'

“Лиш боротись значить жить…”

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

“Лиш боротись значить жить…” Іван Франко


Слайд 1

Вперше Рівне згадується 1283 року як населений пункт Галицько-Волинського князівства.


Слайд 2

У 1492р. Рівне отримало магдебурзьке право і право на самоврядування.


Слайд 3

XVII століття для Рівного було нелегким. Кілька разів місто переходило від одного власника до другого. Неодноразово було зруйноване та спустошене. Здавалося, не тільки вороги, а й сама природа проти існування цього чудового міста.     Так, влітку 1614 року над містом пронеслася величезна буря і забрала з собою сотні людських життів; у 1624 році більшу частину міста знищила пожежа .


Слайд 4

 Протягом XVIII століття місто активно відбудовувалося. В цей час були збудовані замок-палац, Свято-Успенська церква, перша мурована єврейська синагога, Святовоскресенський собор, пам'ятник Божої Матері. .


Слайд 5

1914 року почалася Перша світова війна. Чоловіче населення Рівного було мобілізоване. 1915 р., коли російські війська почали відступати, місто зазнало часткової евакуації. У 1918 р. місто окупували німецько-австрійські війська. В 1919 р. Рівне стало тимчасовою столицею УНР, в місті панувала українська влада. 4 грудня 1939 — Указом Президії Верховної Ради СРСР було створено Ровенську область, яка знаходилася у складі Української РСР. .


Слайд 6

14 жовтня 2006 року на головній вулиці Рівного - Соборній – відбулося відкриття пам'ятника засновниці міста Рівне княгині Марії Несвицькій.


Слайд 7

Через п'ять сторіч княгиня Несвицька-Рівненська постала в камені якраз у тому місці, де вона мешкала і де тепер найбільше вирує життя. Саме за її князювання Рівне одержало Магдебурзьке право і статус міста, завдяки якому городяни здобули можливість на самоуправління: вибори органів міського самоврядування, суду, регулювання торгівлі, опіки, спадкування, встановлення правопорядку. За часів Марії Рівненської у XV-XVI ст. Рівне переживає перший розквіт. .


Слайд 8

У 1993 році до 500-річчя прийняття магдебурзького права у Рівному було перейменовано площу Миколи Кузнєцова, де знаходиться сучасне приміщення міської виконавчої ради, на майдан Магдебурзького права. .


Слайд 9

Багато відомих особистостей є вихідцями з Рівного, а саме: Кравчук Леонід Макарович - перший президент України. .


Слайд 10

Куліш Іван Фомич - український російськомовний поет. .


Слайд 11

Луценко Юрій Віталійович - український політик. .


Слайд 12

Олег Ольжич  — український поет, археолог і політичний діяч. .


Слайд 13

Улас Самчук— класик української літератури, член уряду УНР на вигнанні. .


Слайд 14

У 2005 році на Театральній площі було відкрито пам’ятник Уласу Самчуку у день 100-рiччя з дня його народження. .


Слайд 15

Рівне це не лише місто з багатою культурною спадщиною це ще й прекрасний край з мальовничими горизонатами, якими я пропоную вам насолодитися… .


Слайд 16


Слайд 17

Виконала: Наумець Катерина Олександрівна Дякую за увагу!


×

HTML:

Ссылка: