'

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ ВИДИ РИБ, ЩО ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ ВИДИ РИБ, ЩО ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ Підготував учень 8 класу Тужанівської ЗОШ І-ІІ ст. Пундор Андрій


Слайд 1

Вирезуб Зовсім недавно цей вид був об'єктом промислу, але сьогодні він занесений до Червоної Книги України, Білорусії, Росії та Міжнародний охоронний список. Зустрічаються поодинокі особини кутума в басейнах Сіверського Донця, Верхнього і Середнього Дністра, іноді в Азовському морі. Через забруднення річок, знищення природних місць мешкання і надмірного вилову, вирезуб опинився на межі зникнення.


Слайд 2

Лосось чорноморський Одним з об'єктів Червоної книги України є чорноморський лосось (Salmo labrax) або кумжа чорноморська. Він має подовжене, товсте, невисоке тіло, покрите дрібної лускою, яка поширюється і на хвостовий плавець. Спина темно-сіра, боки і живіт - сріблясті. Вище і нижче бічної лінії розміщені темні зіркоподібні плями, є вони і на зябрових кришках. Спинний плавець невеликий, розміщений посередині тіла. Є також жировий плавець, в якому відсутні промені. Хвостовий плавець має ледь помітну виїмку. Спинний і хвостовий плавці - темні, парні плавці та підхвостовий - сіруваті. Голова відносно невелика, клиноподібна. Рот великий, верхня щелепа заходить за задній кра


Слайд 3

Мінога українська Раніше зустрічався в басейнах річок Дністер, Дніпро, Сіверський Донець, Південний Буг і інші. У наші дні чисельність української міноги катастрофічно мала, популяції повністю зникли в Дністрі, Сіверському Дінці, в Дніпрі і його притоках, в інших місцях зустрічаються тільки поодинокі особини. Зникнення виду обумовлено забрудненням місць проживання, будівництвом гідротехнічних споруд та надмірним виловом.


Слайд 4

Малий чоп Ендемік. Малий чоп зустрічається тільки в басейні річки Дунай (притоки Тиси, Прута, низини Дунаю). Дуже рідкісний вид. Забруднення води, активний вилов і гідротехнічне будівництво негативно позначається на чисельності виду. Заборона на рибальство малого чопа у внутрішніх водах України введена в 1990 році.


Слайд 5

Білуга Колись була об'єктом промислової риболовлі майже на всьому морському узбережжі, проте на сьогоднішній день чисельність білуги знаходиться на критичному рівні. Зустрічається на заході і півночі Азовського і Чорного морів, практично зникла у водах Дніпра, Дністра і Сіверському Донці. Через забруднення води та надлишковий вилов вид опинився на межі зникнення. Білуга так само занесена до Червоної книги МСОП.


Слайд 6

Шип Світова популяція знаходиться на межі зникнення, занесений до Міжнародної Червоної Книги. Швидше за все вид повністю зник з території України, оскільки з 1960 зовсім не зустрічався. Раніше мешкав біля узбережжя Кримського півострова і поблизу гирл Дніпра, Дунаю і Дністра. Зникнення природних біотопів, необхідних для відтворення виду, забруднення навколишнього середовища і непомірний вилов призвів до повного зникнення шипа.


Слайд 7

Арноглосс середземноморський або камбала Кесслера Цей вид камбали зустрічається у східній частині Середземного і в Чорному морі, на Україні біля берегів Кримського півострова. Через забруднення прилеглих акваторій та незаконний вилов риби сітками чисельність зменшилася до критичної точки, збереглися лише поодинокі особини.


Слайд 8

Морський чорт або Європейський вудильник На території України вид обмежується прибережними зонами Чорного моря. Європейський вудильник зустрічається вкрай рідко. Але причини зменшення чисельності виду не відомі.


Слайд 9

Сонечник звичайний Звичайний сонечник мешкав в прибережних зонах Чорного моря (Кримський півострів, Одеська область). Однак за останні 25-30 років не було зафіксовано жодної зустрічі з ним, можливо зник. Точної причини зникнення виду що не відомо, швидше за все це непомірне рибальство й забруднення зон проживання.


Слайд 10

Довгорилий морський коник Довгорилий морський коник водиться у всіх прибережних зонах Чорного моря (Крим, Одеська, Миколаївська та Херсонська області). Практично зник із зон відпочинку і туризму. Через свою яскраву зовнішність Чорноморський морський коник став дуже популярним сувеніром. Наприкінці 80-х років 20 століття цей вид сотнями тисяч виловлювали браконьєри, що призвело до значного зменшення популяції. У 1994 році довгорилий морський коник був занесений не тільки до Червоної книги України, але і в Червону книгу МСОП.


Слайд 11

Відновлені види У сучасній боротьбі за виживання, все ж є маленькі перемоги. З Червоної книги України були викреслені два види риб - бичок-губань і золотистий бичок, оскільки їх популяція була відновлена ??до безпечного рівня.


×

HTML:

Ссылка: