'

Ми в безпеці?

If you like this presentation – show it...

Slide 0

Ми в безпеці? Скрипка Г.В., вчитель інформатики


Slide 1

Радіоактивне випромінювання – неминучість?


Slide 2

Чи правду нам говорять про радіоактивний фон?


Slide 3

Як вберегти себе від шкідливого радіоактивного випромінювання?


Slide 4

Бажаєте знати відповіді на всі ці питання? Тоді цей проект – для вас!


Slide 5

Працюючи в проекті ви: Вивчите рівень радіоактивного випромінювання в нашій місцевості та порівняти з даними, які надаються офіційними джерелами. Порівняєте своє уявлення про радіаційний фон з тими, які дає наука. Запропонуєте набір альтернативних рішень для зменшення дії радіоактивного випромінювання на здоров’я мешканців міста.


Slide 6

Працюватимемо у групах, але спочатку вам необхідно знайти в підручнику відповіді на запитання: Які складові має атомне ядро? Які є види радіоактивного випромінювання? Які є рівні радіоактивного фону, допустимі для життєдiяльності людського організму? Який вплив природного радіоактивного фону на живі організми? Як оцінити активність радіонукліда за табличними даними? Яку йонізуючу дію здійснює радіоактивне випромінювання? Як провести дозиметричні вимірювання радіоактивного фону?


Slide 7

Завдання 1 групі (науковцям) Ознайомтесь з поняттям “радіаційний фон” в різних джерелах (підходить підручник, Інтернет, інші друковані джерела). Після цього вам необхідно: Знайти в Інтернеті та друкованих джерелах інформацію про природне радіоактивне випромінювання. Створити вікі-статтю про природне радіоактивне випромінювання.


Slide 8

Завдання 2 групі (фізикам) Виміряйте радіоактивний фон в різних районах міста. Складіть таблицю з показниками радіоактивного фону різних районів міста. Порівняйте отримані показники радіоактивного фону міста з показниками, які надають офіційні джерела (за допомогою гістограми). Офіційне джерело – сайт Гідрометцентру України http://www.meteo.gov.ua/ Проміжні результати своєї роботи (кожен етап) представте в блозі навчального проекту.


Slide 9

Знайдіть в Інтернеті інформацію про заходи, які вберігають від дії шкідливого радіоактивного випромінювання. Із знайдених заходів оберіть ті, які можна застосувати в кожній родині нашого міста. Результати своєї роботи представте в окремій вкладці блогу, яку створить група фізиків. Завдання 3 групі (журналістам)


Slide 10

На основі даних Інтернету та друкованих джерел видати буклет про зв’язок шкідливого радіоактивного випромінювання з онкозахворюваннями. Завдання 4 групі (видавцям)


Slide 11

Але спочатку…


Slide 12

Об’єднаймось у групи та обміркуйте:


Slide 13

До зустрічі на підсумковій конференції, яка відбудеться 32 грудня 2011 року в актовій залі нашої школи.


×

HTML:

Ссылка: