'

Книга вчить, як на світі жить

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Вороньківський НВК, 2009 р. Книга вчить, як на світі жить


Слайд 1

Вороньківський НВК, 2009 р. Мета: прищеплювати учням любов до читання; пропагувати читання літератури різних жанрів; виховувати в учнів толерантність; навчити висловлювати і відстоювати власну думку.


Слайд 2

Вороньківський НВК, 2009 р. Обладнання: Виставка книг різних жанрів: буквар, казки, енциклопедії, зразки електронних книг…


Слайд 3

Вороньківський НВК, 2009 р. Хід заходу Без книг ми не можемо ні жити, ні боротися, ні страждати, ні розвиватися і перемагати, ні впевнено йти до того розумного і прекрасного майбутнього, у яке віримо. К.Паустовський Книга – наш вірний друг і надійний помічник. Упродовж усього життя ми звертаємося до книжок. Але сьогодні в усіх країнах світу відзначають, що люди почали читати набагато менше. Які причини цього явища? Науковці б’ють на сполох, а чи дійсно це тривожний сигнал? Чи потрібно взагалі читати? Давайте спробуємо дати відповіді на ці питання сьогодні.


Слайд 4

Вороньківський НВК, 2009 р. Історична довідка Коли виникла книга? У стародавні часи на землі не було книжок, бо люди ще не вміли їх виготовляти. Але потреба записувати, передавати іншим якісь відомості , досвід, знання виникла у людей дуже давно. Тож, “сторінками” найдавніших книг ставали камені, стіни печер, сокири, вояцькі щити. Згодом люди винайшли перші абетки, додумалися писати на глиняних табличках, які потім сушили й випалювали на вогні. Та коли якийсь вчений збирався в дорогу і брав із собою дві – три книги, йому потрібен був віз.


Слайд 5

Вороньківський НВК, 2009 р. З часом люди навчилися робити зручні й легкі книжки з козячої або телячої шкури. Першу таку книжку зробили в Малій Азії, в стародавньому місті Пергамі в ІІ столітті до нашої ери. Тому папір із шкіри назвали пергаментом. Але ці книжечки були дуже дорогі. На виготовлення однієї книжки потрібні були шкури з цілої череди телят. У далекій Африці на берегах повноводних річок простяглися нескінченні зарості болотяної рослини - папірусу. Той папірус люди використовували на будівництві. Якось один чоловік лагодив хату. Розрізав стеблину папірусу, витяг волокнисту серцевину, поклав на сонці. Через деякий час він помітив, що волокна перетворилися на сухі вузенькі стрічки. Ці стрічки добре вбирали фарбу. Відтоді зявилися книжки, а краще сказати - сувої з папірусу. Писати на сухих стеблах папірусу було зручно, але через кілька років такі “книги” ламалися і розсипалися. У XIII ст. в Європі навчилися виготовляти папір, схожий на той, яким ми користуємося й сьогодні.


Слайд 6

Вороньківський НВК, 2009 р. Про що написані перші книги?


Слайд 7

Вороньківський НВК, 2009 р. Звичайно ж, про відповідні події: земельний устрій, війни, мир, вони містили записи спостережень, боргів, податків. Книг у той час було небагато, бо писалися вони від руки, до того ж було мало освічених людей, які могли б їх читати і писати. З розвитком науки з’являються книги філософського , математичного, медичного змісту. Зі збільшенням кількості освічених людей зростає і кількість, з’являються переписувачі книг, створюються бібліотеки. Але мати книги могли дозволити собі не всі. Часто палітурки оздоблювалися золотом і сріблом, сторінки книг робилися з телячої шкіри. Сучасна книга відрізняється від своїх попередниць – сестер. Уже сьогодні багато хто може навіть прочитати електронні книги з комп’ютера.


Слайд 8

Вороньківський НВК, 2009 р. Перед нашою подальшою бесідою я пропоную усім зробити ковток із мудрого джерела висловлювань. Ми скуштуємо його по краплинці, не поспішаючи, щоб збагнути і замислитися над глибиною висловів знаменитих людей. Ось ці краплинки:


Слайд 9

Вороньківський НВК, 2009 р. “ Велика – бо користь від навчання книжкою. Книги – мов ріки, що наповнюють собою увесь світ, це – джерело мудрості, в книгах – бездонна глибина” “Повість минулих літ”


Слайд 10

Вороньківський НВК, 2009 р. “ Читання хороших книг – це розмова з найкращими людьми минулих часів і до того ж така розмова, коли вони повідомляють нам найкращі свої думки” ( Р. Декарт)


Слайд 11

Вороньківський НВК, 2009 р. “ Люди перестають мислити, коли перестають читати” Д. Дідро “ Дім у якому немає книг, схожий на тіло без душі” Цицерон


Слайд 12

Вороньківський НВК, 2009 р. Цікавинки Найпоширеніша книга в світі — це Біблія. Вона перекладена на 314 мов; Найдревніша бібліотека — це колекція асірійського царя Ашшурбаніпала; Найбільша — Бібліотека конгресу США ( 26 млн. книг і брошур ); Найдревніша буква « О » залишилася незмінною в тому ж вигляді, в якому вона була прийнята в фінікійському алфавіті ( біля 1300 років до н.е. ) . Рекордна кількість опечаток була зроблена 22 серпня 1978 року в газеті « Тайм». В матеріалі про Папу римського Павла VI було допущено 97 опечаток.


Слайд 13

Вороньківський НВК, 2009 р. Чому ж в наш час почався спад читацької активності? Адже XX століття можна назвати століттям максимального росту популярності читання книг. Чому ж тоді XXI століття вважають періодом спаду читацької активності?


Слайд 14

Вороньківський НВК, 2009 р. Вважається, що однією з причин є економія часу: подивитися фільм набагато швидше, ніж прочитати книгу; З’явилися інші способи розваг – комп’ютер, телевізор.


Слайд 15

Вороньківський НВК, 2009 р. Але не зважаючи ні на що, читання книг залишається корисним і актуальним, Тож насолоджуйтесь читанням, поринаючи в світ знань і фантазії. Книги творять людину, навчаючи її мудрості й доброти. Той, хто читає багато книжок і робить це вдумливо, сам мислить краще, вчиться правильно висловлювати думки, мова такої людини красива, плавна й милозвучна.


Слайд 16

Вороньківський НВК, 2009 р. Конкурс І Що каже про книгу народна мудрість?


Слайд 17

Вороньківський НВК, 2009 р. Книги читати - … Книга – міст … Книгу читай - … Книга не пряник - … Книга – твій друг, без неї … Ученому світ, а невченому - … Розум без книги – як птах … Золото добувають із землі, а знання … День без книги, як обід …


Слайд 18

Вороньківський НВК, 2009 р. Конкурс ІІ Все про книгу


Слайд 19

Вороньківський НВК, 2009 р. Із яких матеріалів, крім паперу, виготовляли книги? Хто і коли відкрив першу бібліотеку в Київській Русі? Як називалася переписана від руки книга? Яка книга вважається найбільшою у світі? Де вона зберігається? Яка книга вважається найменшою?


Слайд 20

Вороньківський НВК, 2009 р. Конкурс ІІІ Вулиця загадок


Слайд 21

Вороньківський НВК, 2009 р. Снаружи смотришь — дом как дом, Но нет жильцов обычных в нем. В нем книги интересные Стоят рядами тесными. И Черномор, и князь Гвидон, И добрый дед Мазай. Как называют этот дом? Попробуй отгадай.


Слайд 22

Вороньківський НВК, 2009 р. С подругами и сестрами Они приходят к нам. Рассказы, вести новые Приносят по утрам.


Слайд 23

Вороньківський НВК, 2009 р. Бачить — не бачить, Чути — не чує. Мовчки говорить, Добре мудрує ; Правди навчає, Часом жартує, Смішки справляє,— Люба розмова; Дай, Боже, діти, З нею довіку Знаться – дружити! Хто ж то такая в світі щаслива, Мудра, правдива І жартовлива? Як не вгадали, Стану в пригоді: Річ коротенька — … — та й годі!


Слайд 24

Вороньківський НВК, 2009 р. Не кущ, а з листочками, Не сорочка, а зшита: Не людина, а навчає.


Слайд 25

Вороньківський НВК, 2009 р. * Мовчить, а сто дурнів навчить. * Білеє поле, чорне насіння, — хто його сіє, той розуміє. * Без душі, без тіла за сто миль залетіла.


Слайд 26

Вороньківський НВК, 2009 р. Конкурс IV Хто перший правильно прочитає оповідання.


Слайд 27

Вороньківський НВК, 2009 р. Конкурс V


Слайд 28

Вороньківський НВК, 2009 р. Знайди між малюнками 10 відмінностей. А ще скажи де заховалися зайчик, їжачок, сонечко, метелик, сорока та коник - стрибунець?


Слайд 29

Вороньківський НВК, 2009 р. Завжди із книгою в руці. Тут джерело і знань, і сили, І дна морського глибина, Часописи Петра Могили, Вірші Шевченка і Франка, Всіх читачів вітаєм радо. Коли б до нас ви не прийшли, І консультації й поради Готові дати ми завжди.


Слайд 30

Вороньківський НВК, 2009 р. Література “ Книга вчить, як на світі жить” С.М. Нечволода, Званівська ЗОШ Прислів’я, загадки Малятко http://smailiki.ru


×

HTML:

Ссылка: