'

Вітаміни і їх роль в житті людей

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Вітаміни і їх роль в житті людей


Слайд 1

ЩО ЗА РЕЧОВИНИ ВІТАМІНИ?! Вітамін Лат. Vito – «життя» амін Амин «амін життя»


Слайд 2

Вітаміни і вітаміноподібні речовини.


Слайд 3

Історія відкриття вітамінів У другій половині XIX століття вважалося, що харчова цінність продуктів визначається вмістом в них білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей і води. Між тим за століття людство накопило чималий досвід тривалих морських подорожей, коли при достатніх запасах продовольства люди гинули від цинги. Чому? На це питання не було відповіді до тих пір, поки в 1880 році російський вчений Микола Лунін, що вивчав роль мінеральних речовин в живленні, не відмітив, що миші, що поглинали штучну їжу, складену зі всіх відомих частин молока (казеїну, жиру, цукру і солей), чахнули і гинули. А мишки, що отримували натуральне молоко, були веселі і здорові. "З цього виходить, що в молоці... містяться ще інші речовини, незамінні для живлення", - зробив вивід учений. Ще через 16 років знайшли причину хвороби "бері-бері", поширеної серед жителів Японії і Індонезії, що харчувалися в основному очищеним рисом. Лікареві Ейкману, що працював в тюремному госпіталі на острові Ява допомогли... кури, що бродили по двору. Їх годували очищеним зерном, і птиці страждали на захворювання, що нагадувало "бері-бері". Варто було відмітити його на рис неочищений - хвороба проходила. Першим виділив вітамін в кристалічному вигляді польський вчений Казимир Функ в 1911 році. Рік потому він же придумав і назву - від латинського "vita" - "життя". ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ? Відсутність якого-небудь з вітамінів в їжі веде до недостатньої освіти в організмі певних життєво важливих ферментів і, як наслідок, до специфічного порушення обміну речовин.


Слайд 4

Вітаміни - низькомолекулярні органічні речовини, що потрапляють в організм з продуктами харчування. Вітаміни зазвичай входять до складу ферментів і впливають на багаточисельні змінні процеси: Потреба людини у вітамінах залежить від його віку, стану здоров'я,условий життя, характеру його діяльності, пори року, вміст в їжі основних компонентів живлення Дефіцит вітамінів веде до появи специфічних порушень обміну з характерними клінічними проявами -гиповитаминозам. Надлишок витаминов- гіпервітаміноз - зустрічається набагато рідше ( в основному для вітаміну А).


Слайд 5

ВІТАМІН С - наймогутніший антиоксидант.   Ця властивість   обумовлена   здатністю легко віддавати електрони і утворювати іон-радикал.   Ці заряджені частинки   з неспарених електронів беруть на себе   роль мішеней   для вільних радикалів,   відповідальних за пошкодження   клітинних мембран і наступні мутації клітин.


Слайд 6

Вітамін С - аскорбінова кислота- бере участь в окислювально - відновних реакціях, підвищує опірність організму екстремальною дією. Міститься в : Вишні, бананах, винограді, яблуках


Слайд 7

Імунітет і вітамін С Аскорбінова кислота (вітамін С)   бере участь в обміні деяких амінокислот,   сприяючи утворенню гормонів - Норадреналіну, серотоніну, а також особливого білка,   який має пряме відношення   до імунної відповіді. По-перше, присутність  аскорбінової кислоти в крові має захисну  дію на  гемоглобін,  перешкоджаючи його окислення. По-друге, цей вітамін допомагає підтримувати  резерв заліза в організмі - аскорбінова кислота сприяєперетворенню тривалентного заліза в двовалентне, яке легше засвоюється організмом.


Слайд 8

Вітамін С проти стресу Прийом аскорбінової  кислоти підвищує  кількість  адреналіну в крові. Тому  вітамін С особливо необхідний нам, щоб легше подолати стрес.


Слайд 9

Вітамін B1 Міститься в : хлібі, горосі, вівсі Вітамін B1 - тіамін - необхідний для нормальної діяльності центральною і переферической нервової системи. Регулювальник жирового і вуглеводного обміну.


Слайд 10

Вітамін В2 Вітамін В - рибофламин - бере участь в окислювально - відновлювальних процесах. Міститься в : сирі, молоці, яйцях, батоні, печінці, капусті брокколі.


Слайд 11

Вітамін А Вітамін А - ретинол -входит до складу зорового пурпуру, підсилює гостроту зору при слабкому освітленні, укріплює епітеліальні тканини, необхідний для нормального зростання . Міститься в : моркві, цитрусових .


Слайд 12

Вітамін D. (кальциферол) Регулює обмін фосфору і калію, впливає на їх відкладення в кістковій тканині.


Слайд 13

вітамін Н.


Слайд 14

Вітамін PP Вітамін PP - Ніацин - бере участь в окислювально - відновних реакціях в клітках. Міститься в : Зелених овочах, горіхах, крупах з цілісного зерна, дріжджах і


Слайд 15

Роль вітамінів в житті людини Сучасна медицина вважає, що на 85% стан нашого здоров'я залежить від живлення. Але способи здобуття, обробки, зберігання і приготування їжі, що існують на сьогоднішній день, зводять нанівець її живильну і біологічну цінність. Мало того, що ця їжа не забезпечує всі зростаючі потреби людини у вітамінах, мікро- і макроелементах, амінокислотах і інших живильних речовинах, вона ще і сприяє їх посиленому виділенню, що наводить до подальшого погіршення стану здоров'я.


Слайд 16

Гіповітаміноз - недостатність вітамінів (легке нездужання, швидка стомлюваність, підвищенадратівливість, зниження імунітету) - виникає восени і навесні. Авітаміноз - важке захворювання організму, повна відсутність будь-якого вітаміну (хвороби: цинга, рахіт, куряча сліпота та ін) Гіпервітаміноз - отруєння організму вітамінами (надмірне вживання).


Слайд 17


Слайд 18

Висновок:


×

HTML:

Ссылка: