'

Стани шмизла во 11 чекори

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

www.smizla.mk Стани шмизла во 11 чекори By: Шмизла.емкеј


Слайд 1

Луѓе, престојуватели на нашиве Балкански простори, посткомунисти, социјалисти и транзициони капиталисти.... Чујте и почујте!!! Има статуа на ШМИзЛА во центарот на Скопје !!!????? Тие се меѓу нас, инфилтрирани во секој наш социјален простор, конзументи на нашата гардероба, повремени придружнички на нашите дечковци, умоводци на нашите синови. Што ќе ми е да знам како да станам шмизла, ма ти се молам? Направете го Вашиот избор! www.smizla.mk Игнорирајте ги, откријте ги или придружете им се!


Слайд 2

Си "девојката" која сака повеќе од животот www.smizla.mk Зошто? -Секој трет припадник на женскиот пол е ШМИзЛА -Шмизловството е тренд со експоненцијална прогресија -Покажува неверојатен успех на инфилтрација во највисоките кругови -Си, "дечкото" на шмизлата (а не знаеш)


Слайд 3

Се започна дамнешната 1991 год, кога Македонија се осамостои, и нашите девојчиња почнаа да се осамостојуваат на националните избори на убавина. Капиталистичкиот феминизам (иако сигурно тогаш не можеа да го именуваат) почна да им ги пере мозоците со т.н амбиција. Убавината е skill еквивалент на традиционалното рачно везење. Некои го имаат некои го немаат... Тие што го открија пробаа да го развијат. Некои го изгубија својот правец, некои се вратија на сигурното, но тие што останаа... Од каде почна се? www.smizla.mk Тие се жените на македонската револуционерна иднина. Ние израснавме со нив, сакаме да станеме ко нив, а сега ...МОЖЕМЕ!!!


Слайд 4

Бесплатен туторијал www.smizla.mk Како да станете шмизла Следи … 11 чекори


Слайд 5

www.smizla.mk Средете си ја физиономијата Значи, не предлагаме да си го смените личниот опис, ниту да додадете екстра кубици на силикон во вашето тело, туку едноставно да се погрижите за него. - Средете ги сите листопадни (не дај боже зимзелени) растенија кои никнуваат на него. И веѓите исто!!! - Купете орбитрек (вратете го по 30 дена ќе ви ги вратат парите) - Почeстете се со рилекс масажа и целокупна антицелулитна масажа


Слайд 6

www.smizla.mk - Зависи од таргетот кој сакате да го привлечете, оваа лекција сама по себе е меч со две острици. Имено, може да ја прифатите идеологијата на less is more или пак да се ставите во outfit sexy business woman. Јееее... Oдиме на шопинг!! Изборот е ваш!


Слайд 7

www.smizla.mk Колку и да ве лажат другарките дека секси домаќинската гаќа е еднакво добар момент и дека не е битно што имате на себе, јас би сакала да потенцирам неколку не толку шармантни моменти. Имено, за сите вас со валкани мозоци, ова не алудира на моментот дека вашата тајна како и да е ќе биде откриена, т.е ќе треба да се соблечете кога тогаш! - Неспоредливо јака е самодовербата која ќе ја добиете кога знаете дека се, ама баш апсолутно се на вас е ненормално sexy, жешко и само по себе спремно за се -Немам коментар за понатаму Sexy underwear - И НЕМА!


Слайд 8

www.smizla.mk 4 И каде ќе одиме сега? Иако според мене изборот ни е многу скромен, сепак сметам дека кафиќите покрај кеј се добар старт ап. Кога ќе стигнете до next level ќе се најдете себеси во тајните скришни одаи на master mind шмизлите. Како и секогаш старите добри локации: - Картел (пред и потоа)- Четврток - Б2 - сабота на Жаре - Хард Рок - секој Петок(иако според мене лично, сметам дека петоците таму сега се тапа, Сабота е секогаш подобар избор) - Миднајт - Секој четврток


Слайд 9

www.smizla.mk Значи, ни под разно да не сте влегле од влезот за обичните луѓе (ај да не речам the клошар entrance) - И да немате сепаре во ВИП делот ќе стоите таму; - Ќе се смешкате со адекватна пијачка; - Редовно ќе одите до тоалет да ја поправите шминката; и - нема да дремете со секој "клошар у градот" колку да се рече дека имате некој под ВАС. Бихејвиористичка школа


Слайд 10

www.smizla.mk Доколку можете да издржите, пожелно е секоја вечер да ја поминувате без алкохол. Доколку таа опција ја немате, одлучете се за sexy женски пијалок: - Mартини - Бело вино - Kосмополитен - Се што се пласира во убавка чаша Селекција на алкохол П.С. пиво, особено без чаша не доаѓа во предвид!


Слайд 11

www.smizla.mk Пр. Доаѓа келнерката, вие имате рамномерни зафати на косата, симпатично мљацкате со устата и ноншалантно ја изразувате својата супериорност пред кутриот вработен субјект. -"ЗА мене (мљац)" ааа, водка со фанта во ааа, (мљац) висока чаша, ааа, со 2 коцки лед и цевка, ЖОЛТА; ми се гади од црвени… Верувајте ми, кутриот вработен субјект кошмарно ќе ја сонува вашата нарачка, а вие ќе бидете идентификувана како тамошен староседелец. Внимавајте како нарачувате


Слайд 12

www.smizla.mk - Го лоцирате (подоцна ќе ја обработиме оваа стратегија) - Го започнувате процесот на фермонско парење - Превод: тоа не значи веднаш да го нападнете со вампирски зафат вечерниот избор - Извршете ментална проекција на негово заведување - Телепатски комуницирате со него (трепкате, таргетирате градите кон неговата насока, благо се насмевнувате - не повеќе од 3 секунди) и започнувате со фаќање на косата Селекција на потенцијален партнер


Слайд 13

www.smizla.mk - Show your stuff WOMAN - Ритмично движење на задницата - Ни под разно во релација горе -долу, само лево - десно, во забавен сентиш, како да си на балетска RnB журка - Периодични интервали, од по 15 мин фрцкање пред субјектот Фрцкање


Слайд 14

www.smizla.mk - ќе си го кажете вашето име - ќе се смешкате - мудро ЌЕ Молчите - слушајте ја баба ми, секогаш викаше молчењето е злато - ќе ја пропуштите можноста што и да кажете да биде попаментно од него - Тоа е огромна веројатност (1) Дуална комуникација Oткако субјектот ви пристапи за мал неформален разговор … ВИЕ…


Слайд 15

www.smizla.mk - Во моментот кога тој ќе го побара вашиот телефонски број и доколку е под Ваша желба истиот да му го предатете, тивко и пред се љубезно ќе ја напуштите вечерта. - Ма дај - Ќе продолжите со него, ако сакате! Телефон те молам


Слайд 16

www.smizla.mk 11.. За деновите подоцна и стратегискиот менаџмент за реализација на вашите намери stay tuned on www.smizla.mk


×

HTML:

Ссылка: