'

Доступ до публічної інформації: як використовувати новий закон?

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

ЦЕНТР НАШЕ ПРАВО Доступ до публічної інформації: як використовувати новий закон?


Слайд 1

Що нового? Нова філософія – презумпція відкритості інформації Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом (ст.1)


Слайд 2

Що нового? Закон містить особливі положення, що полегшать отримання публічної інформації.


Слайд 3

Нові положення Закону Запитувачами публічної інформації визнаються фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи.


Слайд 4

Нові положення Закону Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації з запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.


Слайд 5

Нові положення Закону Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.


Слайд 6

Нові положення Закону Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.


Слайд 7

Нові положення закону Розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-прававові акти, акти індивідуальної дії, прийняті розпорядником, проети рішень, що підлягають обговоренню.


Слайд 8

Нові положення Закону Усі розпорядники інформації, незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом (ч.4 ст.13)


Слайд 9

Нові положення Закону Розпорядник інформації може відмовити в задоволенні запиту: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний володіти інформацією; 2) інформація належить до категорії інформації з обмеженим доступом;


Слайд 10

Нові положення Зкону Розпорядник може відмовити у задоволення запиту: 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною четвертою статті 20 цього Закону.


Слайд 11

Нові положення Закону Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем з загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.


Слайд 12

Що нового? Визначено обов'язки розпорядника інформації (ст.14)


Слайд 13

Обов'язки органів влади Оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення. Обов'язковий (але невичерпний) перелік інформації визначений ст.15 Закону.


Слайд 14

Обов'язки органів влади Систематично вести облік документів, що знаходиться у їхньому володінні. Реєстрація документів передбачена ст.18.


Слайд 15

Обов'язки органів влади Визначити спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати, записувати на будь-які носії інформації.


Слайд 16

Обов'язки органів влади Мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації


Слайд 17

Обов'язки органів влади Надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність інформації


Слайд 18

Дякую :)


×

HTML:

Ссылка: