'

Мінерали класу Сульфіди

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Мінерали класу Сульфіди Презентація студента 12 групи ПГФ Поліщука Івана Петровича


Слайд 1

Антимоніт Антимоніт - (від лат. "antimonium", - старої назви сурми, яка до того носила назву «король антимонія»), - мінерал з формулою Sb2S3 (Sb 71,4%). Властивості: колір і риса свинцево-сірі; сингонія ромбічна; густина 4,51-4,66; твердість 2; блиск металічний; злам східчастий до нерівного; спайність досконала. Форми знаходження: представлений призматичними і голчастими кристалами, інколи вигнутими, зі штриховкою паралельно подовженню. Часто кристали згруповані у волокнисто - променисті агрегати; або щільні маси.


Слайд 2

Походження: має гідротермальне походження. він асоціюється з мінералами срібла, свинцю, ртуті; може відкладатись також із розчинів мінеральних джерел. Родовища: - Фельшебанья і Капнік в Румунії, багато зон в штаті Каліфорнія (США) і на Борнео. Розробляються в промисловому масштабі залягання в провінціях Хунань и Гуандун в Китаї, де антимоніт зустрічається разом з киноварю. Інші родовища є в Перу, Боливії, Мексиці и Франції. В Італії гарні кристали видобуті в Тоскані, в Росиа (провінція Сієна) і Ніколетте (провінція Гроссето), а также в Сардинії, де цей мінерал представлений у виглядіщільних мас. Застосування: Антимоніт має велике значення як джерело отримання сурми. Цей елемент застосовується в різноманітних галузях, включаючи сплави металів, а також в медицині.


Слайд 3

Ауріпигмент Ауріпигмент ( від лат. "аурум" – золото ) - мінерал класу сульфідів складу As2S3. Властивості: колір лимоно-жовтий, золотисто-жовтий; риска світло-жовта; сингонія моноклінна, моноклінно-призматична; блск від алмазного до напівметалічного, на свіжих плоскостях спайності - перламутровый сильний; спайність досконала; злам східчастий. Походження: низкотемпературне гидротермальне. Характерне сумісне знаходження з реальгаром в глинах, гідротермально змінних глинистих сланцях і мергелях. Родовища: Лухумське, Грузія (у вигляді друз кристалів и радіально-променистих агрегатів), Джульфінське (Нахічевань, Вірменія) і Менкюле, Якутії (Також Аллхар (Македония, Греція), Меркур (Юта, США).


Слайд 4

Застосування: Ауріпигмент і реальгар у випадках значних скупченнь можуть бути використані мишьяковая руда.. Використовується також як мінеральний пігмент в іконописі.


Слайд 5

Галеніт Галеніт ( від лат. "галена" - свинцева руда) сульфід свинцю з формулою PbS. Часто має домішки Ag, Сd, Se і інш. Властивості: колір свинцево-сірий, сталевий; блиск сильний металічний; твердість 2-3; щільність 7,4 - 7,6 г/см?; спайність досконала по кубу (100); злам східчастий; ламкий; легко розколюється по спайності. Походження: гідротермальне і метасоматичне. Один из наибольш розповсюдженних гідротермальних сульфідів, в асоціації зі сфалеритом і халькопіритом входить в склад поліметалічних руд. Відомий в кріолитових пегматитах і в зонах контактового метаморфізму. Крім того, може зустрічатись в вапняках. Застосування: основна руда для отримання свинцю.


Слайд 6

Кіновар Кі?новар - міінерал, сульфід ртути(II). Найрозповсюдженіший ртутний мінерал. Має гарний яскраво-червоний колір. Кіновар в перекладі з арабського -«драконова кров». Має 86,2 % ртуті. Властивості: має гарний яскраво-червоний колір; риса яскраво-червона; має яскравим «алмазним» блиском; спайність досконала; крихка; твердість за шкалою Мооса 2 - 2,5; щільність 8,1 - 8,2 г/см?; сингонія тригональна; Походження: Утворюється в гідротермальних близповерхневих родовищах, разом з кварцем, кальцитом, баритом, антимонітом, піритом, галенітом, марказитом, рідше з самородною ртуттю і з самородним золотом.


Слайд 7

Родовища: Найбільше в світі ртутне родовище Альмаден знаходиться в Іспанії, на яке до недавнього часу припадало близько 80% світового видобутку ртуті. Добувається також на Україні (Никітовське), в Чорногорії (Авала), Словенії (Ідрія), США (Нью-Альмаден), багато значних родовищ розвідано і розробляється в Китаї. З багаточисельних родовищ Середньої Азії найбільше - Хайдаркан в Киргизії. Також Чаувай (Киргизія), Адрасман і Джіжікрут (Таджикистан). У Росії крупне родовище відоме на Чукотці. Застосування: Кіновар із давніх часів застосовувалася як червона фарба, а також як джерело ртуті. Як незамінну яскраво-яскраво-червону художню фарбу кіновар широко застосовували вже в Давньому Єгипті.


Слайд 8

Сфалерит Сфалерит - від греч. "сфалерос" - брехливий. Цинкова обманка, псевдогаленіт. Сульфід цинку, ZnS. В більшості випадків містить домішку заліза (до20%), кількість якої сильно впливає на його властивості. Властивості: колір чорний, сірувато-бурий, коричневий, рідше жовтий, червонуватий, зеленуватий; риса від жовтувато-білої до коричнево-бурої; блиск від діамантового до металевого; твердість — 3,5—4; щільність 3,9— 4,2 г/см; злам східчастий, досить крихкий; сингонія і вид симетрії кубічна, гекстетраедричний. Походження: сфалерит утворюється в гідротермальних жилах разом з галенітом. Інколи зустрічається в скарнових родовищах. Застосування: цинкова руда. Служить також багатим джерелом для попутного витягання коштовних домішок - кадмію, срібла, золота, индію, галію.


Слайд 9

Халькопірит Халькопірит (від грец. ????o? «мідь» + пірит), також вживають назву мідний колчедан — мінерал з формулою CuFeS2, кристалізується у тетрагональну сингонію. Властивості: колір медово-жовтий; сингонія тетрагональна; спайність недосконала; злам нерівний; твердість за шкалою Мооса - 3,5; блиск металевий; колір риски зеленкувато –чорна; густина 4,1-4,3 г/см?. Походження: гідротермальне, в асоціації з галенітом та сфалеритом входить до складу поліметалічних руд. Застосування: халькопірит - одна з найважливіших руд на мідь. Вважається, що приблизно 80% світового видобутку міді доводиться на халькопирит.


×

HTML:

Ссылка: