'

пошук інформації в мережі інтернет

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

пошук інформації в мережі інтернет © Олена Проців зав. відділом інформації Тернопільської ОУНБ


Слайд 1

План Інформаційний пошук в Інтернеті: методика, технологія та стратегія Інформаційно-пошукові системи Інтернету Простий та ускладнений пошук інформації в Інтернеті


Слайд 2

Пошук інформації в Інтернеті може бути проведений кількома методами, які відрізняються як за ефективністю і якостю пошуку, так і за типом отримуваної інформації.


Слайд 3

Методи пошуку інформації використання пошукових систем (машин) Основний метод при проведенні попереднього пошуку. В результаті пошуку з'являється список ресурсів Інтернету, який потрібно детально розглянути. Застосування пошукових машин засноване на використанні ключових слів, що передаються пошукових серверів в якості аргументів пошуку.


Слайд 4

Методи пошуку інформації безпосередній пошук з використанням гіпертекстових посилань. Оскільки всі сайти в мережі Інтернет фактично пов'язані між собою, то пошук інформації може бути здійснений шляхом послідовного перегляду пов'язаних сторінок за допомогою браузера.


Слайд 5

Методи пошуку інформації аналіз нових ресурсів Цей метод може бути необхідним при проведенні повторних циклів пошуку, виявлення найбільш свіжої інформації або для аналізу тенденцій розвитку об'єкта дослідження в динаміці.


Слайд 6

Етапи пошуку інформації формулювання й уточнення інформаційного запиту; На цьому етапі йде цілеспрямоване обмеження і конкретизація загальної мети пошуку; планування пошукової процедури; Основна мета цього процесу - визначення шляхів і способів раціонального рішення пошукової завдання. Цей етап включає в себе розробку пошукових стратегій, що передбачають виконання виявлених наборів вимог; реалізація пошуку. Остаточне рішення пошукової завдання.


Слайд 7

Базові стратегії пошуку галузевий пошук - здійснюється від загального до конкретного шляхом перегляду ієрархічних класифікаторів; предметний пошук – здійснюється від конкретного до загального шляхом вибірки даних за ключових слів. Вибір тієї чи іншої пошукової стратегії залежить від конкретної задачі пошуку.


Слайд 8

Для задоволення інформаційних потреб користувачів використовують інформаційно-пошукові системи, у функції яких входить автоматичне сканування вузлів мережі, що супроводжується індексуванням (створенням баз даних) і класифікацією (побудовою каталогів за різними критеріями, наприклад, за тематикою або типом інформаційного об'єкта).


Слайд 9

Пошукові системи Пошукові машини — системи, що складаються з 2 частин, одна з яких здійснює пошук у довіднику веб-сторінок («індексі»). Інша — постійно зв?язується з веб-серверами та завантажує з них всі доступні документи, аналізує вміст і включає документи в індекс. Пошукові тематичні каталоги — такі місця, де користувачі можуть знаходити потрібні їм сайти, переглядаючи ієрархічні класифікитори.


Слайд 10

Пошукові системи http://www.google.com.ua/ - міжнародний пошуковий сервер http://www.uazone.net та http://meta.ua/ - українські пошукові сервери; http://www.rambler.ru/ та http://www.yandex.ru/ - російські пошукові сервери; http://www.yahoo.com/ - англомовний пошуковий сервер.


Слайд 11

Здійснення пошуку безпосередньо із сайту пошукової системи. через поле пошуку або адресну строку в браузері


Слайд 12

Здійснення пошуку У полі пошуку вводять кілька слів або фразу на тему, яка цікавить користувача, наприклад, "рецепт шоколадного торта". Натисніть клавішу ENTER, кнопку «Пошук»(якщо здійснюєте пошук з сайту пошукової системи), чи (якщо здійснюєте пошук із пошукового поля(адресної строки) браузера).


Слайд 13

Здійснення пошуку Для простого пошуку потрібно зайдіти на сайт-пошуковик і в рядок пошуку ввести ключові слова


Слайд 14

Здійснення пошуку Для розширеного пошуку (пошуку з умовами різного ступеня складності) потрібно зайти в режим розширеного пошуку по посиланню, розташованому праворуч від рядка пошуку, на сторінку з додатковими кнопками і підменю, які представляють широкі можливості для деталізації запиту, введення додаткових параметрів пошуку, фільтрів і т. д.


Слайд 15

Оператори мови запитів Оператор строгої відповідності, як правило, в сучасних пошукових системах це лапки "". Оператор обов'язкової наявності слова "+" (плюс або «&», або AND) і оператор обов'язкової відсутності слова "-" (мінус або NOT). Оператор логічного «АБО», у якості якого використовується логічний оператор OR (знак «|»).


Слайд 16

Бажаю успішної роботи!


×

HTML:

Ссылка: