий організм (це довели лікарі ще наприкінці XIX століття) у силу своєї несформованості, а тому й слабості опору, зазнає руйнівній дії алкоголю більшою мірою, чому дорослий.


Слайд 13


Слайд 14

Підлітки 12-13 років, що мали необережність піти на приводу в небезпечної звички, виглядають звичайно сір, що утомилися й виснаженими. У такого хлопців не виходить бути гарними учнями. Їхня пам'ять набагато слабкіше, чим у тих, хто вчасно поїв, добре відпочив і не засмітив свій організм сигаретним димом або алкоголем.


Слайд 15

Перша допомога при отруєнні алкоголем і його сурогатами При отруєнні алкоголем чоловік спочатку відчуває збудження, яке поступово переходить в сонливість. У важких випадках справа закінчується втратою свідомості і навіть комою. В цьому випадку без допомоги лікаря не обійтися. В очікуванні приїзду швидкої допомоги постарайтеся привести людину у відчуття. Інколи для цього досить дати йому понюхати ватку, змочену нашатирним спиртом. Якщо удалося відновити свідомість, починайте промивати шлунок водою або розчином питної соди, а після промивання дайте йому випити гарячого солодкого чаю або кави. Якщо людина без свідомості, але її серце і легені працюють, потрібно постаратися зігріти його, особливо якщо в приміщенні або на вулиці холодно. Якщо ж людина не дихає і у нього не промацується пульс, починайте серцево-легеневу реанімацію. При отруєнні такими сурогатами алкоголю, як метиловий (мурашиний) спирт, після промивання шлунку дайте людині випити стакан коньяку (етиловий (харчовий) спирт конкурує з метанолом в біохімії клітки). Метиловий спирт приголомшує зоровий нерв. Людина може осліпнути.


Слайд 16

Алкоголь шкодить навчанню й здоров'ю; Уживаючи алкоголь (зустрічаючись із нетверезими громадянами), можна опинитися у небезпечних ситуаціях; Уживання алкоголю негативно позначається на поведінці й взаєминах із друзями й близькими; Алкоголь у дитячому віці особливо небезпечний через слабість дитячого організму й швидкого звикання. ВИСНОВКИ:


Слайд 17

Підготувала вчитель основ здоров’я Троїцької гімназії Луганської області Живага Надія Семенівна


×

HTML:

Ссылка: