'

Кафедра суспільних наук

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Кафедра суспільних наук Герб Мелітополя Мелітополь на карті України


Слайд 1

» Починається історія нашого міста у 18ст., коли Крим і приазовські землі були приєднані до Росії. В 1784 році Катерина II своїм Указом утверджує Таврійську губернію, серед семи повітів якої був Мелітопольській. 31 січня 1845 р. було затверджено герб Мелітопольського повіту.


Слайд 2

Розвиток міста Мелітополя починається в 80– ті роки 19ст Робітники заводу Зафермана Колектив заводу братів Классен Зароджується промисловість, з’являються великі на той час підприємства: завод братів Классен, Зофермана У 1889 році в місті налічувалося 14 фабрик і заводів


Слайд 3

Фотоальбом «Вулицями старого міста»


Слайд 4

1. Собор Александра Невського 2.Центральний ринок.


Слайд 5


Слайд 6

Улюбленим містом відпочинку городян був Міський сад


Слайд 7

Екскурсійний маршрут №3 «Мелітополь бойовий» Город поклонись солдатам!


Слайд 8

"Мелітополь бойовий" Пам’ятник воїнам-визволителям на площі Кірова


Слайд 9

23жовтня 1943 р. танк Т-70 з екіпажем гвардії лейтенанта А.Д. Гаврюшова вірвався в місто при підтримці піхоти 561-го стрілецького полку. Знищив декілька опорних пунктів в місь- кому парку, танкісти знову вступили в нерівний бій на вулиці Ремісничий ( вул. Кірова), де фашисти готували ударні частини для контрнаступу. Першими ж вистрілами екі- паж знищив один ворожий танк, другий, але третій танк противника прямою наводкою підбив нашу стальну машину. Відважні танкісти загинули. За Указом командуючого фронтом Ф.І. Толбухіна танк Т-70 було установлено над могилою героїв.


Слайд 10

На перехресті вул. Кірова та Б. Хмельницького знаходиться пам’ятник героям-підпільникам


Слайд 11

Жорстокий окупаційний режим не залякав патріотів. Підпільно-диверсійні групи К. Хілько, О. Чугунова, О. Костенко, П. Харченко вели боротьбу з ворогом: вони здійснювали диверсії, розповсюджували листівки, проводили усну агітацію, спасали військовополонених.


Слайд 12

Пам’ятник загиблим у Великій Вітчизняній війні біля ТГАТУ


Слайд 13

З перших днів війни мелітопольські патріоти показували зразки мужності в боротьбі з ворогом. Вони були в числі захисників Києва, Одеси, Москви, Севастополя, Ленінграда. Високе звання Героя Радянського Союзу присвоєно уродженцям нашого міста: А.С. Безщасному, Л.П. Кальяну, М.П. Кравцю, М.С. Малюзі, О.Б. Михайлову, І.Н. Панченкові, О.І.Перепелиці, В.П. Полупану, П.С. Середі, В.В. Смазнову, С.А. Хазар’яну. Студенти ТГАТУ пишаються тим, що в стінах їх учбового закладу навчався Герой Радянського Союзу М. Малюга. У парадного входу установлено бюст Герою. Тут же замерла скульптурна група воїнів. На меморіальній дошці – надпис «Студентам и сотрудникам МИМСХ, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг. От коллектива института»


Слайд 14

Пам’ятник загиблим біля педагогічного університету


Слайд 15

Пам’ятає своїх героїв і колектив педуніверситету: в 1975 році, до 30-річчя Перемоги над фашистською Німеччиною, у вузі зібрали кошти та установили пам’ятник тим, хто не повернувся з війни. У підніжжя пам’ятника навічно складені гільзи снарядів з священною землею із міст-героїв: Москви, Ленінграда, Києва, Волгограда, Одеси, Севастополя, Новоросійська, Керчі, Бреста.


Слайд 16

Бюст О. Перепелиці на території залізничного училища № 12


Слайд 17

Учні та робітники залізничного училища № 12 установили бюст випускнику свого училища – О. Перепелиці, який у листопаді 1941 року получив звання Героя Радянського Союзу. Місто пам’ятає загиблих героїв і пишається своїми фронтовиками, котрі повернулись з війни, відбудовували зруйноване народне господарство. Післявоєнна відбудова міста та подальший розвиток народного господарства – справа невтомних рук мелітопольців. Бо самий найліпший пам’ятник загиблим – справи живих, їх вірність ідеям за які віддали життя найкращі сини та доньки Вітчизни.


×

HTML:

Ссылка: