'

Найдавніші книги світу

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Найдавніші книги світу Підготувала Василинець Анастасія, учениця 6-Б класу Хустської гімназії-інтернату


Слайд 1

Остромирове Євангеліє


Слайд 2

Найдавніша з книг,що дійшла до наших днів східнослов’янська датована рукописна книга – Остромирове Євангеліє – включена до реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Як повідомили в прес-службі адміністрації Великого Новгорода, урочисте вручення свідоцтва відбудеться в головній будівлі Російської національної бібліотеки (Санкт-Петербург). Свідоцтво вручить голова Федерального архівного агентства Росії, голова Російського комітету програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» Андрій Артізов. Історико-культурна цінність пам’ятника виняткова: це перша російська книга. Остромирове Євангеліє стоїть біля витоків російської писемності і сьогодні сприймається як символ тисячолітнього шляху розвитку російської культури. Воно було створене в 1056-1057 рр.. на замовлення новгородського посадника Остромира для Софійського собору Великого Новгорода. Написаний урочистим великим листом манускрипт розкішно прикрашений мініатюрами, заставками та ініціалами. Запис писаря, диякона Григорія, свідчить про те, що ця книга мала особливе, воістину державне значення. Найдавніша з книг,що дійшла до наших днів східнослов’янська датована рукописна книга – Остромирове Євангеліє – включена до реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Як повідомили в прес-службі адміністрації Великого Новгорода, урочисте вручення свідоцтва відбудеться в головній будівлі Російської національної бібліотеки (Санкт-Петербург). Свідоцтво вручить голова Федерального архівного агентства Росії, голова Російського комітету програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» Андрій Артізов.


Слайд 3

Християнська книга


Слайд 4

Тільки зараз стало відомо, що в 2005-2007 роках на півночі Йорданії в одній з печер були знайдені найдавніші християнські рукописи, що пролежали в одній з йорданських печер близько 2000 років. Виявити раритети вдалось внаслідок раптового паводку, що стався в посушливій області на півночі Йорданії. В одній з печер відкрилися дві ніші, одна з яких була позначена зображенням стародавнього іудейського релігійного символу менори (семисвічника). Спочатку про виявлення такого цінного скарбу вирішили промовчати, оскільки хотіли таємно нажитися на продажі найдавнішої у світі бібліотеки. За інформацією йорданського уряду, цей раритет незаконно перевіз інший бедуїн з Йорданії в Ізраїль. Ізраїльський бедуїн, у чиїх руках зараз знаходяться книги, заперечує звинувачення в контрабанді і стверджує, що стародавні рукописи зберігаються в його сім'ї вже більше 100 років. Виявлені манускрипти представляють собою 70 з'єднаних між собою дротом свинцевих пластин, які датуються першим століттям нашої ери. Глава йорданського відділу старожитностей Зіад аль-Саад (Ziad al-Saad) вважає, що ці книги могли бути створені послідовниками Ісуса протягом декількох десятиліть після його розп'яття. «Можливо, ці книги виявляться ще більш значущими, ніж Сувої Мертвого моря. Це джерело ще вимагає розшифровки і підтвердження достовірності, однак навіть зараз створюється враження, що це дуже важливе відкриття, можливо, найбільш значуща за всю історію археології», - зазначив аль-Саад. Сторінки книг зовсім маленькі, приблизно з кредитну карту. На них зберігся текст на івриті, але більша його частина зашифрована. Якщо припущення, що їх створили християни, а не іудеї, підтвердиться, то книги дійсно відіграють важливу роль у вивченні історії релігії.


Слайд 5

Ефіопські рукописи біблійських книг


Слайд 6

Англійський дослідник виявив ефіопські рукописи з фрагментами із Старого Завіту, написані на початку VI століття. Тед Ерхо, аспірант факультету теології і релігії Університету Дарема (Великобританія), зробив своє відкриття під час вивчення мікрофільмів рукописів староефіопською мовою (геезе), які зберігаються в Міннесоті, в Бібліотеці рукописів (Hill Museum & Manuscript Library, HMML) при Університеті Івана Богослова. HMML володіє найбільшою в світі колекцією мікрофільмів і оцифрованих ефіопських манускриптів. Ерхо вивчав раніше не каталогізовані рукописи і в процесі роботи виявив стародавні ефіопські манускрипти. Наприклад, в рукописі EMML 6977, який був створений ще до приходу до влади Соломонової династії (у 1270 році), містяться фрагменти Старого Завіту на ефіопській мові: книги Йова і пророка Даниїла, а також дві проповіді. У іншому рукописі (EMML 9001) повністю міститься Книга Ювілеїв (вона ж «Мале Буття»; не входить ні в юдейський, ні в православний, ні в католицький канон і вважається апокрифом, але Ефіопською Церквою вважалася канонічною). Цей екземпляр Книги Ювілеїв сьогодні можна вважати найдавнішим, повідомляє «Католицький оглядач» з посиланням на "Богослов.ру".


Слайд 7

Найдавніша кирилична книга Закарпаття


Слайд 8

Королівське Євангеліє – одна з найдавніших книг України, написаних на папері. На кілька годин цей безцінний рукопис під пильною охороною перемістили з фондів Закарпатського краєзнавчого музею до Виноградова, де науковці досліджували маловідомий манускрипт. 610 років тому його створив Станіслав Граматик у Королівському замку. Написане Євангеліє церковнослов’янською, але з багатьма словами живої української мови кінця 14-го – початку 15-го століття. У старовинній книзі 176 сторінок. За змістом – це канонізоване Євангеліє від Матвія, Луки, Марка та Іоана. Але основна відмінність – післямова. Там переписувач чітко вказує своє ім’я, де, як і коли створив рукопис. Святе Письмо прикрашене рідкісними орнаментами та мініатюрами з золота і охри. На кожній сторінці заставки, заголовні літери та кольорові візерунки. Високомайстерний каліграф використовував спеціальні фарби, які навіть за 6 століть не втратили яскравості. На кожному аркуші просвічується єдиноріг, позначка переписувача.


Слайд 9

Вандали пошкодиливайдавніші записи у світі


Слайд 10

Урартські клинописи в Вані, які вважаються найдавнішим письмом світу, опинилися перед загрозою знищення, повідомляє турецька газета "Радикал". Виявлені вченими Овсепом Орбелі і Миколою Марром в 1916 р. у Ванській фортеці урартські клинописи 2700-річної давності знаходяться на межі знищення. Вони стали жертвою вандалізму і стали майже нечитабельним. Написи царя Сардурі II датуються 765-735 рр. до н. е., вони розповідають про візити царя в Анатолію. Щоб врятувати клинопис за пропозицією археологів з Ванського університету "Узунджа їл" передбачається перенести їх в музей, а замість них розмістити копії. Вкрай пошкоджені записи, однак, в першу чергу потрібно відновити. Проти вандалів, які пошкодили урартські записи, почалося розслідування. Особам, що завдало шкоду клинопису, загрожує термін від 5-10 років позбавлення волі за шкоду, заподіяну історичним пам'яткам.


×

HTML:

Ссылка: