'

Книги –морська глибина…

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Книги –морська глибина…


Слайд 1

Ціль уроку - екскурсії: Ознайомлення з історією книгодрукування, та створення книги. Прищеплення інтересу до читання. Прищеплення любові та бережливого ставлення до книги .


Слайд 2

План уроку – екскурсії: Виникнення писемності. Найперші книжки. Книга – важливе джерело інформації і знань. Бібліотека – скарбниця інформації. Дитяча література ХХ та ХХІ столітя.


Слайд 3

Чи повернеться інформаційне суспільство до читання книг?


Слайд 4

Історія виникнення письма. Глиняні таблички та берест


Слайд 5

Папірус Пергамент


Слайд 6

Книга у Київській Русі


Слайд 7


Слайд 8

Першодрукарі Йоган Гутенберг Іван Федоров


Слайд 9

Від пера до друкованого тексту


Слайд 10

Сучасний друкарський станок


Слайд 11

Бібліотека – скарбниця інформації Є такий дім на світі, в якому зібрані для Вас дороговкази по житті. Цей дім великий чи маленький, але завжди дивовижний. Називається він “Бібліотека”. Бібліотека з грецької мови перекладається як зібрання книг.


Слайд 12

Хто знає, коли появилась перша бібліотека? Майже 5 тисяч років тому назад! Паперу іще не винайшли, а бібліотеки вже були. Що ж в них зберігали?


Слайд 13


Слайд 14

Александрійська бібліотека – одна із найбільших бібліотек давнини Частина Александрійської бібліотеки згоріла в 47 році до н. е., частина знищена в 391 році н.е. під час міжусобної війни, залишки – в VII-XVIII ст.


Слайд 15

Александрійська бібліотека в наш час


Слайд 16

Бібліотека – це дім книги. В бібліотеці дуже багато книг, журналів,інших видань на електронних носіях і все це називається книжковим фондом


Слайд 17

Британська бібліотека – сама найбільша в світі. Книжковий фонд її становить 150 тис. екземплярів.


Слайд 18

Бібліотека Конгресу США Нараховує більш як 90 млн. екземплярів книг.


Слайд 19

Державна бібліотека СРСР ім. Леніна Знаходиться в Москві. Нараховує більш як 37 млн. екземплярів книг.


Слайд 20

Державна публічна бібліотека ім. Салтикова-Щедріна. Знаходиться в Санкт-Петербурзі. Нараховує більш як 28 млн. екземплярів книг.


Слайд 21

Національна бібліотека ім. Вернадського Знаходиться в Києві. Нараховує більш як 15 млн. екземплярів книг.


Слайд 22

Пересопницьке євангеліє (1556—1561) — визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови.  Київські глаголичі листки (X ст.) — одна з найдавніших глаголичних пам'яток старослов'янської писемності. Сліпченський Апостол (XII ст.) — рукопис на пергаменті. Оршанське Євангеліє (XIII ст.) Сербський Апостол (XIV ст.) «Трактат» Матвія Краківського (1459—1460) — пам'ятка книгодруку XV ст., видана у Майнці (на батьківщині П.Гутенберга) ще за його життя. «Історія тварин» Арістотеля (Венеція, 1476), надрукована на пергамені (один з двох відомих у світі пергаменних примірників). Києво-Печерський патерик (1553—1554) — пам'ятка оригінальної літератури Київської Русі, збірка релігійно-фантастичних оповідань про історію Києво-Печерської Лаври та перших її подвижників. «Апостол» Івана Федорова (1564, 1574) — перша книга, надрукована в Україні. Зібрання фонографічних записів єврейського музичного фольклору (1912—1947). Колекція нараховує 1017 воскових фоноциліндрів та значний за обсягом додатковий матеріал: нотні i текстові розшифровки до фонозаписів.Пам'ятка включена до реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу»


Слайд 23

Від першодруків до сучасних видань


Слайд 24


Слайд 25

Загадки для ерудитів


Слайд 26

З борошна його спекли На даху товстун живе Та… нарекли Він з пропелером літає Він полісу собі котився Та варення полюбляє… В лисячому гнізді опинився Здогадався, хто це є? До пухнастого хвоста личить шубка їй руда. Як рушає полювати,  не виходить зайчик з хати.


Слайд 27


Слайд 28

В назвах прочитаних книжок Незнайко зробив помилки. «Встановіть» справжню назву казок і книг, змінивши в них всього лише по одній букві. «Шурочка Ряба» «Золота рубка» «Шар-птиця» «Гуслі-лебеді» «Кособок» «Кріт в чоботях» «Гладке каченя» «Кусалочка» «Сивка-мурка» «Ніжна королева»


Слайд 29

Дякую за урок!!!


×

HTML:

Ссылка: