'

« Золото добувають із землі, а знання - із книги»

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

« Золото добувають із землі, а знання - із книги» Бібліотекар Михайлівського НВК Лазурка Д.В.


Слайд 1

Мета:  ознайомити учнів з історією книги, розширити знання про найдавніші бібліотеки минулого. Уміння працювати з довідковою літературою.


Слайд 2

Люди перестануть мислити, якщо перестануть читати. Дені Дідро. Зникають царства й племена, Вмирають люди і народи Та невмируща книга лиш одна. О, мудра книго! Ти ж є чисте Проміння наше золоте, Ти освіщаєш розум й серця Життя ти твориш весняне


Слайд 3

Книга – велика сила Величезна сила книжки. Без неї людина сліпа, книжка ж відкриває великий світ. Вона веде нас у безкраї простори космосу, розкриває таємниці моря, лісу, всього, що оточує нас. Дружіть з книжкою. Усі скарби знань розкриє перед вами це найбільше чудо із чудес, створених людством. Читайте про історію нашого народу, його славетних героїв, про мадри у світ невідомого, читайте різні книжки! Поля письменник – агроном, Засіяв буквами – зерном. Отож, читачу, поспішай Зібрати мудрості врожай.


Слайд 4

Як книжка прийшла до людей “Сторінками” найдавніших книжок ставали камені, стіни печер, сокири, вояцькі щити. Не знали люди ні літер, не було у них паперу, тому літери замінювали малюнки. Коли придумали перші абетки, додумалися писати на глиняних табличках, які потім сушили й випалювали на вогні. В другому столітті до нашої ери, в стародавньому місті Пергамі була зроблена перша книжка з тонкої телячої шкіри, яку назвали пергаментом. В далекій Африці на берегах Нілу простягнулись нескінченні зарості болотяної рослини – папірусу, який використовували як матеріал для письма. Від тоді з’явилися книжки, а краще сказати – сувої з папірусу. Писати на папірусі було зручно, але через кілька років такі «книги» ламалися і розсипалися. В 13 столітті у Європі навчилися виготовляти папір, схожий на той, яким користуємося і сьогодні. В середині 15 ст. в Німеччині запрацював перший в Європі друкарський верстат Йоганна Гутенберга.


Слайд 5

Народна мудрість про книгу Книга – це духовний заповіт одного покоління іншому Прочитав добру книгу – зустрівся з другом Хто багато читає – той багато знає Книга вчить, як на світі жить Золото добувають із землі, а знання з книжок Книгу почитаю – птахом політаю Все , що серце і розум Вік тврили не один Повизбирувало людство В книги – перли із перлин.


Слайд 6

Народ про книгу. Друкувати книжки – це значитЬ друкувати гроші. Хочеш пізнати світ – читай книжки. Мудра книжка – безцінний скарб. Книга – джерело знань. Книга – найкращий порадник. Хто багато читає, той багато знає. Гарна, мудра книга як вірний друг. Золото добувають із землі, а знання - із книг. . Книжка – найдивовижніший винахід людства.


Слайд 7

Твій друг - книга Книги дружать з дітворою, Полюби їх у житті – І улюблені герої Будуть друзями в путі. Сторінки книжок завітних Всіх нас доброму навчать Працювати і учитись, І Вітчизну шанувать!


Слайд 8

Видатні люди про книги. Учітеся, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь. Тарас Шевченко Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від Здерев’яніння. Тарас Шевченко. Книжки – це величезне багатство. Володимир Сосюра. Люди перестають мислити, Коли перестають читати. Д. Дідро.


Слайд 9

Видатні люди про книги. Серед книг, як і серед людей, можна потрапити в гарну і погану компанію. К.Гельвецій. Книга – це духовний заповіт одного покоління іншому, порада вмираючого старця юнакові, який починає жити . О.Герцен. Читаючи в перший раз гарну книгу, ми переживаємо ті ж почуття, як і знайомство з новим другом. Знову прочитати вже прочитану книгу, значить знову побачитИ старого друга. Вольтер.


Слайд 10

Довідкове бюро Що ж таке бібліотека? Слово бібліотека – грецького походження, а перекладається так “ бібліо” – книга, “ тека” – зберігання. Отже, бібліотека – це місце, де зберігаються книжки, які зібрали одна чи більше людей, зібрали й бережуть. Чи замислювались ви скільки книг повинно бути, наприклад, у власній бібліотеці? “ Інтелігентній людині достатньо мати бібліотеку в сто книг, але ці сто книг потрібно вибирати все життя” – ці слова належать російському письменнику Олександру Блоку.


Слайд 11

Найменша “ бібліотека” в світі в Індійському місті Амрістарі. В ній зберігається одна книга. Одна з найбільших бібліотек світу – національна бібліотека конгресу США. Її книжковий фонд – 4 млн. Примірників. ЦІКАВІ ПОВІДОМЛЕННЯ


Слайд 12

Цікаві повідомлення Найбільша у світі книга знаходиться у Державній бібліотеці в Німеччині. За “ Книгою рекордів Гінннеса” – це гігантський атлас вагою 120 кг. Виданий він у 1661 році і має розмір 170 Х 110 см. Абсолютний рекорд по мікровиданнях ( маленька книга) належать також німецьким майстрам. Вони створили книжку форматом трохи більше ніж 2 мм. Перлиною слов*янської поліграфії вважається байки Крилова, надруковані 130 років тому. Ця книга трохи більша за звичайну марку.


Слайд 13

Вірш “ Я – книжка! Я – товариш твій” Я – книжка! Я – товариш твій! Ти берегти мене умій! Щоб я була нова щораз, Оберігай мене від клякс. Гортаєш – пальців ти не слинь, Оцю погану звичку кинь. Листків, гляди, не загинай - Зроби закладки, їх вклади, Мене папером обгорни, Де взяв, туди і поверни. Запам*ятай же – я твій друг, Та не для отих бруднючих рук, - Я – книжка! Я – товариш твій, Тож збергти мене зумій!


×

HTML:

Ссылка: