'

Шкільний огляд-конкурс «Живи, книго!»

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Шкільний огляд-конкурс «Живи, книго!»


Слайд 1

«Живи, книго!» В НАШІЙ ШКОЛІ З 1 ВЕРЕСНЯ ДО 25 ТРАВНЯ СТАРТУЄ І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ-ОГЛЯДУ «ЖИВИ, КНИГО!» ПІД ТАКИМ ДЕВІЗОМ: «ВИВЧИ, ЗБЕРЕЖИ, ПЕРЕДАЙ ДРУГОМУ!». НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО ПІДРУЧНИКИ ТРЕБА ОБГОРНУТИ, ЗРОБИТИ ЗАКЛАДКИ. КОЖНОГО МІСЯЦЯ АКТИВ БІБЛІОТЕКИ ПРОВОДИТИМЕ ПЕРЕВІРКУ СТАНУ ПІДРУЧНИКІВ. (інформація про хід акції)


Слайд 2

Акція проводиться з метою формування в учнівської молоді інформаційної культури та культури читання, бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення статусу шкільних бібліотек як навчально-інформаційних центрів. Мета огляду-конкурсу


Слайд 3

підвищення інтересу учнів до книги як джерела знань, скарбниці культурних надбань, розвиток у них пошуково-дослідних навичок отримання інформації, її аналізу та узагальнення, навичок роботи з книгою впродовж усього життя; виховання бережливого і відповідального ставлення до навчальних підручників, художньої, науково-популярної та іншої літератури, поваги до праці людей, які їх створюють; підвищення рівня інформаційної культури та культури читання учнівської молоді; сприяння поповненню бібліотечних фондів шкільних бібліотек, створенню належних умов для рівного доступу до літератури на різних, у тому числі електронних носіях. виховання культу книги у сім'ї, використання з цією метою досвіду інших навчальних, культурно-освітніх закладів. Завданням огляду-конкурсу є:


Слайд 4

Нормативно – правове забезпечення роботи бібліотеки по збереженню навчальної книги в школі Про бібліотеки та бібліотечну справу. Закон України від 27.01.1995 р. № 32/95 – ВР. Про освіту. Закон України від 23.05.1991 р. № 1060 – ХII. Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу. Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.1999 р. №139. Про Державну національну програму „Освіта” („Україна XXI сторіччя”). Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.1993 р. № 896. Інструкція про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури. Затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 15.06.1995 р. № 119 – 217.


Слайд 5

Дорогі учні! Доглядати за своїми підручниками , адже вони розраховані на кілька років , і від того , як ви ставитеся до підручників , залежить , чи зможуть по них навчатися інші учні. Знайте , що для виробництва паперу , з якого зроблені підручники , щорічно вирубуються великі масиви лісу. Не малюйте в підручниках , не виривайте з них сторінки , подумайте про те , що цією книгою будуть користуватися ще багато учнів . Кожному неприємно вчитися по зіпсованої книзі . Книга - джерело знань і ваш друг на все життя , тому бережіть її ! ЗВЕРНЕННЯ ДО УЧНІВ


Слайд 6

Як користуватися книгами. Любий читачу! Бібліотечними книгами треба користуватися особливо обережно. Адже ці ж книги будуть читати інші діти. ЧОГО БОЇТЬСЯ КНИГА? Брудних рук. Вони залишають на сторінках книги плями, роблять її неприємною. Вологості. Від вологості псується палітурка. Не читай під час їди. Перед тим, як почати читати книгу, обгорніть її папером або обкладинкою. Не загинай сторінки і не перегинай палітурку. Книга боїться розсипатись на окремі листочки. Під час читання користуйся закладками для книг. Пам?ятка читачеві


Слайд 7

В нашій бібліотеці уже багато років працює “Книжкова лікарня’. До неї входять самі активні учні 4-7 класів.Гурткова робота дає великі можливості для виховання в дітей інтересу до праці, для розвитку в них творчих здібностей.


Слайд 8

Масові заходи підвищують інтерес до книги як джерела знань, скарбниці культурних надбань, розвивають пошуково-дослідницькі навички отримання інформації.


Слайд 9

Рекомендації класним керівникам по роботі з учнями в межах акції “Живи, книго!” Разом з дітьми та батьками оформити куток “Живи, книго!”. Ознайомлення учнів з єдиними вимогами по збереженню підручників. Ознайомлення з критеріями оцінювання підручників. Відповідальність за підручники в класі. Екран класних змагань за краще збереження підручників, пропаганду книги в школі. Приймати по акту підручники разом з членами батьківського комітету. Вимагати з батьків гарантійні листи за збереження підручників. Слідкувати, щоб учителі - предметники систематично перевіряли стан збереження підручників свого предмету (робили відповідні записи в щоденник учня.) Один раз на чверть виставляти оцінки в щоденники учням за стан збереження підручників. Надати допомогу посту бережливих в планування роботи. Разом з батьками здійснювати заходи по вихованню в учнів бережливого ставлення до книги . На батьківських зборах аналізувати наслідки рейдів перевірок. Планувати проведення класних зборів “Учись - вчитися”, де висвітлювати роль підручника. Аналізувати відношення до них учнів. Участь у Всеукраїнських акція “Живи, книго!” та “Подаруй книгу бібліотеці”. Відмітити учнів і батьків, які краще зберегли підручники. Вклеїти в щоденники учням едині вимоги до збереження підручників.


×

HTML:

Ссылка: