'

ТЕЛЕСКОПИ

Понравилась презентация – покажи это...

Слайд 1

ТЕЛЕСКОПИ


Слайд 2

Типи телескопів за розташуванням Наземні Орбітальні Підземні (детектори космічних променів)


Слайд 3

Типи телескопів за будовою Оптичні: рефрактори(основна частина системи - лінза); рефлектори(основна частина системи - дзеркало) Радіотелескопи (основна частина системи – антени)


Слайд 4

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ АСТРОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ Презентація демонструє найвідоміші досягнення, які отримано від 2002 р. та найближчі перспективи астрономії з теми “Методи та засоби астрономічних досліджень ”.


Слайд 5

Наземні оптичні телескопи оптичні У липні 2007 р. розпочато роботу нового найбільшого наземного оптичного телескопа Gran Telescopio Canarias Має монолітнє дзеркало діаметром 10, 4 м. Збудовано його на території вже діючої обсерваторії на Канарських островах (Іспанія). Висота над рівнем моря – 2400 м


Слайд 6

Великий бінокулярний телескоп (LBT). Два дзеркала по 8,4 м. Задача: пошук екзопланет.


Слайд 7

Радіотелескоп Великий міліметровий телескоп (Large Millimeter Telescope, LМT). Збудовано у Мексиці на вершині згаслого вулкана Сєра Негра (висота 4500 м) Діаметр антени - 50 м і розрахована вона на реєстрацію радіохвиль довжиною 1-3 мм. Задача: дослідження ранніх етапів розвитку Всесвіту.


Слайд 8

Сучасні радіотелескопи З початку ХХІ ст. відбувається інтенсивний рзвиток електронної радіоінтерферометрії (e-VLBI) суть якої зводиться до роботи радіоінтерферометрів у квазі-реальному часі . Таку можливість надає оптоволоконне з’єднання радіотелескопів, за рахунок якого значно підвищено передачу даних. (Наприклад швидкість передачі даних в мережі e-MERLIN (Англія) складає 150 Гбіт/с) До роботи за принципом e-VLBI залучені також українські радіотелескопи в Євпаторії (на фото) та Симеїзі.


Слайд 9

Великий адронний коллайдер (Large Hadron Collider, LHC) У Швейцарії закінчується його будівництво, яке входить до складу Європейської лабораторії фізики елементарних частинок. LHC, потужний прискорювач на зустрічних пучках елементарних частинок – протонів, розміщено у тунелі, що має форму кола довжиною 28 км.


Слайд 10

Космічні телескопи та обсерваторії Від серпня 2003 р. на орбіті перебуває Космічний телескоп ім. Спітцера (спершу мав назву “Космічний інфрачервоний телескоп” (SIRTF)), який працює в інфрачервоному діапазоні й розрахований навивчення різноманітних об’єктів Всесвіту.


Слайд 11

Ультрафіолетовий телескоп Galaxy Evolution Explorer (Galex) З квітня 2003 р. на орбіті працює . За допомогою Galex вивчають не лише старі об’єкти Всесвіту...


Слайд 12

Космічний апарат “Свіфт” З листопада Працює 2004 р. на орбіті. Призначений для Дослідження гамма-спалахів.


Слайд 13

Телескопи найближчого майбутнього На початок 2008 р. заплановано запуск європейської космічної обсерваторії Гершеля (Herschel Space Observatory). Це буде перший космічний телескоп, який охоплюватиме увесь далекий інфрачервоний та субміліметро-вий діапазон довжин хвиль. За його допомогою будуть досліджувати процеси утворення та еволюцію зір і галактик. Телескоп оснащено 3,5-метровим дзеркалом, тобто він стане першим телескопом з нового покоління космічних телескопів-гігантів.


Слайд 14

Телескоп Herschel Запуск має відбутись разом з науковим зондом Planck. Задача: дослідження щодо походження і еволюції Всесвіту – зокрема вимірювати реліктове випромінювання з недосяжною раніше точністю. Космічний аппарат оснащено телескопом з 1,5-метро-вим дзеркалом та дуже чутливими детекторами.


Слайд 15

Космічний телескоп “Джеймс Вебб” NASA планує у 2013 р. вивести на орбіту Космічний телескоп “Джеймс Вебб” (JWST). Він має замінити телескоп ім. Габбла. Новий телескоп NASA матиме дзеркало діаметром 6,5 м, що майже у тричі перевищує розміри дзеркала Космічного телескопа ім. Габбла.


Слайд 16

Наземний оптичний Гігантський телескоп “Магеллан” Об’єктив телескопа складуть з семи дзеркал діаметром 8,4 м кожне, що в еквіваленті відповідає монолітному дзеркалу діаметром 21 м. Роздільна здатність GMT буде на порядок вищою, ніж у Космічного телескопа ім. Габбла. Телескоп створюють на замовлення консорціуму американських університетів і планують ввести у дію в 2016 р.


Слайд 17

Дякуємо за увагу!


×

HTML:

Ссылка: