'

Відкритий захід з інформатики

Понравилась презентация – покажи это...




Слайд 0

Відкритий захід з інформатики Глобальне добро чи зло???


Слайд 1


Слайд 2

Інтернет звинувачується в: Розповсюдженні вірусів та шкідливих програм; Пропаганді насильства та жорстокості; Розповсюдженні спама; Шахрайстві, піратстві, порушенні авторських і суміжних прав; Спричиненні шкоди етичному та фізичному здоров’ю людини. Інтернет звинувачується в:


Слайд 3

Історія створення Іnternet


Слайд 4

Непрямим поштовхом для створення Internet став запуск Радянським Союзом у 1957 році першого штучного супутника Землі. На той час уже почалася Холодна війна і Сполучені Штати, розуміючи, що супутник - це ще не вершина радянських наукових досліджень у військовій галузі, побачили для себе загрозу використання ракет СРСР як ядерної зброї. У цьому ж 1957 році при департаменті оборони США було створене Агентство дослідницьких проектів особливої складності - ARPA. Одним із напрямків роботи Агентства стало створення комп'ютерних технологій для військових цілей, зокрема для зв'язку.


Слайд 5

Єдиним способом формування комп'ютерної мережі, якою могли б користуватися військові при ядерному нападі на країну, було особливе з'єднання комп'ютерів, при якому комунікація не залежала б від якого-небудь центрального сервера. При втраті одного, декількох чи навіть більшої частин комп'ютерів, підсистеми повинні були продовжувати працювати, забезпечуючи можливість удару у відповідь. Ще одним теоретичним джерелом створення мережі стала концепція "Галактичної мережі" Джозефа Ліклайдера. Відповідно до цієї концепції за допомогою мережі будь-яка людина з будь-якої точки Землі могла одержувати інформацію й обмінюватися файлами з будь-якою іншою людиною. Нині ця концепція втілена у сучасній мережі Інтернет.


Слайд 6

Леонард Кейнрок вважає, що перший значний крок у створенні Інтернету був зроблений 2 вересня 1969 року в Каліфорнійському університеті, де він разом зі своєю командою успішно з'єднав комп'ютер з маршрутизатором (мережний пристрій передачі даних), відомим за назвою Interphase Message Processor, розміром з холодильник. Перша спроба з'єднати два комп'ютери в мережу закінчилася невдачею.


Слайд 7

Internet — глобальна інформаційна мережа, частини якої логічно взаємозв'язані одна з одною за допомогою унікального адресного простору, заснованого на протоколі IP (Inetrnet Protocol) чи його наступних розширеннях, здатна підтримувати зв'язок за допомогою комплексу протоколів TCP/IPTransmission Control Protocol/Internet Protocol), їхніх наступних розширень чи інших IP-сумісних протоколів і загальнодоступно чи приватно забезпечує, використовує чи робить доступною комунікаційну службу високого рівня.


Слайд 8

Дев’яності роки стали відомі як десятиріччя стрімкого розвитку Internet. Стрімкий розвиток глобальної мережі був обумовлений, з одного боку, появою графічного браузера, а з іншого – зняттям заборони на комерційне використання Internet. Найбільш значною подією в історії Internet стала розробка служби World Wide Web (скорочено WWW). Автори WWW – дослідники Європейської лабораторії фізики елементарних частинок у Женеві, фізики Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Вчені вирішили створити таку систему, котра дозволила б усім фізикам Європи обмінюватися через Internet результатами досліджень у вигляді ілюстрованого тексту, що включає посилання на інші публікації.


Слайд 9

Зараз WWW є службою Internet, що найбільш динамічно розвивається. Цей формат дозволяє розміщувати в одному документі текстову, графічну, аудіо- та відеоінформацію. В 1991 році система була практично реалізована й отримала назву World Wide Web. Дослівно ця назва перекладається як "Павутиння , шириною на весь світ", але її як правило називають Всесвітнім павутинням, або Web - ситемою, або WWW.


Слайд 10


Слайд 11

Мережеві віруси та спам


Слайд 12

Комп’ютерні віруси – це спеціальні програми в машинних кодах або фрагменти програм, здатні без відома та згоди користувача розмножуватись та розповсюджуватись на інші програми шляхом копіювання свого коду у файли, що зберігаються в системі.


Слайд 13

Мережеві віруси можна поділити на дві групи: Віруси-хробаки Віруси-шпіони (трояни)


Слайд 14

Віруси-хробаки (розмножуються та псують дані, збережені на компютері). Розповсюджуються через файли, вкладені електронні листи, або через деякі веб-сторінки. Ці шкідливі програми створюють додаткове навантаження на канали зв’язку, вони можуть потай відправляти з вашого комп’ютера конфіденційні дані або список електронних адрес усіх адресатів, з якими ведеться електронне листування з цього комп’ютера. Найбільш нищівний з усіх хробаків на ім’я ILOVEYOU завдав збитків на 7 мільярдів доларів.


Слайд 15

Віруси-шпіони (трояни), які «крадуть» корисну інформацію з комп’ютера, зокрема, паролі, номери банківських карточок, файли тощо. Вони запускаються під виглядом іншої програми для отримання даних. Наприклад, така програма має вигляд діалогового вікна реєстрації в системі. Коли користувач вводить у ньому своє реєстраційне ім’я і пароль, вони запам’ятовуються або передаються власнику програми «троянський кінь».


Слайд 16

Спам


Слайд 17

Спам (англ. spam) — масова розсилка кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати. Передусім термін «спам» стосується рекламних електронних листів.


Слайд 18

ВИДИ СПАМУ Реклама Нігерійські листи


Слайд 19

Реклама Цей різновид спаму трапляється найчастіше. Деякі компанії рекламують свої товари чи послуги за допомогою спаму. Вони можуть розсилати його самостійно, але частіше замовляють це тим компаніям (чи особам), які на цьому спеціалізуються. Привабливість такої реклами в її порівняно низької вартості і досить великому охопленню потенційних клієнтів.


Слайд 20

Нігерійські листи Іноді спам використовується для того, щоб виманити гроші в одержувача листа. Найпоширеніший спосіб одержав назву «нігерійські листи», тому що дуже багато таких листів приходило з Нігерії. Такий лист містить повідомлення про те, що одержувач листа може одержати якимось чином велику суму грошей, а відправник може йому в цьому допомогти. Потім відправник листа просить перерахувати йому трохи грошей: наприклад, для оформлення документів чи відкриття рахунку. Виманювання цієї суми і є метою шахраїв.


Слайд 21


Слайд 22

ШАХРАЙСТВО ТА ПІРАТСТВО В МЕРЕЖІ


Слайд 23

Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. У мережі Інтернет поширені такі види шахрайств: Фішинг — вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказування або обміну валюти, інтернет-магазинів. Клікфрод — вид шахрайства у мережі, що являє собою обманні кліки на рекламне посилання особою, не зацікавленою у рекламному оголошенні. Чарівний гаманець Чітерство в мережевих іграх Нігерійські листи


Слайд 24

5 поширених способів інтернет-шахрайства Фальшиві товари на аукціонах Банківська афера, або фішинг Афера «Ви виграли безкоштовний Xbox!» Благодійна афера Шантаж


Слайд 25

Піратство – протиправне використання об'єктів інтелектуальної власності з метою отримання матеріальної вигоди. Види піратства: Аудіопіратство Відеопіратство Піратство програмного забезпечення Піратство комп'ютерних ігор Піратство літературних творів


Слайд 26


Слайд 27

Пропаганда насильства


Слайд 28


Слайд 29


Слайд 30


Слайд 31


Слайд 32


Слайд 33


Слайд 34


Слайд 35


Слайд 36

Переваги Інтернету: Спілкування без меж в реальному масштабі часу. Оперативний глобальний пошук інформації. Передача файлової інформації без використання зовнішніх носіїв. Інтернет-торгівля і банківські операції. Можливість дистанційної освіти. Додаткові робочі місця. Системи оперативного опитування, соціологічного або іншого. Розподілені розрахунки. Розваги, відпочинок; Оновлені новини, погода; Нові знайомства; Перегляд фільмів онлайн і т.д.;


Слайд 37


Слайд 38

Про безпечне користування Інтернетом


Слайд 39


Слайд 40

Всеукраїнська безкоштовна освітня мережа «Щоденник.ua» формує унікальне електронне середовище для вчителів, учнів та їх батьків. Проект працює за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інституту Інноваційних технологій і змісту освіти, регіональних адміністрацій, управлінь освіти. Метою проекту є об'єднання всіх педагогів, учнів та батьків України в єдину спільноту, модернізація навчального процесу та впровадження сучасних комп'ютерних технологій у школах. «Щоденник.ua» удостоєний багатьох почесних нагород - як українських, так і зарубіжних; електронна платформа, на якій працює проект, відзначена премією ООН. Важливою особливістю «Щоденник.ua» є гарантія безпеки зберігання та використання даних для освітніх установ. Доступ в систему здійснюється тільки за спеціальним кодом, отриманим в освітній установі. На сьогоднішній день це найбільша освітня мережа в Україні, яка надає свій функціонал на безкоштовній основі. За даними на травень 2012 року в мережі налічується більше 8 500 шкіл і понад 1 000 000 користувачів. Використання освітнього простору «Щоденник.ua» є повністю безкоштовним і надається без будь-якої абонентської плати.


Слайд 41


Слайд 42

Статистика Близько 2,1 мільярда користувачів інтернету було зафіксовано по всьому світу в 2011 році В Азії живуть близько 44% всіх інтернет-користувачів світу, в Європі - близько 23%, з'ясували аналітики. На Північну Америку в 2011 році припадало близько 13% користувачів мережі, а кожен десятий користувач був з Латинської Америки. На Африку, Близький Схід і Австралію довелося відповідно 6%, 3% і 1% користувачів. Майже половина всіх інтернет-користувачів світу молодші 25 років. СТАТИСТИКА


Слайд 43

Кількість веб-сайтів в інтернеті на кінець 2011 року складає більш як 555 мільйонів. Кількість акаунтів електронної пошти, яка на кінець 2011 року склала 3,15 мільярда, приблизно в 1,5 рази перевищує загальну кількість користувачів. Найбільш популярною програмою-клієнтом для e-mail залишається Microsoft Outlook Серед соціальних мереж лідером за кількістю користувачів залишається Facebook із більш ніж 800 мільйонами акаунтів СТАТИСТИКА


Слайд 44

Найбільш популярним інтернет-браузером для ПК залишається Internet Explorer з часткою в 39%. Google Chrome займає друге місце з 28%, а Mozilla Firefox замикає трійку з чвертю користувачів, які віддали перевагу цьому браузеру. майже чверть європейців ніколи не користувалися інтернетом. СТАТИСТИКА


Слайд 45

За один день в Інтернеті: трафіком споживається така кількість інформації, щоб заповнити 168 000 000 дисків DVD. надсилається 294000000000 листів, і знадобилося б два роки, щоб обробити таку кількість справжніх листів. 172 000 000 різних людей відвідують Facebook. 20000000 відвідують Google+. За один день в Інтернеті:


Слайд 46

Близько 4,7 мільярдів хвилин люди проводять на Facebook. Вони оновлюють 532000000 статусів. Завантажують 250 000 000 фотографій. Якби довелося все це роздрукувати, то ця кипа фотографій заповнила б 80 Ейфелевих веж. 846 000 годин відео завантажується на Youtube. Це близько 98 років безперервних зйомок відео.


Слайд 47


Слайд 48


Слайд 49

ВИБІР ЗА ВАМИ!


×

HTML:





Ссылка: