'

Особливості підготовки та проведення ДПА

Понравилась презентация – покажи это...
Слайд 0

Особливості підготовки та проведення ДПА Шевченко Н.В., завідувач Центру аналізу та прогнозування розвитку освіти


Слайд 1

Початкова школа


Слайд 2

Українська мова «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. 4 клас» (авт. Пономарьова К.І., Гайова Л.А.).


Слайд 3

Читання «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з читання для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. 4 клас» (авт. Вашуленко О.В.)


Слайд 4

У ЗНЗ з російською мовою навчання «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням російською мовою. 4 клас» (авт. Воскресенська Н. О., Харченко О. Я. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) Посібники «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з читання для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням російською мовою. 4 клас» (авт. Воскресенська Н. О., Харченко О. Я. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 5

У ЗНЗ з російською мовою навчання Російська мова «Сборник заданий для государственной итоговой аттестации по русскому языку для общеобразовательных учебных заведений с обучением на русском языке. 4 класс» (авт. Сильнова Э. С., Каневская Н. Г., Олейник В. Ф. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) Читання Сборник заданий для государственной итоговой аттестации по чтению для общеобразовательных учебных заведений с обучением на русском языке. 4 класс» (авт. Лапшина И. Н., Попова Т. Д. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 6

Математика «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 4 клас» (авт. Онопрієнко О. В., Пархоменко Н. Є., Листопад Н. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) «Сборник заданий для государственной итоговой аттестации по математике для общеобразовательных учебных заведений с обучением на русском языке. 4 класс» (авт. Оноприенко О. В., Пархоменко Н. Е., Листопад Н. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 7

Основна школа


Слайд 8

Українська мова «Збірник диктантів для державної підсумкової атестації з української мови. 9 клас» (укл. Мацько Л. І., Христенок В. Ф., Сидоренко О. М., Мацько О. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) 1 астрономічна година


Слайд 9

Математика «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 9 клас» (авт. Глобін О. І., Єргіна О. В., Сидоренко П. Б., Комаренко О. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 10

Математика (ЗНЗ з російською мовою навчання) «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 9 клас» (авт. Глобін О. І., Єргіна О. В., Сидоренко П. Б., Комаренко О. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 11

Математика ДПА проводиться протягом 3-х академічних годин для учнів загальноосвітніх класів. Учні класів з поглибленим вивченням математики виконують атестаційну роботу протягом 4-х академічних годин.


Слайд 12

Математика Учні загальноосвітніх класів виконують завдання першої (12 завдань), другої (4 завдання) та третьої (3 завдання) частин атестаційної роботи. Учні класів з поглибленим вивченням математики виконують завдання першої, другої, третьої та четвертої (2 завдання) частин атестаційної роботи.


Слайд 13

Математика За результатами роботи учням виставляється одна оцінка — з математики. Оцінка виставляється в класному журналі на сторінці предмета «Алгебра» у колонку з написом «ДПА» після колонки з написом «Річна».


Слайд 14

Біологія «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології. 9 клас» (авт. Костильов О. В., Андерсон О. А. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 9 клас» (авт. Костильов О. В., Андерсон О. А. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 15

Біологія Учні загальноосвітніх навчальних класів виконують атестаційну роботу протягом 60 хвилин. Учні класів з поглибленим вивченням біології – протягом 90 хвилин. Час на вступну бесіду та інструктаж не враховується.


Слайд 16

Біологія Учні загальноосвітніх класів виконують завдання першої, другої, третьої та четвертої частин атестаційної роботи. Учні класів з поглибленим вивченням біології виконують завдання першої, другої, третьої, четвертої та п’ятої частин атестаційної роботи.


Слайд 17

Біологія. Оформлення відповідей Здійснюється учнем у бланку, зразок якого розміщено у збірнику. Відповіді на завдання з розгорнутою відповіддю (№№ 28, 29, 30) оформляються на аркушах із штампом навчального закладу. Критерії оцінювання кожного типу завдань, таблиці переводу набраних балів у 12-ти бальну систему оцінювання навчальних досягнень учнів наведено у пояснювальній записці до збірника.


Слайд 18

Географія «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з географії. 9 клас» (авт. Гладковський Р. В., Довгань А. І., Паламарчук Л. Б., Совенко В. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з географії для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 9 клас» (авт. Гладковський Р. В., Довгань А. І., Паламарчук Л. Б., Совенко В. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 19

Географія До збірника входить 30 варіантів письмових робіт. Навчальні заклади визначають не менше 10 варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 20

Географія Кожен варіант містить одне завдання на контурній карті та 3 завдання відкритого типу, одне з яких (під номером 31) має підвищений рівень складності (позначене зірочкою) і призначене лише для класів з поглибленим вивченням географії. Відповідно учні цих класів не виконують завдання відкритого типу під номером 30


Слайд 21

Географія На виконання атестаційної роботи відводиться 90 хвилин. Час на вступну бесіду та інструктаж не враховується.


Слайд 22

Географія. Оформлення робіт Для відповіді на тестові завдання використовується зразок бланка відповідей, розміщений на останніх сторінках посібника, а також контурні карти, що додаються до кожного варіанта у відповідності із завданням. Відповіді на завдання відкритого типу учні виконують на окремих проштампованих навчальним закладом аркушах, що додаються до заготовлених бланків відповідей.


Слайд 23

Іноземна мова «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з англійської мови. 9 клас» (авт. Коваленко О. Я., Чепурна О. В., Ворон Г. Л., Шопулко М. Н. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013); «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з німецької мови. 9 клас» (авт. Коваленко О. Я., Горбач Л. В., Трінька Г. Ю. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013); «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з французької та іспанської мов. 9 клас» (авт. Коваленко О. Я., Клименко Ю. М., Файзуліна Л. М., Костилев А. І., Плієнко В. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 24

Посібники містять 100 варіантів білетів з англійської мови; по 50 варіантів з німецької, французької та 20 з іспанської мов. Кількість білетів добирається вчителями ЗНЗ відповідно до типу навчального закладу (загальноосвітній навчальний заклад чи спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов) та кількості учнів у класі.


Слайд 25

Іноземна мова Державна підсумкова атестація, як і в попередні роки, проводитиметься за білетами, що містять завдання трьох видів: читання тексту та виконання післятекстового завдання; письмова робота; бесіда за пропонованими ситуаціями


Слайд 26

Іноземна мова . Оформлення Завдання першого та другого питання білетів учні виконують на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу


Слайд 27

Іноземна мова На виконання письмової частини (використання мови, читання та письмо) та усної (говоріння) передбачено 35 хвилин


Слайд 28

Російська мова (ЗНЗ з російською мовою навчання) «Збірник диктантів для державної підсумкової атестації з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою. 9 клас» (укл. Бикова К. І., Кошкіна Ж. О. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 29

Російська мова (1 астрономічна година) Тексти диктантів для проведення державної підсумкової атестації визначаються Департаментом науки і освіти


Слайд 30

Українська література проводиться у письмовій формі за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації з української літератури. 9 клас» (авт. Коваленко Л. Т., Михайлова Н. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або усно за білетами.


Слайд 31

Українська література У збірнику представлено 20 варіантів завдань у тестовій формі, однакових за структурою та складністю. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів атестаційних робіт для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 32

Українська література Кожен тест складається із 25 завдань різної форми та завдання відкритої форми (обсяг відповіді – від 100 до 200 слів)


Слайд 33

Українська література . Тривалість виконання завдання у письмовій формі — 90 хвилин час на вступну бесіду та інструктаж не враховується


Слайд 34

Світова література У письмовій формі - за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації зі світової літератури. 9 клас» (авт. Фоміна С. П., Таранік-Ткачук К. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або в усній формі за білетами


Слайд 35

Світова література Збірник містить 20 варіантів завдань. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 36

Світова література. Тривалість На виконання завдання державної підсумкової атестації відводиться 90 хвилин


Слайд 37

Світова література. Оформлення Для відповіді на тестові завдання використовується зразок бланка відповідей, розміщений на останніх сторінках посібника. Відповіді на завдання відкритого типу учні виконують на окремих аркушах зі штампом навчального закладу, що додаються до заготовлених бланків відповідей.


Слайд 38

«Література» (російська та світова) у письмовій формі - за посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інтегрованого курсу «Література» (російська та світова). 9 клас (авт. Сімакова Л. А., Снєгірьова В. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або усно за білетами


Слайд 39

«Література» (російська та світова) Збірник завдань містить 10 варіантів по 15 тестових завдань різної форми. На виконання завдань ДПА відводиться 90 хвилин. Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями.


Слайд 40

«Література». Оформлення Для відповіді на тестові завдання використовується зразок бланка відповідей, розміщений на останніх сторінках посібника. Відповіді на завдання відкритого типу учні виконують на окремих аркушах зі штампом навчального закладу


Слайд 41

Історія України у письмовій формі - за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації з історії України. 9 клас» (авт. Власов В. С. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або усно за білетами.


Слайд 42

Історія України Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. ДПА проводиться протягом 90 хвилин.


Слайд 43

Всесвітня історія у письмовій формі - за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації із всесвітньої історії. 9 клас» (авт. Ладиченко Т. В., Камбалова Я. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або усно за білетами.


Слайд 44

Всесвітня історія Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. ДПА проводиться протягом 90 хвилин.


Слайд 45

Правознавство. Практичний курс у письмовій формі - за «Збірником тестових завдань для державної підсумкової атестації з правознавства (практичний курс)» (авт. Ремех Т. О. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або усно за білетами 90 хвилин


Слайд 46

Правознавство. Практичний курс Збірник містить 10 варіантів по 11 завдань у кожному Для відповіді на тестові завдання (1-7 та 11) використовується зразок бланка відповідей, розміщений на останніх сторінках посібника Відповіді на завдання відкритого типу (8-10) учні виконують на окремих проштампованих навчальним закладом аркушах


Слайд 47

Художня культура письмово - за посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з художньої культури. 9 клас» (авт. Масол Л. М., Гайдамака О. В.– К.: Центр навчально-методичної літератури 2013) або усно за білетами


Слайд 48

Художня культура Збірник містить 10 варіантів, кожний з яких складається із 17 завдань різного типу та рівня складності. Навчальні заклади використовують усі варіанти для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. Відводиться 90 хвилин


Слайд 49

Хімія У письмовій формі - за завданнями з навчального посібника «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з хімії. 9 клас» (авт. Титаренко Н. В., Лашевська Г. А.– К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або в усній формі


Слайд 50

Хімія Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Відводиться 90 хвилин.


Слайд 51

Хімія Під час роботи учні не можуть користуватися додатковою літературою (таблицями, посібниками тощо), окрім довідкових матеріалів, розміщених у збірнику. Для проведення обчислень учням дозволяється користуватися калькулятором.


Слайд 52

Хімія В усній формі атестація проводиться за білетами. Кожний з 20 білетів складається з 3-х завдань. Третє завдання спрямоване на виявлення вміння застосовувати набуті знання для розв’язування розрахункових задач. Задачу добирає вчитель з навчальних посібників, що мають відповідний гриф.


Слайд 53

Фізика У письмовій формі атестація - за завданнями з посібника «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з фізики. 9 клас» (авт. Засєкіна Т. М., Коваль В. С., Сиротюк В. Д., Чернецький І. С. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 54

Фізика Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. Відводиться 90 хвилин.


Слайд 55

Фізика В усній формі - за білетами. Третє завдання – задача, яка добирається вчителем з посібника «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з фізики. 9 клас» (авт. Засєкіна Т. М., Коваль В. С., Сиротюк В. Д., Чернецький І. С. - К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013). Завдання передбачає розгорнутий запис розв’язування задачі.


Слайд 56

Інформатика у письмовій формі за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики. 9 клас» (авт. Морзе Н. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Войцеховський М. О., Проценко Т. Г. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або за білетами або у вигляді творчої роботи


Слайд 57

Інформатика Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, то варіанти завдань не можуть повторюватися.


Слайд 58

Інформатика захист творчих учнівських навчальних робіт (проектів) зі створення прикладного програмного забезпечення навчального процесу. Методичні рекомендації щодо підготовки та захисту таких робіт публікуватимуться у фахових виданнях. 


Слайд 59

Старша школа – три предмети українська мова; профільний предмет (для учнів, які навчалися у класах з профільним навчанням), історія України або математика (для учнів, які навчалися у класах універсального профілю); предмет за вибором.


Слайд 60

Старша школа При вивченні двох профільних предметів атестацію складають із одного з них замість предмета за вибором


Слайд 61

Українська мова - 90 хвилин у формі переказу без творчого завдання, оголошеним по радіо та телебаченню в день проведення атестації «Збірник переказів для державної підсумкової атестації з української мови. 11 клас» (укл. Шелехова Г.Т., Новосьолова В.І., Ярмолюк А.В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 62

Російська мова - 90 хвилин «Збірник переказів для державної підсумкової атестації з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою. 11 клас» (укл. Мельникова Л. В., Король Г. М., Путій Т. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) Тексти переказів визначаються Департаментом науки і освіти


Слайд 63

Російська мова - у тестовій формі «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою. 11 клас» (укл. Бикова К. І., Кошкіна Ж. О. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 64

Російська мова - у тестовій формі Збірник містить 15 варіантів тестових завдань. Кожний варіант складається з 21 завдання різних ступенів складності. Тривалість виконання тестових завдань – 90 хвилин


Слайд 65

Українська література у формі тестування - за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації з української літератури. 11 клас» (авт. Коваленко Л. Т., Михайлова Н. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 66

Українська література - 90 хвилин У збірнику представлено 20 варіантів завдань у тестовій формі, однакових за структурою та складністю. Завдання 33 вимагає написання розгорнутої відповіді на запропоноване питання. Обсяг відповіді ? від 100 до 200 слів.


Слайд 67

Світова література проводиться у письмовій формі за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації зі світової літератури. 11 клас» (авт. Таранік-Ткачук К. В., Фоміна С. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 68

Світова література Збірник містить 20 варіантів атестаційних завдань. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 69

Світова література - 90 хвилин Кількість завдань для рівня стандарту та академічного (профільного) відрізняється. Завдання з позначками «СА» та «С» призначено для рівня стандарту; завдання з позначками «СА» та «АП» - для академічного та профільного рівнів.


Слайд 70

Інтегрований курс «Література» у письмовій формі - «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інтегрованого курсу «Література» (російська та світова). 11 клас» (авт. Сімакова Л. А.; Снєгірьова В. В. - К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 71

Інтегрований курс «Література» Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. 90 хвилин.


Слайд 72

Іноземні мови «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з англійської мови. 11 клас» (авт. Коваленко О. Я., Чепурна О. В., Ворон Г. А., Шопулко М. Н. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013); «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з німецької мови. 11 клас» (авт. Коваленко О. Я., Горбач Л. В., Трінька Г. Ю. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013); «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з французької та іспанської мов. 11 клас» (авт. Коваленко О. Я., Клименко Ю. М., Файзуліна Л. М., Костилев А. І., Плієнко В. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 73

Іноземні мови Посібники «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з іноземних мов. 11 клас» містять 100 варіантів білетів з англійської мови та по 50 варіантів з німецької, французької та іспанської мов.


Слайд 74

Іноземні мови ДПА складається з письмової та усної частин. На виконання письмової частини (використання мови, читання та письмо) та усної (говоріння) передбачено 35 хвилин


Слайд 75

Іноземні мови ДПА, як і в попередні роки, проводитиметься за білетами, що містять завдання трьох видів: читання тексту та виконання післятекстового завдання; письмова робота; бесіда за пропонованими ситуаціями.


Слайд 76

Іноземні мови Завдання першого та другого питання білетів учні виконують на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу.


Слайд 77

Іноземні мови Підготовлені матеріали враховують профільний рівень навчання, тобто поглиблене вивчення іноземної мови на старшому ступені школи. Тому вчителі мають змогу добирати матеріал для державної підсумкової атестації згідно з рівнем (стандарту чи профільним). Профільний рівень співвіднесений за цілями і змістом з програмами для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови.


Слайд 78

Математика у формі інтегрованої письмової роботи з математики - за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 11 клас» (авт. Глобін О. І., Єргіна О. В., Сидоренко П. Б., Панкратова І. Є. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 79

Математика Посібник містить 50 варіантів атестаційних робіт. Кожен варіант атестаційної роботи складається з чотирьох частин


Слайд 80

Математика (рівень стандарту) Учні виконують завдання першої (12 завдань), другої (4 завдання), та завдання третьої (2 завдання) частин атестаційної роботи. У третій частині роботи учню необхідно розв’язати завдання достатнього рівня з алгебри та початків аналізу (3.1), а також одне із завдань високого рівня за власним вибором (3.2 або 3.3)


Слайд 81

Математика Учні, які навчались за програмою академічного рівня, виконують усі завдання першої, другої та третьої частин атестаційної роботи.


Слайд 82

Математика Учні профільних класів, виконують усі завдання першої, другої та третьої частин атестаційної роботи, а також два завдання з четвертої частини – одне з двох завдань з алгебри та початків аналізу (4.1 або 4.2) та одне з двох завдань з геометрії (4.3 або 4.4).


Слайд 83

Математика Учні класів з поглибленим вивченням математики виконують завдання першої, другої, третьої та четвертої (4 завдання) частин атестаційної роботи.


Слайд 84

Математика Варіанти завдань першої та другої частин підсумкової атестаційної роботи добирають загальноосвітні навчальні заклади, третьої та четвертої частин — Департамент науки і освіти. ЗНЗ визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 85

Математика. Тривалість за програмами рівня стандарту або академічного рівня - 3 академічні години, для учнів профільних класів – 3,5 академічних години, для учнів класів з поглибленим вивченням математики – 4 академічні години.


Слайд 86

Математика. ЗНЗ з російською мовою навчання «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 11 клас» (авт. Глобін О. І., Єргіна О. В., Сидоренко П. Б., Панкратова І. Є. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 87

Історія України: у письмовій формі «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з історії України. 11 клас» (авт. Власов В. С., Кульчицький С. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з історії України для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 11 клас» (авт. Власов В. С., Кульчицький С. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 88

Історія України - 90 хвилин Збірник містить 15 варіантів по 10 тестових завдань різної форми в кожному варіанті Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 89

Історія України в класах профільного рівня учитель замість завдань № 3, 7 та 8 на свій розсуд обирає з додатка «Збірника завдань для державної підсумкової атестації з історії України. 11 клас» фрагмент історичного джерела – так, щоб його матеріал не збігався з матеріалом запропонованого варіанта.


Слайд 90

Всесвітня історія у письмовій формі за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації із всесвітньої історії. 11 клас» (авт. Ладиченко Т. В., Камбалова Я. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 91

Всесвітня історія - 90 хвилин У збірнику вміщено 15 варіантів, кожен з яких включає по 10 (12 – для учнів профільних 11 класів суспільно-гуманітарного напряму) завдань різної форми. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 92

Всесвітня історія: у класах профільного рівня Пропонується замість завдань 4 та 8 у кожному з 15 варіантів виконати відповідно – 11, 12* завдання.


Слайд 93

Правознавство У профільних класах (суспільно-гуманітарний напрям, правовий профіль) 90 хвилин


Слайд 94

Правознавство «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з правознавства. 11 клас» (авт. Ремех Т. О. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013). Збірник складається з 15 варіантів по 12 типових завдань у кожному


Слайд 95

Правознавство Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 96

Правознавство. Оформлення Відповіді на тестові завдання (1-8) слід заносити в спеціальний бланк, завдання (9-12) записувати на аркушах зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу


Слайд 97

«Людина і світ» - 90 хвилин у письмовій формі за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації з курсу «Людина і світ». 11 клас» (авт. Бакка Т. В., Мелещенко Т. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 98

«Людина і світ» Збірник містить 10 варіантів по 15 тестових завдань різної форми. У збірнику подано два варіанти тестових завдань для профільного рівня (варіанти 9 та 10).


Слайд 99

«Філософія»: у профільних класах «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з курсу «Філософія». 11 клас» (авт. Бакка Т. В., Мелещенко Т. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) відводиться 90 хвилин


Слайд 100

«Філософія» Збірник складається з 10 варіантів атестаційних робіт, кожний варіант містить 15 тестових завдань різної форми. Навчальні заклади використовують усі варіанти для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 101

Художня культура: письмово «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з художньої культури. 11 клас» (авт. Масол Л. М., Гайдамака О. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013 90 хвилин


Слайд 102

Художня культура Збірник містить 10 варіантів, кожний з яких складається із 17 завдань різного типу та рівня складності У кожному варіанті визначені завдання для виконання учнями, які навчалися за програмою профільного рівня (це завдання №№ 13-17, позначені зірочкою).


Слайд 103

Художня культура Навчальні заклади використовують усі варіанти для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 104

Географія: письмово «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з географії. 11 клас» (авт. Гладковський Р. В., Довгань А. І., Забуга Н. І., Паламарчук Л. Б., Совенко В. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з географії для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 11 клас» (авт. Гладковський Р. В., Довгань А. І., Забуга Н. І., Паламарчук Л. Б., Совенко В. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 105

Географія: 90 хвилин До збірника входить 20 варіантів письмових робіт. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 106

Географія Кожен варіант атестаційної роботи (яку виконує учень) складається із 33 завдань. Завдання під номером 33* призначене лише для учнів, які навчаються за програмою профільного рівня. Таким чином, учні профільних класів не виконують завдання відкритого типу під номером 31.


Слайд 107

Географія Під час виконання атестаційної роботи користуватися атласами та іншими джерелами картографічних знань не дозволяється.


Слайд 108

Економіка: письмово – 90 хвилин «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з основ економіки. 11 клас» (авт. Бицюра Ю. В., Горленко Г О., Капіруліна С. Л. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 109

Економіка Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт по 23 завдання чотирьох рівнів складності (з них: 18 завдань – це завдання І та ІІ рівня складності, а завдання 19 – 23 – це ІІІ та ІV рівень складності)


Слайд 110

Економіка Завдання для учнів профільного рівня навчання позначені зірочкою (*) Завдання початкового і середнього рівнів складності обов’язкові для виконання всіма учнями, незалежно від профілю навчання


Слайд 111

Економіка Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант. Під час виконання роботи учні мають право користуватися калькулятором.


Слайд 112

Хімія: письмово «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з хімії. 11 клас» (авт. Дубовик О. А. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 113

Хімія Збірник містить 22 варіанти атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше 10-ти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 114

Хімія


Слайд 115

Хімія Під час роботи учням не дозволяється користуватися додатковою літературою (таблицями, посібниками тощо), окрім довідкових матеріалів, розміщених у збірнику. Для проведення обчислень учні можуть користуватися калькулятором.


Слайд 116

Біологія: письмово «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології. 11 клас. (авт. Фіцайло С. С., Скрипник Н. В., Мердух І. І., Мирна Л. П., Соболь В. І. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 117

Біологія Посібник включає 20 варіантів атестаційних робіт. Для учнів, які вивчали біологію на академічному рівні й рівні стандарту, складається з варіанту атестаційної роботи і одного завдання четвертої частини, яке обирає вчитель (усього 26 завдань)


Слайд 118

Біологія Для учнів, які вивчали біологію на профільному рівні атестаційна робота складається з варіанту атестаційної роботи і трьох завдань четвертої частини, які обирає вчитель (усього 28 завдань)


Слайд 119

Біологія Варіанти атестаційних робіт добирають загальноосвітні навчальні заклади: для кожного класу не менше 10-ти варіантів атестаційних робіт і не менше чотирьох варіантів завдань четвертої частини.


Слайд 120

Біологія. Тривалість На академічному рівні й рівні стандарту - 90 хвилин На профільному рівні - 120 хвилин


Слайд 121

Біологія Під час роботи учням не дозволяється користуватися додатковою літературою (таблицями, посібниками тощо), окрім довідкових матеріалів, розміщених у збірнику. Для проведення обчислень учні можуть користуватися калькулятором.


Слайд 122

Біологія. Оформлення Оформлення відповідей на завдання першої і другої частини здійснюються учнями у бланку, зразок якого наданий в збірнику; на завдання третьої та четвертої частин - на аркушах із штампом навчального закладу.


Слайд 123

Біологія. У ЗНЗ з навчанням російською мовою «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 11 клас» (авт. Фіцайло С. С., Скрипник Н. В., Мердух І. І., Мирна Л. П., Соболь В. І – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 124

Екологія «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з екології. 11 клас» (авт. Бойчук Ю. Д., Малікова С. О. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013)


Слайд 125

Екологія Посібник містить 15 варіантів атестаційних робіт, у яких завдання поділено на два окремі блоки: А та Б. Кожний варіант блоку А складається з 26 завдань Кожний варіант блоку Б представлено двома завданнями (№№ 27, 28)


Слайд 126

Екологія Атестаційна робота для учнів, які вивчали навчальний предмет «Екологія» на академічному рівні й рівні стандарту, складається тільки із завдань блоку А. Тривалість виконання - 90 хвилин


Слайд 127

Екологія Атестаційна робота для учнів, які навчалися за програмою профільного рівня, складається із завдань блоків А та Б. Номер варіанту завдань блоку Б повинен співвідноситись із номером варіанту завдань блоку А. На виконання надається 120 хвилин.


Слайд 128

Екологія. Оформлення Завдання першої та другої частин блоку А - у бланку, зразок якого поданий у збірнику. Відповіді на завдання з розгорнутою відповіддю - на аркушах із штампом навчального закладу.


Слайд 129

Екологія. Оформлення Бланк відповідей містить спеціально відведену частину для внесення змін у відповіді першої та другої частин. Таке виправлення не веде до втрати балів. Якщо ж виправлення зроблено в основній частині бланка відповідей, то бали за таке завдання не нараховують.


Слайд 130

Екологія Учням не дозволяється користуватися будь-якими матеріалами чи посібниками, крім карт екологічного стану України, які розміщені в шкільних географічних атласах: «Атлас 8 клас. Фізична географія України» (ДНВП «Картографія», 2006-2011) та «Фізична географія України. Атлас для учнів 8 класу» (ЗАТ «Інститут передових технологій», 2008, 2009).


Слайд 131

Екологія Для обчислення даних учні можуть користуватися калькулятором.


Слайд 132

Фізика: Фізика «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з фізики. 11 клас» (автори: Непорожня Л. В., Петренко А. М., Галаганюк Л. В., Засєкін Д. О., Селезнев Ю. О., Овсянніков О. А. – К.: Центр навчально-методичної літератури: 2013)


Слайд 133

Фізика Варіанти завдань для різних профілів формуються так: - для учнів, які вивчали фізику за програмою рівня стандарту, варіант складається з 8 тестових завдань першого рівня (завдання 1.1 – 1.8), 4 тестових завдань другого рівня (2.1 – 2.4) і 3 завдань (3.1 – 3.3) третього рівня;


Слайд 134

Фізика - для учнів, які вивчали фізику за програмою академічного рівня, варіант складається з 8 тестових завдань першого рівня (завдання 1.1 – 1.8), 4 тестових завдань другого рівня (2.1 – 2.4), 3 завдань третього рівня (3.1 – 3.3) і 1 завдання четвертого рівня (4.1);


Слайд 135

Фізика - для учнів, які вивчали фізику за програмою профільного рівня, варіант складається з 9 тестових завдань першого рівня (завдання 1.1 – 1.9), 5 тестових завдань другого рівня (2.1 – 2.5), 4 завдань третього рівня (3.1 – 3.4) та 2 завдань четвертого рівня (4.1 і 4.2).


Слайд 136

Фізика На виконання роботи для учнів, які вивчали фізику за програмою рівня стандарту і академічному рівні, відводиться 90 хвилин. Для учнів, які вивчали фізику за програмою профільного рівня, відводиться 120 хвилин. Під час виконання завдань дозволяється використовувати калькулятор.


Слайд 137

Астрономія «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з астрономії. 11 клас» (авт. Казанцев А. М., Крячко І. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури. 2013) містить 20 варіантів завдань.


Слайд 138

Астрономія Кожний варіант атестаційної роботи включає 14 завдань. Учні загальноосвітніх класів, які вивчали астрономію на рівні стандарту, виконують завдання за номерами 1-9 протягом 90 хв.


Слайд 139

Астрономія Учні, які вивчали астрономію на академічному рівні, виконують завдання за номерами 1-12 протягом 120 хв. Учні, які вивчали астрономію на профільному рівні, виконують завдання за номерами 1-14 протягом 150 хв.


Слайд 140

Астрономія Учні можуть користуватися картою зоряного неба, «Астрономічним календарем», даними про основні астрономічні величини і, за необхідності, використовувати калькулятор.


Слайд 141

Креслення «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з креслення. 11 клас» (авт. Сидоренко В. К., Терещук Б. М., Дятленко С. М., Солодуха Я. Т. – К.: Центр навчально-методичної літератури: 2013) містить 12 варіантів атестаційних робіт


Слайд 142

Креслення Кожний варіант включає 30 завдань тестових та практичних робіт репродуктивного та творчого змісту. На виконання завдань державної підсумкової атестації відводиться 90 хвилин. Під час виконання завдань дозволяється використовувати калькулятор.


Слайд 143

Технології: технічні види праці і обслуговуючі види праці «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій (технічні види праці). 11 клас» (авт. Терещук Б. М., Дятленко С. М., Тарара А. М., Загорний В. К. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013);


Слайд 144

Технології: технічні види праці і обслуговуючі види праці «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій (обслуговуючі види праці). 11 клас» (авт. Терещук Б. М., Дятленко С. М., Левченко Н. Г., Лосина Н. Б., Мачача Т. С. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013). Ці посібники призначені для проведення ДПА учнів 11 класу ЗНЗ, у яких організація навчально-виховного процесу відбувається згідно з навчальними програмами за всіма напрямами навчання крім технологічного профілю.


Слайд 145

Технології: технічні види праці і обслуговуючі види праці Максимальна кількість балів, яку може набрати учень, становить 150 балів. Таблиця переведення у 12-бальну систему оцінювання розміщена в посібнику.


Слайд 146

Технології: технічні види праці і обслуговуючі види праці На виконання завдань державної підсумкової атестації відводиться 90 хвилин. Під час виконання завдань дозволяється використовувати калькулятор.


Слайд 147

Технології (профільний рівень) Атестація здійснюватиметься за новими збірниками завдань, які розроблено відповідно до спеціалізацій, за якими здійснювалося навчання.


Слайд 148

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Водій автотранспортних засобів категорії «С»». 11 клас (авт. Шестаковський Л.Л., Гречуха В.А., Гріненко В.В. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 149

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Водій автотранспортних засобів категорії «В». 11 клас (авт. Шестаковський Л.Л., Гречуха В.А., Гріненко В.В. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 150

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1». 11 клас (авт. Ткаченко В. М., Гречуха В.А., Гріненко В.В. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 151

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Оператор комп’ютерного набору». 11 клас (авт. Применко В. П. Баула В. М. Ткаченко А. М. Шестаковська Т. Л. Гордієнко І. А. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 152

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Кухар». 11 клас (авт. Ткачук І.О., Сліпкань С.В., Мухіна С.Л., Бутенко Н.І. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 153

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Перукар (перукар-модельєр)». 11 клас (авт. Ткачук І.О., Сліпкань С.В., Шелест Г. В. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 154

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Кравець». 11 клас (авт. Горенко В. П., Алексєєва О. С., Зеленюк Н. Д. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 155

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Енергетика». 11 клас (авт. Бач Б. Ф., Шумська О. М., Дубик В. Я. – К-П.: Аксіома, 2013)


Слайд 156

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Столяр будівельний».


Слайд 157

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Касир (на підприємстві, в установі, організації)». 11 клас (авт. Лянспоронська О. Я., Абрамчук Н. О., Чехов О. Й. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 158

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Конторський службовець». 11 клас (авт. Лянспоронська О. Я., Абрамчук Н. О., Чехов О. Й. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 159

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Слюсар з ремонту автомобілів». 11 клас (авт. Лисич В. М., Терещенко В. М., Москальов П. Є., Бурмус І. Б. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 160

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Секретар керівника». 11 клас (авт. Ревнюк О. М., Гордієнко І. А., Жук А. В. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 161

Технології (профільний рівень) Збірник завдань для державної підсумкової атестації з технологій. Технологічний профіль. Спеціалізація «Помічник вихователя». 11 клас (авт. Ревнюк О. М., Костюк Р. А.. Чернюк Ю. С. – К-П.: Аксіома, 2013).


Слайд 162

Технології (профільний рівень) Завдання для інших спеціалізацій технологічного профілю вчителі розробляють самостійно за аналогією та затверджують їх у керівника навчального закладу. Для кожної спеціалізації має бути розроблено не менше 10 варіантів завдань.


Слайд 163

Технології (профільний рівень) Учні складають ДПА з технологій у навчальних закладах, на базі яких вони вивчали профільні предмети. ДПА проводиться окремо від кваліфікаційних іспитів з присвоєння робітничої професії.


Слайд 164

Інформатика «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики. 11 клас» (авт. Морзе Н. В., Вембер В. П., Кузьмінська О. Г., Войцеховський М. О., Проценко Т. Г. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013) або у вигляді творчої роботи.


Слайд 165

Інформатика Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.


Слайд 166

Інформатика На виконання завдань державної підсумкової атестації відводиться 90 хвилин для рівня стандарту, 120 хвилин для академічного рівня, 180 хвилин для профільних класів (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується).


Слайд 167

Фізична культура «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з фізичної культури (авт. Тимошенко О. В., Дятленко С. М., Деревянко В. В., Єрмолова В. М., Копилова Л. В., Лакіза О. М. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Слайд 168

Фізична культура ДПА проводиться в один день і складається з трьох частин: тестові завдання з теоретико-методичних основ фізичної культури (у формі контрольних робіт), практичних завдань інструктивно-оздоровчого спрямування залікових вправ


Слайд 169

Фізична культура. Учень отримує: інструкцію з виконання тестових завдань, індивідуальний варіант роботи (теоретико-методичних основ фізичної культури) з даного збірника (відповідно до рівня стандарту чи профільного); бланк відповідей (додаток) або підготовлений навчальним закладом зі штампом навчального закладу.


Слайд 170

Фізична культура Варіант атестаційної роботи з теоретико-методичних основ фізичної культури для кожного з учнів здійснюється шляхом випадкового вибору учнем номерів від 1 до 10 (рівень стандарту) та від 1 до 5 (профільний рівень).


Слайд 171

Фізична культура Загальна оцінка за ДПА з фізичної культури є середнім арифметичним трьох випробувань: тестових завдань з теоретико-методичних основ фізичної культури, практичних завдань інструктивно-оздоровчого спрямування та залікових вправ.


Слайд 172

Фізична культура До складання державної підсумкової атестації допускаються учні основної медичної групи, які мають медичний дозвіл: списки учнів, які здають зазначене випробування, завіряються лікарем медичної установи, що обслуговує навчальний заклад.


Слайд 173

«Захист Вітчизни» Для учнів, які навчаються у закладах військово-спортивного профілю Завдання складаються навчальним закладом і погоджуються з Департаментом науки і освіти


Слайд 174

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!


×

HTML:

Ссылка: