'

Структура книги

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Структура книги Презентацію підготувала зав. бібліотекою Вільнянської ЗОШ №3 Скуйбіда Лариса Михайлівна


Слайд 1

Діти! Ви вже навчилися читати і подружилися з книжками. Кожен із вас багато разів тримав у руках книжку, але мало хто замислювався над тим, з яких частин вона складається, для чого потрібен той чи інший її елемент.


Слайд 2

Як узявши книгу до рук, ще не знаючи її змісту, не читаючи ані сторінки, можна визначити, для кого вона призначена, хто її автор, з якого міста і в якому році вона прийшла до нас, хто малював малюнки, з яких окремих віршів, оповідань, казок вона складається. Тільки грамотний читач, погортавши книжку, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати.


Слайд 3

Основні елементи книги


Слайд 4

Обкладинка Або палітурка захищає книжку від пошкоджень і надає їй ошатного вигляду. Складається вона з двох частин – передньої та задньої На передній сторінці можна знайти відомості про автора книги та назву. А якщо на обкладинці є ще й малюнок, то приблизно можна визначити зміст цієї книги.


Слайд 5


Слайд 6

Книжковий блок Книжка без палітурки – це і є книжковий блок. Він складається з друкованих аркушів. Друкований аркуш входить до складу книги у вигляді зошита, що має 16 або 32 сторінки. Порядкова нумерація сторінок книжки має назву колонцифри. Цифри нумерації можуть міститися зверху або знизу сторінки, посередині або збоку.


Слайд 7

У дитячих книжках багато ілюстрацій – малюнків, фотографій. Книжку з ілюстраціями цікавіше читати, тому що легше уявити собі те, що розповідає автор.


Слайд 8


Слайд 9

Передмова У стародавні часи будь – яку розповідь, історію на Русі називали “ словом ”. Це значення до наших днів збереглося в російському слові “предисловие “, тобто перед “ словом “, розповіддю, або інакше – перед текстом. Українською мовою це слово звучить як передмова, тобто те, що вміщується перед основним змістом, на початку кожної книжки.


Слайд 10

З цього невеликого тексту можна дізнатися, хто написав книжку, коли, у якій країні відбуваються події, для кого вона написана. У передмові може бути звернення до читачів: на що треба звернути увагу під час читання цієї книжки. Також у передмові може бути подано біографію письменника. Звичайно передмова буває короткою, її можна прочитати біля полиці. І ви відразу зрозумієте, треба вам читати цю книжку чи ні.


Слайд 11

Анотація Анотація – це короткий зміст тексту книжки. Міститься вона або на звороті титульної сторінки, або в кінці книжки.


Слайд 12

Зміст Багато книжок складаються з окремих віршів, оповідань, казок. Для того щоб швидко знайти в книжці потрібний вірш або дізнатися, які казки розміщені в ній, треба подивитися у зміст. Він розміщується на початку або в кінці кожної книжки.


Слайд 13

У змісті перелічуються всі твори, які увійшли до книжки, у тому порядку, в якому вони надруковані. Поряд указується сторінка. Гортаючи книжку біля книжкової полиці, за самими назвами розділів чи оповідань можна здогадатися, про що вона.


Слайд 14

Вікторина Як називається короткий зміст тексту? ( Анотація ) З чого починається книга? ( З обкладинки) Де у бібліотеці розміщаються книги? ( На стелажах)


Слайд 15

Назвіть чотири елементи структури книжки? ( Обкладинка, титульна сторінка, книжковий блок, довідкова частина ).


×

HTML:

Ссылка: