'

Технологія дизайну шкільних та офісних інтер’єрів

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Технологія дизайну шкільних та офісних інтер’єрів 11 клас Кулик М.С.


Слайд 1

“КАПІТАНИ” Команда 1 1. Що таке дизайн? Основні завдання дизайну 2. Які існують способи занотовування проаналізованої інформації і чим вони відрізняються між собою? 3. Художнє конструювання. Види композицій. Команда 2 1. Сутність професії дизайнер? 2. У чому полягає електронний спосіб аналізу та компонування інформації? 3. Композиційні прийоми.


Слайд 2

Інтер'єр (фр. interieur — внутрішня частина, середина; від лат. interior — ближчий до середини): це архітектурно й художньо оздоблена внутрішня частина будівлі, що забезпечує комфорт людині та визначає функціональне призначення приміщення. Ергоно?міка, Ергономія [грец. ????? — праця і ????? — закон] — наука, яка комплексно вивчає особливості виробничої діяльності людини в системі «людина-техніка-довкілля» з метою забезпечення її ефективності, безпеки та комфорту. Сформувалася у США у 1920-х роках на межі психології, фізіології, гігієни, біомеханіки, антропології та низки технічних наук у зв'язку з ускладненням техніки, якою повинна керувати людина Дослідження ергономіки зумовлюють як дизайнерські проекти обладнання, так і створення відповідного просторового середовища. ІНТЕР'ЄР


Слайд 3

Дизайн офісних та шкільних приміщень Тема уроку:                       «ЕСТЕТИКА ІНТЕР’ЄРУ. ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ ШКОЛИ ТА ОФІСУ. ЗОНУВАННЯ ШКІЛЬНИХ ТА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ» Розширити знання з дизайну шкільних інтер’єрів . Вміти застосовувати набуті вміння та навички на практиці. Дотримуватись організації робочого місця, правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог під час виконання робіт.                    Очікуванні навчальні результати: План вивчення: Основні принципи та специфічні особливості оформлення шкільного інтер’єру. Естетика шкільного інтер’єру як фактор оптимізації навчально-ви­хов­ного процесу. Зонування шкільних та офісних приміщень.


Слайд 4

Дизайн— це творча діяльність, метою якої є визначення певних якостей виробу. Дизайн класів Дизайн приміщень школи ОФОРМЛЕННЯ ШКІЛЬНИХ КЛАСІВ - Інтер'єр класу витримується в єдиному стилі; - У класах і кабінетах краще відмовитися від різких форм парт, столів, шкільних меблів, видних квітів, строкатих композицій з величезною кількістю деталей. Все це буде відволікати учнів; - При оформленні класів, а особливо при оснащенні їх меблями, необхідно уникати токсично небезпечних барвників, дизайн письмових столів і сидінь повинен виключати елементи скла, загалом, повинні вживатися тільки безпечні і не травмонебезпечні матеріали. Дизайн класів Дизайн коридорів


Слайд 5

ПОГОВОРИМО? ЯКИМ ЧИНОМ ЛЮДИНА СПРИЙМАЄ ІНФОРМАЦІЮ? Оскільки до 90% інформації про зовнішній світ людина сприймає через орган зору, різноманіття кольорів має важливе значення. їх фізичні властивості, закономірності співвідношень, фізіологічний та психічний вплив на людину вивчає кольорознавство ЯКІ ВИ ЗНАЄТЕ ТИПИ КОЛЬОРІВ? Кольори поділяють на хроматичні (кольори та їх відтінки, які людина розрізняє у спектрі, - червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий, що визначаються трьома параметрами: кольоровий тон, насиченість і яскравість) і ахроматичні (білий, відтінки сірого, чорний, які характеризуються лише кількістю відбитого світла). ЧИ ВСІ КОЛЬОРИ ОДНАКОВО СПРИЙМАЮТЬСЯ ЛЮДИНОЮ? Холодні кольори викликають відчуття пониженої температури. Різниця у відчуттях температури у приміщенні, пофарбованому теплими кольорами, порівняно з кімнатами у холодних тонах, становить З 4 °С. Тому приміщення, зорієнтовані на північ , рекомендовано фарбувати теплими тонами. Приміщення з недостатнім освітленням варто фарбувати у світло-жовті чи світло-рожеві відтінки, що збільшує його освітленість на 20-30%. Білі поверхні у цьому разі здаються тьмяними і сірими. Білі та сірі стіни потребують особливо яскравого освітлення.


Слайд 6

ЯКУ ГАМУ КОЛЬОРІВ КРАЩЕ ВИКОРИСТАТИ В КАБІНЕТАХ: Математики, фізики, хімії? У кабінетах математики, фізики та хімії, де на уроках потрібна особлива зосередженість, слід використовувати холодну гаму кольорів. Історії, літератури, іноземної мови, біології? Там, де відбувається жваве обговорення питань (кабінети історії, літератури, іноземної мови, географії, біології), доцільна тепла гама кольорів та різкіші контрастні композиції барв. Креслення, малювання? Стіни кабінету креслення та малювання варто зафарбувати у світло-сірі фарби, бо робота в них потребує постійного чіткого розрізнення відтінків кольорів. Які зовсім недоречні? Темно-коричнева підлога гнітюче впливає на школярів та знижує працездатність.


Слайд 7

ЗОНУВАННЯ ШКІЛЬНИХ ТА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ Офіс призначений для певних процесів і розглянемо оптимальну технологічну організацію інтер'єру офісу, що відображає найкращі сучасні тенденції галузі. Офісні перегородки Це вертикальні огороджувальні конструкції, які розділяють внутрішній простір будівлі на кімнати і зони повідомлення, наприклад, коридори. Перегородки є основним інструментом архітектора для створення просторового рішення офісу. Вони також роблять колосальний вплив на функціонування офісного простору.


Слайд 8

Підлога З усіх поверхонь в будь-якій будівлі підлога піддається найбільшому зносу. Ми ходимо по підлозі, ми ставимо на підлогу меблі й устаткування, впускаємо на підлогу речі і проливаємо рідини. Підлогові покриття для офісу можна умовно розділити на два типи — тверді і м'які К твердим покриттям відносяться камінь, паркет і лінолеум. До м'яких — ковролін і килимова плитка. Стелі Оскільки стелі в сучасних офісах досить низькі, груба текстура або занадто яскравий колір можуть призвести переважна враження, звідси і популярність гладкого білого стелі Однак такому стелі дуже важливо залишатися саме гладким — бути рівною поверхнею без плям, нерівностей і випадкових перепадів висоти. Біла стеля, крім того, відображає світло і додає цілісність приміщенню. ЗОНУВАННЯ ШКІЛЬНИХ ТА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ


Слайд 9

Офісні меблі Офісні меблі можуть доповнювати загальне дизайнерське рішення офісу, а якщо воиа підібрані невдало, можуть зруйнувати враження від будь-якого як завгодно прекрасного інтер'єру. У сучасному офісі меблі — це не стільки елемент обстановки, скільки інструмент, службовець ефективній роботі компанії. ЗОНУВАННЯ ШКІЛЬНИХ ТА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ Стелі Оскільки стелі в сучасних офісах досить низькі, груба текстура або занадто яскравий колір можуть призвести, переважна враження, звідси і популярність гладкого білого стелі. Біла стеля, крім того, відображає світло і додає цілісність приміщенню. Освітлення При роботі в офісі людина отримує 80% інформації за допомогою органів зору. Отже, освітлення має колосальний вплив на характер офісного простору як з точки зору як функції, так і краси. Існує два принципово різних способу висвітлити робоче місце: пряме і відбите світло.


Слайд 10

ЗАМОВНИК Ціль гри : «Замовник» намагається зробити як можна гірші з погляду на функціональність інтер’єр класної кімнати чи офісу, завдання «Підрядника» пояснити помилки та запропонувати кращі рішення. 


Слайд 11

ОСНОВНІ СКЛАДОВІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ІНТЕР’ЄРУ : Група №1 Кабінету математики Група №2 кабінету трудового навчання Група №3 Кабінету початкових класів Група №4 Офісу бухгалтерської контори


Слайд 12

"Мікрофон" 1. Чи сподобався Вам урок? Чому? 2. Що нового Ви дізналися на уроці? 3. Які питання викликали найбільшу складність, чому? 3. Чи відповідає наша школа вимогам ергономіки? Правила проведення такі: говорити має тільки той чи та, у кого “мікрофон"; відповіді не коментуються і не оцінюються; коли хтось висловлюється, інші не можуть говорити або викрикувати з місця.


Слайд 13

Домашнє завдання: Виділити основні конструкційні ідеї оформлення інтер’ру проекту Опрацювати модуль 2 електронного посібника «Основи Дизайну» Продовжувати роботу з розробки проекту ДЯКУЮ ЗА РОБОТУ! ДО ЗУСТРІЧІ!


×

HTML:

Ссылка: