'

ТЕЛЕСКОПИ

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

ТЕЛЕСКОПИ


Слайд 1

Типи телескопів за розташуванням Наземні Орбітальні Підземні (детектори космічних променів)


Слайд 2

Типи телескопів за будовою Оптичні: рефрактори(основна частина системи - лінза); рефлектори(основна частина системи - дзеркало) Радіотелескопи (основна частина системи – антени)


Слайд 3

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АСТРОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ Презентація демонструє найвідоміші досягнення, які отримано від 2002 р. та найближчі перспективи астрономії з теми “Методи та засоби астрономічних досліджень ”.


Слайд 4

Наземні оптичні телескопи оптичні У липні 2007 р. розпочато роботу нового найбільшого наземного оптичного телескопа Gran Telescopio Canarias Має монолітнє дзеркало діаметром 10, 4 м. Збудовано його на території вже діючої обсерваторії на Канарських островах (Іспанія). Висота над рівнем моря – 2400 м


Слайд 5

Великий бінокулярний телескоп (LBT). Два дзеркала по 8,4 м. Задача: пошук екзопланет.


Слайд 6

Радіотелескоп Великий міліметровий телескоп (Large Millimeter Telescope, LМT). Збудовано у Мексиці на вершині згаслого вулкана Сєра Негра (висота 4500 м) Діаметр антени - 50 м і розрахована вона на реєстрацію радіохвиль довжиною 1-3 мм. Задача: дослідження ранніх етапів розвитку Всесвіту.


Слайд 7

Сучасні радіотелескопи З початку ХХІ ст. відбувається інтенсивний рзвиток електронної радіоінтерферометрії (e-VLBI) суть якої зводиться до роботи радіоінтерферометрів у квазі-реальному часі . Таку можливість надає оптоволоконне з’єднання радіотелескопів, за рахунок якого значно підвищено передачу даних. (Наприклад швидкість передачі даних в мережі e-MERLIN (Англія) складає 150 Гбіт/с) До роботи за принципом e-VLBI залучені також українські радіотелескопи в Євпаторії (на фото) та Симеїзі.


Слайд 8

Великий адронний коллайдер (Large Hadron Collider, LHC) У Швейцарії закінчується його будівництво, яке входить до складу Європейської лабораторії фізики елементарних частинок. LHC, потужний прискорювач на зустрічних пучках елементарних частинок – протонів, розміщено у тунелі, що має форму кола довжиною 28 км.


Слайд 9

Космічні телескопи та обсерваторії Від серпня 2003 р. на орбіті перебуває Космічний телескоп ім. Спітцера (спершу мав назву “Космічний інфрачервоний телескоп” (SIRTF)), який працює в інфрачервоному діапазоні й розрахований навивчення різноманітних об’єктів Всесвіту.


Слайд 10

Ультрафіолетовий телескоп Galaxy Evolution Explorer (Galex) З квітня 2003 р. на орбіті працює . За допомогою Galex вивчають не лише старі об’єкти Всесвіту...


Слайд 11

Космічний апарат “Свіфт” З листопада Працює 2004 р. на орбіті. Призначений для Дослідження гамма-спалахів.


Слайд 12

Телескопи найближчого майбутнього На початок 2008 р. заплановано запуск європейської космічної обсерваторії Гершеля (Herschel Space Observatory). Це буде перший космічний телескоп, який охоплюватиме увесь далекий інфрачервоний та субміліметро-вий діапазон довжин хвиль. За його допомогою будуть досліджувати процеси утворення та еволюцію зір і галактик. Телескоп оснащено 3,5-метровим дзеркалом, тобто він стане першим телескопом з нового покоління космічних телескопів-гігантів.


Слайд 13

Телескоп Herschel Запуск має відбутись разом з науковим зондом Planck. Задача: дослідження щодо походження і еволюції Всесвіту – зокрема вимірювати реліктове випромінювання з недосяжною раніше точністю. Космічний аппарат оснащено телескопом з 1,5-метро-вим дзеркалом та дуже чутливими детекторами.


Слайд 14

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” NASA планує у 2013 р. вивести на орбіту Космічний телескоп “Джеймс Вебб” (JWST). Він має замінити телескоп ім. Габбла. Новий телескоп NASA матиме дзеркало діаметром 6,5 м, що майже у тричі перевищує розміри дзеркала Космічного телескопа ім. Габбла.


Слайд 15

Наземний оптичний Гігантський телескоп “Магеллан” Об’єктив телескопа складуть з семи дзеркал діаметром 8,4 м кожне, що в еквіваленті відповідає монолітному дзеркалу діаметром 21 м. Роздільна здатність GMT буде на порядок вищою, ніж у Космічного телескопа ім. Габбла. Телескоп створюють на замовлення консорціуму американських університетів і планують ввести у дію в 2016 р.


Слайд 16

Дякуємо за увагу!


×

HTML:

Ссылка: